Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siema,

zgubiłem swoje okularki Hilti i w tej chwili używam gogli Bolle Safety Atom, które o ile są w miarę wygodne i wiadomo dobrze chronią oczy, to niestety w cieplejsze dni mam efekt skraplania się wody na szybce, co jest z deczka wkurzające. Stosowałem różne środki, czary mary, zrobiłem sobie nawet otwory wentylujące, ale nie nic nie pomaga.

 

Szukam wobec tego okularów, które przede wszystkim mają mi dobrze ochronić oczyska. Drugim punktem w przetargu jest wygoda. Mają się dobrze trzymać, nie uciskać boków łba. Trzeci punkt to cena. Szukam czegoś w okolicy do 50zł.

 

 

Wśród kandydatów wyróżniam

 

Uvex I-vo - chwalony wszem i wobec wszędzie, ale są też głosy o chujowiźnie.

Bolle Swam - widziałem pozytywne opinie, duże szkła, dość tanie

Uvex X-one - zdania podzielone, martwią mnie małe szkła, niska cena

Uvex X-trend - podobnie jak przy Bolle, na plus duże szkła, ale obawiam się, że będę wyglądał jak człowiek mucha

Uvex Sportstyle - uniwersalny design, w sumie taki nijaki ale mają dość niską cenę

Peltor AOSafety QX3000 - teraz wpadły mi w oko. fajny design, dość duże szkło, mają dobre opinie (i jedyne żółte)

 

Co z tego Waszym zdaniem najlepiej wybrać? I jak to jest z żółtymi szkłami, bo zawsze korzystałem z przezroczystych tylko.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz dobrze chroniące, wyglądające całkiem spoko i w podanym przedziale cenowym to weź Bolle Tracker - CE EN166B, możliwość doczepienia regulowanej gumy i ponoć całkiem wygodne (nie używałem, ale słyszałem dobre opinie).

Link to post
Share on other sites

Nie. Okulary jako produkt nie mogą mieć z definicji klasy B, najwyżej F. Szybka, jako element może mieć klasę B ale jeśli jest zamocowana w formie okularów- cały produkt spełnia klasę najwyżej F. Jak dopnie sie gumkę której zatrzaski itp spełniają klasę B- cały taki komplet ma klasę B ale już jest goglami a nie okularami.

 

Ogólnie produkt (komplet) ma taką klasę wg tej normy jak element o najniższej klasie. Szybka klasy B zamocowana w okularowych oprawkach klasy F (bo nie da się więcej) daje komplet klasy F. Tak więc kolega Bober00 ma okulary w klasie F oczywiście.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...