Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wykorzystanie szpeju Czerwonoarmisty


Recommended Posts

Rób Mosina. Nawet jeżeli nie będzie gry opartej na front wschodni możesz zmienić barwy (np. Bullet biega jako Brytyjczyk z karabinkiem Mosina) w zależności od potrzeb. A szpej quasi-sowiecki jest na tyle uniwersalny, że możesz spokojnie kombinować jako Sowieta, Polak z 1939 czy inny Włoch. O partyzantach rozmaitego autoramentu nie wspomnę.

Link to post
Share on other sites

A którego mosina zamierzasz robić wz.44 czy wz.91/30?

 

A tak poza tym Amerykanów i Niemców w polskim ASH jest jak psów, natomiast jest duże zapotrzebowanie na czerwonoarmistów. Dlaczego imprez frontu zachodniego jest więcej? Bo rekonstruktorów tego frontu jest więcej.

Fakt z roku na rok sylwetki radzieckie wyglądają coraz lepiej ale ludzie dalej traktują to jako stylizację drugoplanową. I wbrew pozorom jest dużo do wyboru, prosty sałdat, zwiadowca, czołgista, piechota morska(Niemcy nazwali ich czarna śmierć), żołnierz NKWD, kozak, szturmowiec i każda sylwetka całkowicie różni się od innych.

 

Jeśli byś się zdecydował to służę pomocą i radą na tyle ile będę mógł. :wink:

Edited by Grisza1122
Link to post
Share on other sites

Zawsze jakiś następny pomysł :) najpierw się jakieś podstawy koszerne ogarnie pod szeregowca a później wszystko inne po kolei. Trochę w custom Mosinie odrzuca mnie ta zakrzywiona rączka przeładowania, ten mosin king arms ze zbrojowni na prawdę taki syf?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mosin wz.91/30 świetny wybór bo na cała wojnę. Tylko ze szczerbinką do tego modelu możesz mieć problem bo demobil się wyczerpał, Dlatego proponuję szczerbinkę od mausera tylko do 2000m.

 

Mówisz szeregowiec, przypuszczam że piechoty tylko musisz określić czy do 43r. czy od 43r. Chodzi o gimnastiorkę do 1943 była wz.35, co prawda przez 43 rok była stosowana gimnastiorka 35/43 czyli wz.35 z doszytymi pagonami.10280397684211f03.jpg

 

Ale od wiosny 1944r chodzenie w takiej uważał bym za błąd tak że musisz wybrać.

Edited by Grisza1122
Link to post
Share on other sites

Znając życie w końcu dorobię się obydwu. Brać shustera, nestof czuly może ktoś tanio w Polsce szyje? Buty pewnie będą sapogi a tu znów pytanie czy skórzane czy kierzowe? Zawsze pewnie i bez giwery jakaś klimatyczna robota by się znalazła. Trafiejna tt w kieszeni u szeregowca pasuje czy już lepiej z kaburą wtedy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nestof ściąga szpej od Shustera więc to jest to samo, nie za tanio choć jakość naprawdę świetna sam mam z Nestofu. Jak jeszcze nie było tych sklepów rekonstruktorzy często kupowali materiał i dawali krawcowej do uszycia kosztowało to jakieś 120zł. Tylko musiałbyś dać jej jakąś na wzór. Jest jeszcze sklep na którym są gorsze jakościowo ale tańsze.

http://mundury-histo...ry-c-26_37.html

Po solidnym przepraniu i miesięcznym prażeniu w letnim słońcu nabierze koszernego wyglądu. :icon_wink:

 

Można jeszcze tu. Chłopaki nie rzadko ściągają szpej z Ukrainy i na oryginały też można trafić.

http://www.whlasrzec...egory/kategorie

 

Sapogi jak najbardziej skórzane były produkowane przed wojną natomiast w trakcie z braku materiałów robiono kierzowe, w ten sposób najczęściej że sam but był skórzany a cholewa kierzowa. Poprawne będą również buty Brytyjskie/Amerykańskie z brązowej skóry.

 

Co do TT Jeśli o szeregowca chodzi to dostał go w ramach nagrody w podzięce lub jako pamiątka po dowódcy i raczej nie stosował bym kabury do tego pistoletu jak już to od jakiegoś niemieckiego lub po prostu za pasem/chowlewą buta dla bezpieczeństwa przywiązana sznurkiem zamiast smyczy które produkowano raczej w nakładzie marginalnym.

Edited by Grisza1122
Link to post
Share on other sites

Jeśli Mosin to tylko custom na bazie spręzynowego M70 Varmint lub MB03. Wszystkie te "gotowe cuda" przewyższają kosztem budowę customa a z osiągami i wytrzymałością to już tragedia.

Zakrzywiona dźwignia przeładowania występowała w wersji snajperskiej. Prosta w standardzie.

Edited by wania56
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, w zależności od zakładu i tego co akurat mieli. Dlatego nie rzadko trafiały się szare/popielate gimnastiorki brązowe, zielonkawe a w pierwszych latach wojny w przypadku gimnastiorek wz.35 trafiały się również białe.

 

Ale najpoprawniejszy był by taki.

gimnastiorka2.jpg

 

Nawet jeśli mamy jakąś zielonkawą czy brązową po solidnym przepraniu i długim prażeniu w letnim słońcu uzyskamy mniej więcej właśnie taki efekt.;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki googlowi wpadłem na takie linki:

https://www.nakop.ru...y-1941-1945-gg/

http://www.pomnivoin...e/reports/1362/

 

Utkwiło mi jak w filmie "Obrona Sewastopola" snajperka wypowiedziała się na temat czarnych mundurów. Prosiła, żeby marynarze się przebrali w lądowe, bo jak widzi kogoś w czarnym to ubije a w zielonym dopiero po chwili ubije :icon_smile:.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Słynni byli, wsławili się zwłaszcza w obronie Odessy, Kerczu i Sewastopola. Później piechota morska Floty Bałtyckiej walczyła również -przeciwko Finom w okolicach Viipuri i na Wyspach Moonsundzkich.

Ich nazwa wzięła się od czarnych bluz marynarskich, w których walczyli.

Tu masz linki: https://en.wikipedia.org/wiki/Naval_Infantry_(Russia).

http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=1197

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...