Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Którą replikę wybrać i dlaczego?


Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym za rok, dwa zacząć chodzić na strzelanki.

 

Mam pewien problem jeśli chodzi o wybranie repliki.

Od około 2-3 lat mam AGM'a 003 (long) i chciałbym kupić lepszą replikę.

Zastanawiam się nad G.5K Galaxy (M5K) cena: 320zł (taiwangun.com),

RK-01W BOYI (AKS74U) cena: 496zł (t.g.),

RK-02 BOYI (AK74) cena: 513zł (t.g.),

lub RK-10 też BOYI (AK47) cena: 536zł (t.g.).

 

Mój budżet to ok 600-700 zł.

Muszę jeszcze kupić okularki, baterię LiPo, ładowarkę i gumkę Hop-Up.

Z tymi "pierdołami" też proszę o pomoc bo w ASG jestem totalnie zielony.

 

Z góry dziękuje za pomoc :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Szczerze to jeszcze nie wiem, ale chyba las bo mieszkam w Rybniku, a tu jest dużo fajnych lasów.

Tak samo w okolicach Rybnika (Żory, Wodzisław itd.)

 

Do tego do budynków mam AGM'a (tak wiem wiosło) bo ma 300 fps.

 

Aczkolwiek to nie wiem :/

Edited by Boiler_PL
Link to post
Share on other sites

Wejdź na lokalną podgrupę na forum (wojewódzką), powinieneś znaleźć tam listę większości sprawdzonych lokacji, gdzie odbywają się strzelanki. Po tym będziesz w stanie określić gdzie odbywa się w twojej okolicy większość imprez.

 

Do AGM'a możesz zawsze dokupić chwyt pistoletowy, zwiększy to twoją mobilność, chociaż nieco utrudni celowanie i zmniejszy to stabilność broni.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie są takie same w środku, no oprócz długości lufy. Na tg może mają rk-10s, wersja stalowa, najwytrzymalsza by była.

Tyle że RK-10S kosztuje 690 zł ;/

 

Wejdź na lokalną podgrupę na forum (wojewódzką), powinieneś znaleźć tam listę większości sprawdzonych lokacji, gdzie odbywają się strzelanki. Po tym będziesz w stanie określić gdzie odbywa się w twojej okolicy większość imprez.

 

Do AGM'a możesz zawsze dokupić chwyt pistoletowy, zwiększy to twoją mobilność, chociaż nieco utrudni celowanie i zmniejszy to stabilność broni.

Gdzie mogę taki chwyt kupić bo szczerze jakiś czas temu też się nad tym zastanawiałem
Link to post
Share on other sites

O galaksiaku nawet nie myśl, ja bym wziął rk-02 bo dość długa lufa a przy tym wygodny.

Najbardziej tak szczerze to podoba mi się rk-01w bo strasznie lubię aks74u. Poza tym rk-02 jest wykonany za ZnAl'u więc trochę się martwię czy wytrzyma ;P

 

No to zapytaj wtedy. Po co Ci odpowiedź teraz? Przecież za rok/dwa ceny będą zupełnie inne (pewnie repliki będą 15-25% droższe).

No własnie będą droższe, a mi zależy, żeby bawić się już teraz i potem na strzelanki chodzić :icon_wink:

 

Strasznie drogo. Ro mało się opłaca.

A na gunfire szukałeś? Ostatnio dobre promocje mieli.

Nie ma tam tych replik :/ Edited by Boiler_PL
Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę, że jeżeli nie planujesz brać udziału w imprezach od razu, to warto poczekać na rozmaite promocje i śledzić największe sklepy. Wierz mi, że upatrzone repliki można wtedy zgarnąć w znacznie niższych cenach.

 

Jeżeli masz okazję to przejdź się do lokalnego sklepu lub na jakąś strzelnkę i pomacaj replikę danej broni. Może się okazać, że kompletnie nie leży Ci w dłoniach i warto zmienić plany.

 

Odnośnie chwytu do AGM-a: obserwuj komis, czasami się pojawiają części lub wręcz całe uszkodzone repliki w śmiesznych cenach.

Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę, że jeżeli nie planujesz brać udziału w imprezach od razu, to warto poczekać na rozmaite promocje i śledzić największe sklepy. Wierz mi, że upatrzone repliki można wtedy zgarnąć w znacznie niższych cenach.

 

Jeżeli masz okazję to przejdź się do lokalnego sklepu lub na jakąś strzelnkę i pomacaj replikę danej broni. Może się okazać, że kompletnie nie leży Ci w dłoniach i warto zmienić plany.

 

Odnośnie chwytu do AGM-a: obserwuj komis, czasami się pojawiają części lub wręcz całe uszkodzone repliki w śmiesznych cenach.

Dzięki, będę obserwował :)
Link to post
Share on other sites

Ja poleciłbym z twoich propozycji AKS74U, bo masz ją do lasu i do budynku. Wymienisz gumkę hop-up na lepszą i masz świetny zasięg ( snajperka to to nie będzie, ale zawsze troszkę większy ten zasięg). Na początek najbardziej opłacalne bo co prawda agm jest słabszy, ale tu masz automat. Kiedyś możesz ją już typowo robić pod cqb jak kupisz do lasu. Może z nią w lesie nie po kozaczysz, ale na początek dobrze się pobawisz :icon_smile:. Możesz się przy tym wybić bo nie zaczniesz z "cm.028". Ale również polecam G36 Jg, ale widzę że jednak pod wschodnie klimaty Cię ciągnie. Zawsze możesz też do niego założyć ris-y więc ten wybór według mnie jest dobry.Pozostałe kałaszki tylko pod las raczej, a mp5 raczej tylko pod budynek w las z tym nie pójdziesz, a zbytniego tuningu w niej też raczej nie zrobisz bo nie wytrzymają bebeszki stokowe.Z agm-em nie za bardzo polecam do budynku, zawsze z aks-em wejdziesz wszędzie co raczej przydatne :icon_smile:

Okularki to klasyki uvex i-vo mam polecam wogule nie parują, ideał.

Masz jeszcze jakieś pytania to pomogę. Myślę że pomogłem, pozdrawiam.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...