Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sparrow 20 - kilka pytanek


Recommended Posts

Czołem!

Nastał taki czas , że muszę uzupełnić swoją szafę z plecakami o coś pośredniego między moim 35 litrowym whistlerem i 10 litrowym sling bagiem. Wybór padł na sparrowa ale zacząłem się zastanawiać , grzebać w internecie i zostało kilka nie wyjaśnionych kwestii , o które chciałbym się was zapytać.

1.Sparrow I i ii generacji - którego lepiej Sobie ogarnąć? Szczerze mówiąc już nie do końca jestem pewien. Ktoś się orientuje , w którym modelu "pianka dotykająca pleców jest wygodniejsza?

2.Farbki - tutaj to już w ogóle bałagan w internecie. Który z ich RALów jest bliższy Ranger greenowi? 7013 or 6003

3.Różnice w rozkładzie komór wewnętrznych (organizer?)

4.Czy warto myśleć nad sparrowem 16L? Niby na papierze to 4 litry ale zastanawiam się jak on dokłąadnie ma się do 20.

Z góry dziękuje za pomoc i życzę miłego dnia

Link to post
Share on other sites

Osobiście mam Sparrowa 30L II generacji w RAL6003, ale miałem 20, a kolega ma 16.

1. I generacji już nie ma w sprzedaży, chyba że w jakimś sklepie coś ma magazynie zostało, siatka II generacji mi osobiście lepiej leży.

2. RAL 6003 to amerykański Olive Drab, RAL 7013 jest bardziej Khaki/szary.

3. Tutaj to się nie wypowiem, ale podobno w II generacji poprawili rozkład komór.

4. 16L ma badziewne szelki i nadaje się tylko jako element do podpięcia do kamizelki (szelki są odpinane).

Link to post
Share on other sites

20l 1. generacji używam od dwóch lat, 2. generacja jest dość popularna w ekipie, kilka sztuk 16l właśnie u mnie w pracy leży.

  • 20l 2gen. jest bardzo fajny - przednia komora rozpina się aż do dołu, organizer też jest lepszy.
  • 16l to mimo wszystko pokurcz, jednokomorowy (plus dość obszerna kieszeń w klapie). Jak pisze Sławek96, szelki odpinane, wyraźnie przewidziane do opcji troczenia plecaka na kamizelce.

Sugerowałbym 20-stkę, i oczywiście 2gen. Kolor - najlepiej zadzwoń do producenta i ustal. Jeszcze lepiej, jeśli będziesz znał odpowiednik Ranger Green'a w palecie RAL. Szybkie googlowanie mówi mi, że dokładnie to byłby RAL 6028, ale w necie znalazłem ofertę Wisportu na portfel Lizard oznaczony jako "kolor Ranger Green - RAL 7013". Jak potrzebowałem do pracy parę sztuk plecaków w jednym kolorze, to mi zaproponowali RAL 6003, bo akurat taki materiał był w magazynie. Wyszło fajnie, ale RG to to nie jest (i nie miał być! Miała być, jak ja to określam "zieleń ogólnowojskowa" - i jest :icon_smile:).

 

Słowem, można się dogadać.

 

Edyta: tu masz paletę RAL: https://www.ralcolorchart.com/ - znajdź, jak to Twoje RG ma wyglądać (bo 6028, 6003 i 7013 to zupełnie, zupełnie różne kolory) i pytaj o konkrety :) Z fachowcami od produkcji dużo łatwiej dogadywać się mówiąc numerami z palety - RAL, RGB, Pantone czy dowolnej innej - niż nazwami kolorów...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Mam Sparrowa 30, ale kilka elementów jest wspólnych. Plecaki generacji II są dużo lepsze.

 

Najbliższy RG jest RAL 7013. Przez RG rozumiem mniej więcej kolor mundurów austriackich i starego oporządzenia BW. Ten drugi zielony to będzie najbliższy OD.

 

W generacji II poprawili organizer mniejszej kieszeni, która przy okazji rozpina się też do samego dołu. Poprawiony jest też chwyt transportowy. Lista zmian jest dłuższa, ale te są chyba najważniejsze.

 

Zresztą opis zmian i kolorów masz tutaj:

http://www.wisport.com.pl/Sparrow%2020%20II%20-230,0,pr,shop.html

 

A tu zdjęcia porównujące I i II (co prawda 30, ale ma kilka elementów wspólnych z 20):

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...