Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sig 551 Full Metal


Recommended Posts

Kolega, model... a nie replika.

 

Jak chodzi o JG z najlepszej serii produkcyjnej tj. ten z blowbackiem to niemal wszystko na wysokim poziomie. W stocku strzela na 70m (mierzone do tarczy). Przebijał m14 G&G z 390fps na pokładzie. Niezła replika. Jedyne co w niej nie pasuje to elementy z tworzywa (kolba, chwyt, front), które są jak z bazarowych odpustów. Kolba szybko padnie. ekstremalnie mało miejsca na baterię. Nawet dwudzielne lipo 1200mAh nie chciało wejść bez piłowania (2mm brakło).

 

Ten bez blow-backa ma dużo gorsze osiągi.

 

Bolączką karabinu są jeszcze porządne magazynki - tj. ich niemal całkowity brak.

 

W stocku jeśli chodzi o zasięg była to jedna z najlepszych replik jakie miałem... G&P, G&G top tech, cymki, boyi miały gorsze osiągi.

 

Pomimo tego, elementy z plastiku są ekstremalnie brzydkie i wyglądają na tak delikatne, że ani razu nie byłem z nim na akcji. Kumpel, który odkupił go ze względu na osiągi również boi się pójść na ostrą wymianę ognia.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Kolega, model... a nie replika.

 

Jak chodzi o JG z najlepszej serii produkcyjnej tj. ten z blowbackiem to niemal wszystko na wysokim poziomie. W stocku strzela na 70m (mierzone do tarczy). Przebijał m14 G&G z 390fps na pokładzie. Niezła replika. Jedyne co w niej nie pasuje to elementy z tworzywa (kolba, chwyt, front), które są jak z bazarowych odpustów. Kolba szybko padnie. ekstremalnie mało miejsca na baterię. Nawet dwudzielne lipo 1200mAh nie chciało wejść bez piłowania (2mm brakło).

 

Ten bez blow-backa ma dużo gorsze osiągi.

 

Bolączką karabinu są jeszcze porządne magazynki - tj. ich niemal całkowity brak.

 

W stocku jeśli chodzi o zasięg była to jedna z najlepszych replik jakie miałem... G&P, G&G top tech, cymki, boyi miały gorsze osiągi.

 

 

Czym się różni (w osiągach) ten z blow backiem a bezz po za ewentualnie kilkoma fpsami więcej zależnie od wersji nie znam różnic?

bo podajesz 70m w stoku w tarcze a z tego co mierzyłem to replika 370fps (sig) to raptem 50m w tarcze a4 z trudnościami

 

Od siebie dodam

że Po za magami które trzeba ściągnąć z zagranicy replika w stoku zdecydowanie petarda względem innych odpowiedników w których zawsze trzeba było robić tuning w las .

A plastikowy Sig w ostrej wymianie ognia dobrze się spisuje // Katuje go ostro nawet kilka razy mi spadł z metra na bok i nic nie pękło chodź wiem że niektórym od razu kolba pękała

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie wiem czym się różni, ale osiągi tego blow-backowego były lepsze. Miałem 2 sztuki blow-backowego i "zwykłego" do porównania. Możliwe, że w tej lepszej wersji jest fajniejsza guma. W każdym razie zauważalnie lepiej strzelał. Ba, kulka leciała nawet dalej. Mam sporą działkę i wyraźnie słychać było kule uderzające w płot, a kumpel po drugiej stronie pola relacjonował, że te co nie trafiły w tarcze lecą dalej. No i mówię o osiągach maksymalnych, a nie skutecznym ogniu.

 

Strzelam zawsze do tarczy a3 zamocowanej na płocie z kulochwytem 140x140mm w środku (i to raczej do "snajp" ten kulochwyt). Kule 0,28g lub 0,3g - i tutaj nie pamiętam już jakiej firm, ale z wyższej półki. Na 0,25g był mniejszy zasięg i celność. Teraz nie powiem ile kul było w "dużej tarczy", ale można było trafić. Trafienia potwierdzał kumpel 10m od tarczy - zresztą słychać było charakterystyczne uderzenia w drewno.

 

Równocześnie testowaliśmy bar-10 po chińskim tuningu i zmianie ogumienia. Głupio mówić, ale oprócz tego, że kulka leciała szybciej i celniej to zasięgowo różnice były niewielkie. A różnica 140fps była.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...