Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Radziej

Zmierzch Białego Księżyca - MiniMilsim 12h - Działoszyn - 10.06 (sobota) (Łódzkie/Śląskie/Opolskie)

Recommended Posts

ZMIERZCH BIAŁEGO KSIĘŻYCA

Panama, 2002

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze nadal poszukuje zbrodniarzy wojennych z okresu wojny w Jugosławii, jednak, jako organ sądowniczy, nie posiada własnego aparatu wykonawczego w postaci funkcjonariuszy. Tym samym jego skuteczność jest drastycznie ograniczona sprawnością działania państw, na terytorium których ukrywają się ścigani.

Generał sił serbskich Misa Radevic krótko po wojnie uciekł w Europy i porozumiał się z neokomunistycznym ugrupowaniem wywrotowym w Ameryce Środkowej Biały Księżyc. Jego przywódca Cristobal Corrales uznał, że Radevic mógłby być świetnym instruktorem i przywódcą mentalnym dla nowo formowanych grup operacyjnych i zgodził się na jego pobyt w szeregach Białego Księżyca, z dala od zasięgu międzynarodowej ręki sprawiedliwości. Międzynarodowi śledczy są jednak zgodni, że Radevic, z uwagi na podeszły już wiek, coraz gorzej znosi trudy egzystencji w Ameryce Środkowej oraz szkoleń ugrupowań Corralesa i najchętniej powróciłby do Europy. Istnieją pewne podejrzenia, że najwierniejsi żołnierze Radevica, jacy pozostają wciąż na wolności, planują operację jego tajnego transportu do Europy.

W świetle powyższych informacji, nadarza się jedna z ostatnich okazji na pochwycenie Radevica zanim ten ponownie zmieni miejsce pobytu. Nieoficjalnie mówi się, że parol na generała zagięła międzynarodowa organizacja najemników, specjalizujących się w poszukiwaniu osób, za którymi wystawiono listy gończe. Specjalna grupa ma właśnie szykować się do wyjazdu do Ameryki Środkowej celem wytropienia i dostarczenia Radevica do Trybunału w Hadze. Społeczność międzynarodowa bardzo mocno naciska także na władze Panamy, by rozprawiły się z rosnącym w siłę Białym Księżycem.

 

 

Radevic.png

Misa Radevic w latach 90-ych, zdjęcie wykonane podczas jednej z egzekucji ludności cywilnej

 

Corrales.jpg

Cristobal Corrales (najprawdopodobniej w stanie głębokiego, narkotycznego transu), autor i miejsce wykonania nieznane

 

Corrales_i_Radevic.png

Jedno z nielicznych istniejących zdjęć, potwierdzających związki Radevica z Corralesem, data i miejsce wykonania - nieznane.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Miejsce: Załęczański Park Krajobrazowy - zakole Warty, Województwo Łódzkie, https://www.google.pl/maps/@51.1464037,18.7360313,12z

 

Start gry/wyjście w teren: około 1100 10.06.2017r. (w zależności od wytycznych).

Koniec : około 2300 10.06.2017r. (w zależności od wytycznych).

 

Organizator: Radziej

 

Impreza +18 (wyjątki dopuszczam pod warunkiem obecności opiekuna prawnego).

 

Charakter działań - dynamiczne, przeważająco w małych grupach, bez stałych baz.

 

Wpisowe - 15PLN od osoby na konto: 27 2490 1044 0000 4200 0000 2939 (Bartosz Radziejewski).

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ZASADY:

 

1. Zgłoszenia

 

1.1 Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności prawnej za jakiekolwiek straty poniesione przez uczestników imprezy (dotyczy to w szczególności szkód materialnych oraz zdrowotnych). Każdy z uczestników bierze udział w imprezie na własną odpowiedzialność, godząc się na zaproponowaną przez organizatorów formułę zabawy.

1.2 W zgłoszeniu powinny się znaleźć:

- pseudonimy członków zespołu

- umundurowanie

- liczba urządzeń do łączności radiowej oraz ich typ

- liczba urządzeń zdolnych do nawigacji wg koordynatów MGRS

- preferowany charakter działań (defensywne, ofensywne, mieszane)

- adresy e-mail dowódcy/zgłaszającego

1.3 Termin zgłoszeń: 14 maja 2017r. - 7 czerwca 2017r. - decyduje kolejność zgłoszeń.

1.4 Z uwagi na coraz mocniej odbijającą się na środowisku modę na zapisywanie się oraz nieprzyjeżdżanie, warunkiem wciągnięcia na listę jest przelew składki za zgłaszanych uczestników. Po jej odnotowaniu organizatorzy informują uczestników o przyjęciu do gry.

1.5 Minimalna liczba uczestników to 30 osób i tyle musi się zebrać do dnia 3 czerwca 2017r. Maksymalnej liczby nie definiuję, ale jeśli zbliżymy się do maksimum, poinformuję na forum o wyczerpującej się puli wolnych miejsc.

 

2. Pirotechnika

 

Własna pirotechnika zabroniona. Korzystamy tylko z przewidzianej scenariuszem. Zakaz dotyczy wszystkich typów materiałów pirotechnicznych.

 

3. Limit amunicji

 

3.1 Można przenosić dowolną ilość magazynków załadowanych do poziomu 1,5 realnego odpowiednika (w praktyce jest to najczęściej 45 kulek). Nie można przenosić amunicji luzem, nie można doładowywać magazynków poza sytuacjami przewidzianymi przez fabułę (wylistowane w punkcie 3.4).

3.2 Do karabinów maszynowych można przenosić dowolną ilość magazynków pudełkowych (tzw. boxów) zasypanych do poziomu 750 kul na jeden box. Można przenosić amunicję luzem i doładować pusty box 1 raz (750 kulek). Jest to dodatkowa możliwość dla osób posiadających tylko jeden box. Karabin szturmowy z wpiętym drumem to nie karabin maszynowy.

3.3 Można posiadać pustą szybko ładowarkę, do zastosowania w sytuacjach z pkt. 3.4.

3.4 Aby uzupełnić wystrzeloną amunicję można skorzystać z :

a) poprosić o amunicję kolegów z zespołu, (wymagana zgodność kalibrów palnych odpowiedników)

b) umownie przejąć amunicję z magazynków zabitych i przeszukanych wrogów, (wymagana zgodność kalibrów palnych odpowiedników)

c) uzupełnić zapas w punkcie uzupełnień, jeżeli takowy jest przewidziany w scenariuszu.

 

4. Teren gry

 

https://drive.google...iew?usp=sharing

30km kw.

Wszystkie współrzędne będą podawane w systemie MGRS.

Zdjęcia terenu: https://drive.google...Z2p1WTdSRlpTM2c

 

5. Ograniczenia

 

Na imprezie zabronione jest korzystanie z WSZELKICH urządzeń optoelektronicznych (urządzeń ręcznych, montowanych na głowę oraz na repliki), a także wszelkiego rodzaju celowników laserowych. Rezygnacja z udogodnień wyrówna rozgrywkę oraz ją uatrakcyjni.

 

6. Bezpieczeństwo

 

6.1 Przez cały czas trwania symulacji każdy uczestnik musi mieć założone okulary ochronne. Zasada ta obowiązuje także podczas snu.

6.2 Zakazuje się wykorzystywania statusu osób poza grą (cywile, myśliwi, traktorzyści, turyści, menele itd.) za wyjątkiem zadań fabularnych, określonych przez organizatora.

6.3 Zabrania się zbliżania do zabudowań cywilnych (dotyczy w szczególności przechodzenia przez okoliczne wsie). Należy unikać kontaktów z osobami postronnymi gdy tylko to możliwe. Szczególną ostrożność należy zachowywać po zmroku oraz na terenach nadrzecznych.

 

7. Trafienia

 

7.1 Liczy się każde bezpośrednie trafienie (nie rykoszet)

7.2 Każde miejsce na ciele się liczy.

7.3 Hełmy i kamizelki nie chronią. Postrzał w plecak, wystającą ładownicę, karimatę itp. - traktowane jak postrzał w plecy.

7.4 Serie traktuje się jako jeden strzał.

7.5.Inne sposoby eliminacji:

- „silent kill” (tzw. "nie żyjesz") NIE DZIAŁA.

- w celu cichej eliminacji należy zadawać "rany" gumowym nożem (lub innym - bezpiecznym, przeznaczonym do treningu), wyprowadzając realistycznie wyglądający cios. Żadne klepanie, stukanie czy walenie.

- eliminacja osoby śpiącej: strzelamy w śpiwór lub używamy gumowego noża i informujemy o tym ofiarę jeżeli nie wiemy, czy zorientowała się o otrzymanym trafieniu.

7.6 Postrzał w broń eliminuje wyłącznie broń (można przejąć broń od rannego/zabitego gracza - należy wtedy podejść do takiego gracza poinformować go, że przejmuje się jego broń FIKCYJNIE - oznacza to, że nasza broń jest teraz sprawna, a przeciwnika uszkodzona/odebrana).

 

8. Rany i leczenie

 

8.1. Osoba trafiona musi:

- głośno i wyraźnie krzyknąć "DOSTAŁEM"

- paść na glebę

- nie wolno się jej komunikować - wolno jej tylko jęknąć lub zacharczeć, może krzyczeć "MEDYK".

- oznaczyć się - kładzie/przewiązuje sobie CZERWONĄ szmatą w miejsce trafienia (w nocy oznacza się CZERWONYM światłem chemicznym)

- leżeć na ziemi do dalszych czynności/ opatrzenia. Może poruszać się, czołgając do około 3 m.

- sprawdzić czas

8.2 Trafieni nie ostrzegają, nie łażą, nie przeszkadzają.

8.3 Opatrzenie musi nastąpić w ciągu 30 minut od otrzymania rany. W przeciwnym wypadku kończy się to ZGONEM trafionego.

8.4 Opatrzenie polega na założeniu opatrunku osobistego w miejscu trafienia - dokładnie w miejscu trafienia! Musi to być zrobione porządnie i realistycznie. Pomocy może udzielać jedynie przeszkolona osoba - medyk.

8.5 Liczba medyków w każdym zespole podyktowana jest bezpośrednio wytycznymi, zgodnymi z fabułą. Medyk to rola przypisana na cały czas trwania gry, nie można tej funkcji przekazywać innym osobom. W szczególności zabrania się stosowania wyjątkowo pedalskiej metody "poczekajmy, aż ktoś dostanie i wtedy uleczy go najbliższy żywy". Medyk nie może także udzielić sobie samemu pierwszej pomocy.

8.6 Ranny opatrzony przez przeciwnika może zostać przez niego:

- uśmiercony na miejscu – strzał w but, ładownicę itp.

- pozostawiony samemu sobie

8.7 W przypadku, gdy gracz, który był już opatrywany, zostanie powtórnie trafiony następuje jego ZGON.

8.8 Gracze, których stan nastąpi na skutek wykrwawienia, pozostają na miejscu jeszcze przez 10 minut od zgonu. Ma to umożliwić innym przeszukanie.

8.9 Zabrania się dobijania rannych. Zabić można tylko opatrzoną osobę.

8.10 Gracz który został wyeliminowany trwale z gry, lub też z niej zrezygnował, zobowiązany jest do widocznego oznaczenia swojej osoby:

- gracz, którego zgon nastąpił za dnia, zakłada jaskrawej barwy "szmatę" (mogą być: czapka, arafatka, chusta lub jakikolwiek materiał koloru rażącego) na głowę

- gracz, którego zgon nastąpił w nocy, montuje w widocznym miejscu światło chemiczne (tzw. LIGHTSTICK) w kolorze ŻÓŁTYM

8.11 Martwy gracz może udać się do ewentualnej bazy wyłącznie w celu zabrania swoich rzeczy, ale nie może tam pozostawać. Udaje się na punkt startu (Parking) i tam czeka na kolegów, lub, jeśli może, wraca do domu.

 

9. Przeszukanie

 

9.1 Możliwe jest przeszukanie rannego przeciwnika lub zwłok celem:

- znalezienia map, dokumentów, rozkazów, notatek

- odebrania amunicji

- sprawdzenia kanału łączności

- odebrania radiostacji

- odebrania replik

9.2 Amunicję odbiera się umownie (poprzez uzupełnienie sobie magazynków własną szybkoładowarką o taką liczbę kulek, jaka pozostała przeszukiwanemu, nie przekraczając limitu przenoszonej amunicji dla jednego operatora).

9.3 Replikę oraz radiostację odbiera się umownie. Przeciwnik, jeśli wróci do zdrowia, nie będzie mógł jej użyć. Odebranie repliki oraz radiostacji przeciwnikowi pozwala na ponowne użycie własnej, jeśli wcześniej się ją utraciło na skutek zniszczenia lub odebrania.

9.4 Każdy przedmiot przy przesłuchaniu musi zostać fizycznie znaleziony przez przeszukującego. Jeśli ranny/zabity nie zgadza się na grzebanie w jego rzeczach, wypowiada formułę “biały ręcznik” i natychmiast, dobrowolnie oddaje WSZYSTKIE posiadane przedmioty w postaci map/dokumentów, rozkazów, notatek. Repliki, radiostacje oraz amunicję z magazynków (jako rzeczy objętościowo duże) przeszukujący powinien zlokalizować sam.

 

10. Branie jeńców

 

Nie przewiduje się brania jeńców.

 

11. Pojazdy

 

Żadne pojazdy nie biorą udziału (dotyczy to również prywatnych aut).

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 osoby dzielą nas od osiągnięcia zakładanego minimum. Nie czekajcie proszę do ostatniej chwili. Anonsować zbieranie ekipy i dopinanie szczegółów można już teraz.

 

Dostaję również na PW zapytania od pojedynczych osób lub mających dotąd niewiele wspólnego z milsimami. Odpowiedź jest zawsze taka sama - zapraszam! Osoby takie zostaną umiejętnie rozlokowane po odpowiednich stronach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znacznie przekroczyliśmy minimum, w związku z czym impreza odbędzie się na 100%.

Jutro roześlę wszystkim zgłoszonym paczkę plików.

Nadal oczywiście są miejsca dla ewentualnych chętnych. Przypominam, że zgłoszenia są do 7 czerwca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o wpłaty wpisowego (mamy jeszcze kilku zapominalskich).

Jeśli ktoś jeszcze dopina ekipę bądź zwleka do ostatniej chwili - bardzo proszę tylko o krótki sygnał na PW, bym mógł sobie to poukładać w głowie. Przydziały zostały już rozesłane i chciałbym się przygotować na ewentualne powiększenia stanów osobowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WARNO_SERBSCY WETERANI_Ждеравац/

Skład: 6

Uzbrojenie” 5x AK, 1x RPK

 

AAR

 

10:55- wymarsz z InFil na miejsce spotkania z Grupą Biały Księżyc

11:35-12:00- obserwacja miejsca kontaktu z bezpiecznej pozycji,

12:20- spotkanie z Corrales-em, a następnie samym Radevic-em. Pozyskanie współrzędnych lokalizacji, w których Generał ukrył swój brudny szmal. Ustalenie z Corrales-em miejsca wieczornego przekazania Radevic-a,

13:40- odnalezienie teczki z kasą,

14:00-15:00- odpoczynek, suszenie, posiłek, obserwacja,

16:25- odnalezienie kolejnej teczki,

16:40-18:00- odpoczynek, suszenie, posiłek, obserwacja,

W czasie tych relaksujących chwil otrzymujemy ofertę od Najemników. Maja kasę i chcą ja wymienić za Generała. Ponieważ jednak sprzedajni nie jesteśmy, postanawiamy zgodnie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wysyłamy im naszą lokalizację z informacją, że mają być na miejscu nie później niż o 20:00. W ten sposób dajemy im nadzieję a sobie bezpieczeństwo. Uznajemy za zasadne likwidację Najemników przy kontakcie,

18:10- wymarsz do miejsca przekazania Radevica. Od tej chwili zaczynamu poruszać się jawnie- może ktoś nas wykryje, sprowokuje do reakcji,

18:50- znacznie przed czasem na miejscu spotkania pojawia się Corrales i po krótkich pertraktacjach przekazuje nam Radevic-a,

20:00- zabieramy Generała oraz teczki z kasą i udajemy się szybkim marszem do ExFil (ok. 6km)

21:20- docieramy wszyscy bezpiecznie do ExFil, gdzie podrzynamy gardło Radevic-owi ( a czy było to jeszcze fabularne, czy już nie, niech osądzi sam Radziej- jak Mu odpowiada :icon_wink:

14:00, 11.06.2017- pozdrowienia z Karaibów

 

Teren:

Bardzo miła niespodzianka.

Wysokie poszycie pozwalające uniknąć wykrycia. Duże ryzyko „wpadnięcia” na inną Grupę, przypadkowo- to podnosiło poziom adrenaliny.

Malownicze górki i łany zboża w środku lasu. Przepięknie.

 

Pogoda:

Zróżnicowana :icon_wink: Bez wpływu na nasze działanie.

 

Gra:

Przemyślane scenario z ciekawymi postaciami fabularnymi. Zadania jasne, nie frustrujące. Świetna mapa.

Szczególne uznanie dla Radzieja za doskonałą grę aktorską i asertywność- w pewnym momentach czuliśmy się naprawdę jak w Panamie

 

 

Dziękujemy za symulację.

Bawiliśmy się wyśmienicie, mimo iż zabrakło kontaktu.

Strzelanie nie jest dla nas niezbędnym elementem.

 

Kilka zdjęć https://goo.gl/photo...JoxEkb9KZrQfyE6

 

Nasz ślad: 19 km

https://goo.gl/photo...sCYkrcqbuKvCHY6

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAR - grupa "Biały Księżyc" - Cristobal Corrales (Krystol)

Skład: 6 osób broń szturmowa, 1 snajper, 1 VIP - generał Misa Radevic (Radziej)

 

Zadania:

- Ochrona generała Miso Radevica oraz Cristobala Corralesa

- Spotkanie z grupą weteranów Ждеравац i ustalenie miejsca przekazania generała Misy Radevica w kolejnym oknie czasowym

- Przeniesienie zawartości skrytek z bronią i narkotykami w nowe, bezpieczne miejsca, oddalone przynajmniej 750 metrów od pierwotnych lokalizacji (istniejące prawdopodobieństwa wykrycia ich obecnej lokalizacji). Skrytki muszą zostać zlikwidowane przed godziną 101630JUN17

1. Broń

2. Narkotyki

3. Pieniądze

- Odszukanie wraku bezzałogowego samolotu zwiadowczego rządu Panamy, przeszukanie miejsca wypadku i przejęcie kasety z zapisem lotu

- Ewakuacja do punktu EXFIL

 

 

Przebieg działań:

 

101100JUN2017 - Wymarsz z INFIL w 34UCB 45290 64514 na północ/północny zachód w kierunku miejsca spotkania z grupą serbskich weteranów "Žderavac" w punkcie 34UCB 44043 67114, okno na wykonanie zadania między 101200JUN2017 a 101300JUN2017, rozpoczęciu działań towarzyszył opad atmosferyczny w postaci panamskiego deszczu

 

101130JUN2017 - Otrzymujemy informację o działaniach najemników na południu AO - rozstawianie instalacji radarowych - pozycja naszej grupy będzie śledzona, najprawdopodobniej w czasie rzeczywistym, wzmacniamy czujność na tyłach oddziału

 

101215JUN2017 - Docieramy na wzgórze ~200-300m na północny-wschód od punktu spotkania, dwie osoby ze szpicy pod osłoną snajpera udają się na spotkanie z czujką Serbów, Corrales z Radevicem i obstawą pozostaje w odwodzie na wzgórzu nie chcąc ryzykować wpadnięcia w pułapkę

 

101220JUN2017 - Po pomyślnym nawiązaniu kontaktu aranżujemy spotkanie Radevica z dowódcą Serbów i uzgadniamy za pośrednictwem szpicy miejsce jego przekazania we wschodniej części AO w oknie 102000JUN2017-102100JUN2017

 

101330JUN2017 - Podejmujemy zawartość skrytki nr 1 w punkcie 34UCB 43104 67931 (amunicja karabinowa, pistoletowa, wyrzutnia rakiet)

 

101400JUN2017 - Porzucamy fanty na skraju młodnika w pobliżu współrzędnych 34UCB 42851 67245 - jeden z członków oddziału zaczyna skarżyć się na coraz silniejsze dolegliwości związane z działaniem ubocznym przyjmowanych przez niego leków, w dalszej perspektywie ograniczając mobilność grupy

 

101420JUN2017 - Postój ok. 20 minut ~300m na południe od miejsca zrzutu fantów, w związku ze stanem chorego zapada decyzja o uproszczeniu trasy i pozostawieniu zawartości następnej skrytki w mniej-więcej pół drogi w linii prostej do kolejnej, a następnie po podjęciu UAV udamy się na EXFIL w celu pozostawienia chorego do czasu powrotu z oddania Radevica Serbom

 

101510JUN2017 - Podejmujemy zawartość skrytki nr 2 na współrzędnych 34UCB 43136 66484 (torba z narkotykami)

 

101535JUN2017 - Porzucamy fant pod drzewem na współrzędnych 34UCB 43696 65831, kontynuujemy marsz do skrytki nr 3, po drodze wielokrotnie spowalniając i wstrzymując marsz z uwagi na pogarszający się stan chorego

 

101615JUN2017 - Przeszukanie skrytki o współrzędnych 34UCB 43902 65349 - pusta - prawdopodobnie została opróżniona przed naszym przybyciem - po krótkiej przerwie ruszamy na południe odnaleźć rozbity panamski UAV w okolicach pozycji 34UCB 43871 64718, zostawiając chorego w pobliżu celem regeneracji

 

101645JUN2017 - Odnajdujemy UAV - pusto - kaseta została przechwycona, wracamy po marudera który poczuł się lepiej i zadeklarował gotowość do dalszego marszu - kontynuujemy do drogi na północ od skrytki nr 3 i udajemy się nią na wschód w kierunku punktu przekazania Radevica (34UCB 46791 65637)

 

101730JUN2017 - Dłuższy postój (ok. 45 min) na skraju lasu w okolicach współrzędnych 34UCB 45410 66160

 

101840JUN2017 - Docieramy grubo przed czasem w okolice miejsca spotkania, podczas prowadzenia rozpoznania północnego skraju polany szpica zauważa na jej południowym krańcu 3 osoby, snajper potwierdza rozpoznanie Serbów, zawracamy, kierujemy się na południe i podchodzimy na pozycje serbów od wschodu

 

101850JUN2017 - Szpica nawiązuje kontakt z Serbami, przekazujemy Radevica Serbom i po kilkunastu minutach wyruszamy do EXFIL w 34UCB 45290 64514

 

102000JUN2017 - Grupa Biały Księżyc bez strat własnych osiąga EXFIL i opuszcza rejon działań, Corrales pozostaje nieuchwytny, świętujemy zwycięstwo kokainową balangą do rana

 

 

Kilka uwag ode mnie:

 

Pierwotny plan zakładał, że z 3 osób (2 + snajper) sformuję grupę zwiadowczą którą wyślę w pierwszej kolejności na UAV, dalej na północ do skrytki nr 3 i następnie w rejon spotkania z serbami w celu połączenia sił z główną grupą obstawiającą Corralesa oraz Radevica. Niestety plan nie wypalił ponieważ dwie osoby po prostu się nie zjawiły nie uprzedzając o tym. Gdyby udało się przeprowadzić operację wg pierwotnego planu mielibyśmy zrealizowane wszystkie zadania, ponieważ zgodnie z informacjami jakie uzyskaliśmy po zakończeniu milsima okazało się, że wojska Panamy zebrały kasetę z UAVa dopiero o godzinie 1615, czyli jakieś pół godziny przed naszym przybyciem na miejsce.

 

Odnośnie choroby jednego z członków oddziału - okazała się być... symulowana! Chory był agentem na usługach rządu Panamy, który miał za zadanie doprowadzić specgrupę wojsk panamskich na nasze pozycje w celu wyeliminowania HVT - Cristobala Corralesa, informując ich o naszych działaniach. Symulację swojej choroby odstawił na tyle umiejętnie że NIKT nie zorientował się że udaje, do samego końca utrzymując wszystkich w przekonaniu że rzeczywiście czuje się BARDZO źle. Nie będę pisał kto był agentem, jak będzie chciał to sam się przyzna :icon_smile: Tak czy owak Oscara miałby w kieszeni, jego cierpienia były zgoła bardziej przekonujące niż te w wykonaniu Hugh Glass'a odgrywanego przez Leonardo DiCaprio w "Zjawie".

 

Ogólnie jestem baaardzo zdziwiony, że mając na karku nie jedną a (jak się okazało po grze) aż DWIE duże ekipy (najemników i siły rządowe Panamy) udało nam się wykonać niemal wszystkie zadania bez choćby jednego kontaktu (nie licząc oczywiście nieuniknionych spotkań z Serbami). Świadomość że praktycznie cały czas ktoś deptał nam po piętach dodawała klimatu i pozytywnie wpłynęła na całokształt rozgrywki. Szczególnie ciekawie musiał mieć panamski agent, który działał z nami w atmosferze ciągłego ryzyka wykrycia - nie mielibyśmy litości gdyby został zdekonspirowany :icon_smile:

 

 

Dzięki wszystkim za udział i do zobaczenia,

Krystol

 

 

Poniżej mapka z zapisem trasy Białego Księżyca (thx Jez)

 

minisim_bobrowniki.JPG

Edited by krystol

Share this post


Link to post
Share on other sites

NAJEMNICY AAR

Skład:

 

TAZ

 

1. Karczu

 

2. Serek

 

3. Pałys

 

4. Mako

 

5. Ryan

 

6. Misiek

 

NEPTUN

 

7. MacWolf

 

8. Novik

 

9. Gabryś

 

10. Rubin

 

11. Sanczez

 

12. Kuba

 

13. Korba99

 

14. Baniak

 

15. Wolak

 

CELE MISJI

 

- Pojmanie żywego Misy Radevica oraz przemieszczenie go do punktu

 

ewakuacyjnego:

 

- Przeszukanie skrytek z bronią, narkotykami i pieniędzmi, ulokowanych

 

przez ugrupowanie Biały Księżyc. Przejęcie znalezionych przedmiotów.

 

Punkty:

 

Pieniądze: 34UCB4119264916

 

Narkotyki: 34UCB4316665231

 

Broń: 34UCB4288367325

 

- Rozstawienie instalacji wzmacniającej działanie nadajnika lokalizującego

 

położenie Radevica. Instalację należy rozstawić na szczycie Łyczkowej Góry -

 

34UCB4188365777. Rozstawienie instalacji potwierdzić SMS-em do

 

organizatora

 

- Unikanie panamskich sił rządowych

 

CELE OPCJONALNE:

 

- realizacja zadania z koperty nr 1

 

- eliminacja Cristobala Corralesa

 

1055 Wymarsz z parkingu

1237 Rozłożenie nadajnika

 

Od tej pory działamy w 2 sekcjach- szturmowa NEPTUN (+1) I wsparcia TAZ (+2)

Wsparcie zabezpiecza punkt nadajnika (dzięki niemu otrzymujemy pozycję Radevica co 45min*)

Szturm wyrusza przejmować skrytki z pieniędzmi i narkotykami. Pozycja Radevica znajduje się 3km od nas na wschód. (R1)

 

1430 Śledzimy trasę Radevica- wynika z niej że VIP udał się po zasobnik z bronią i wyruszył na południe aby podjąć narkotyki. (R2, R3, R5) Ustalamy plan przejęcia VIPa- NEPTUN przygotowuje zasadzkę w punkcie, TAZ wyrusza na wschód, aby odciąć drogę ucieczki VIPa.**

 

1556-1717 Radevic znajduje się w punkcie 300m na wschód od zasadzki (R6), TAZ 300m na północ i nie porusza się. Modyfikujemy plan- TAZ wyrusza na punkt VIPA od północy, NEPTUN od południowego zachodu.

 

1738 Oba zespoły docierają na miejsce wg planu z 2 różnych kierunków- otrzymujemy informację że Radevic w tym czasie przemieścił się o 1.5 km na północny wschód.

 

Decydujemy rozciągnąć się na obecnej pozycji- NEPTUN lokuje się 500m na północ, TAZ 500m na południe, czekamy, aby wybadać kierunek marszu Radevica i odciąć mu możliwość powrotu na zachodnią stronę terenu gry.

 

Nawiązujemy łączność z Serbami- wg ich przekazu i wg punktów wskazanych przez nadajnik, VIP znajduje się na wschodznim skraju terenu gry. Ruszamy tam szybkim tempem, spodziewając się walki, którą mamy szanse wygrać dzięki przewadze liczebnej (podobnie jak Genierał, raczej nie liczyliśmy na to że pieniądze pójdą w ruch :icon_biggrin: ) Zakładamy że na wschodzie będzie znajdować się EXFIL którejś ze stron która przejęła Radevica.

 

2036 Po dotarciu na miejsce otrzymujemy sygnał od VIPa. Poruszał się on skrajem terenu i był znowu ponad kilometr od nas. Podejmujemy decyzję o szybkim marszu na EXFIL w celu wycofania się z terenu gry z pieniędzmi.

 

 

2105 Ostatni komunikat gps Radevica

2156 Koniec gry

 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z rozgrywki- przewaga dystansu u przeciwnika który operował na własnym, bezpiecznym terenie okazała się nie do przeskoczenia, ale mimo że całt czas próbowaliśmy, to udało się realizować również inne cele misji.

 

W nogach strzeliło około 20km.

 

*Nadajnik miał umożliwić odczyt pozycji gps co 45 min, ale brak zasięgu telefonii komórkowych często powodował że informacje dostawaliśmy często w ponad godzinnych odstępach. Panama to Panama, spodziewaliśmy się tego.

Tutaj utrdnieniem jednak była 12 godzinna formuła milsimu- jeden dobrze zaplanowany i ostrożnie przeprowadzony manewr nie udał się i zaowocowało to niedoczasem którego nie dało się już nadrobić. ,,Czesanie lasu” mimo że byliśmy w przewadze liczebnej też nie miało szans, bo żeby dobrze zablokować granicę wschód-zachód, musielibyśmy podzielić się na 3-4 sekcje i tym samym stać się bardzo łatwym celem.

 

**Niestety wynika iż tylko puntk skrytki z bronią był wspólny- R6 do którego dotarl VIP, był innym punktem fabularnie i RADEVIC nigdy nie mógby znaleźć się w punkcie narkotyków.

 

Bardzo podobało mi się odejście od formuły otrzymywania rozkazów w trakcie gry- mając jasno określone zadanie, mogliśmy je wcześniej zaplanować, nie poganiały nas koperty, tylko sytuacja taktyczna i działania przeciwnika- za to wielki plus.

Trochę problem mam z wyciąganiem wniosków na przyszłość. Z jednej strony marsz 4-6km/h jest fajną opcją na kondycyjne sprawdzenie się, z drugiej jednak kiedy nasz zespół wiedział że porusza się na terenie wroga, ciężko mi wyobrazić sobie więcej niż 1-2km/h (Zwłaszcza że jednym z naszych zadań było unikanie kontatku ze strony OPFOR)

 

Dziękuję wszystkim z którymi miałem okazję działać, w szczególności osobom nowym w milsimach, którzy trzymali morale mimo deszczu i braku airsoftowej ,,akcji”.

Do następnego!

https://drive.google...VlBCbGczbTk4M28

Edited by Karczu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem gdzie robiliście zasadzki ale i tak byłby problem bo praktycznie nie poruszaliśmy się po drogach.

Większość dojść do celów odbywała się na azymut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAR – OPERACJA ZMIERZCH BIAŁEGO KSIĘŻYCA

SPECGRUPA REALIZACYJNA PANAMSKIEGO MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH

 

SPECGRUPA W SKŁADZIE:

1. Dziadzio – IC

SEKCJA PROWADZĄCA ALFA

2. Szwej

3. Zychu

4. Żwirek

5. Beliar

SEKCJA SZTURMOWA BRAWO

6. Senteno

7. RedHand

8. Nox

9. Zeus

 

Uzbrojenie:

8x karabin szturmowy, 1 x m249

 

CELE MISJI

- Likwidacja Cristobala Corralesa oraz żołnierzy ugrupowania Biały Księżyc

- Ustalenie dokładnego położenia oraz przeszukanie skrytek Białego Księżyca ze składowaną bronią i narkotykami. Przejęcie znalezionych przedmiotów.

Potencjalne lokalizacje:

Narkotyki: 34UCB4313666484, 34UCB4316665231

Broń: 34UCB4288067335, 34UCB4310467931, 34UCB4209866241

 

Planowana trasa patrolu.

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

- Odszukanie wraku bezzałogowego samolotu zwiadowczego rządu Panamy, który spadł w promieniu 200m od punktu 34UCB4387164718. Przeszukanie miejsca wypadku i przejęcie kasety z zapisem lotu.

- Uniknięcie dekonspiracji agenta Cossao oraz jego ochrona w momencie zwarcia z Białym Księżycem. Agent Cossao ma jak najdłużej pozostać w szeregach ugrupowania, dopóki nie dokona się eliminacji wszystkich jego żołnierzy.

- Ewakuacja w punkcie EXFILL

CELE OPCJONALNE:

- Eliminacja generała Radevica

ROZPOCZĘCIE OPERACJI Z PUNKTU:

34UCB4139766675

 

REALIZACJA:

 

101000LTJUN17 - ODPRAWA SPECGRUPY

 

101100LTJUN17 – PEŁNA GOTOWOŚĆ BOJOWA ODDZIAŁU

 

101110LTJUN17 – PRÓBA NAWIĄZANIA KONTAKTU Z AGENTEM SPECJALNYM ZAKONSPIROWANYM W SZEREGACH BIAŁEGO KSIĘŻYCA . WIADOMOŚĆ WYSŁANANA , BEZ ODPOWIEDZI , BRAK ZASIĘGU . SPECGRUPA PRZYSTĘPUJE DO WYKONANIA ZADANIA , ODDZIAŁ WYRUSZA W KIERUNKU PIERWSZEJ SKRYTKI BIAŁEGO KSIĘŻYCA W CELU PRZEJĘCIA JEJ ZAWARTOŚCI .

 

101230LTJUN17 – OPOWIEDŹ AGENTA . LOKALIZACJA BIAŁEGO KSIEŻYCA - 34UCB4423967280 OK 3 KILOMETRY OD AKTUALNEJ POZYCJI SIŁ WŁASNEJ . WIADOMOŚĆ O TREŚCI : 30 MIN CZEKAMY . Z UWAGI NA PROBLEMY Z ZASIĘGIEM I DUŻEGO OPÓŻNIENIA ODPOWIEDZI NIE MA PEWNOŚCI CZY POZYCJA OPFOR JEST AKTUALNA

 

101245LTJUN17 – PRÓBA WYSŁANIA WIADOMOŚCI DO AGENTA . PRÓBA NIE UDANA AWARIA TELEFONU

 

101300LTJUN17 – OSIĄGNIĘTY REJON PIERWSZEJ KRYJÓWKI . PO DOKŁADNYM PRZESZUKANIU TERENU NIC NIE ZOSTAŁO ODNALEZIONE . NADAL BRAK ODPOWIEDZI OD AGENTA , BRAK ZASIĘGU .

 

101316LTJUN17 – ZMIANA TELEFONU . DO AGENTA WYSŁANA WIADOMOŚĆ O TREŚCI: KONIECZNA INFORMACJA O PLANACH ODDZIAŁU I KAŻDORAZOWEJ ZMIANIE LOKALIZACJI WRAZ Z GODZINĄ ORAZ LICZEBNOŚĆ ODDZIAŁU .

 

101330LTJUN17 – SPECGRUPA KONTYNUJE MISJĘ , ROZPOCZYNA MARSZ DO KOLEJNEJ SKRYTKI

 

101450LTJUN17 – OSIĄGNIĘTY REJON DRUGIEJ KRYJÓWKI . PO DOKŁADNYM PRZESZUKANIU TERENU NIC NIE ZOSTAŁO ODNALEZIONE . NADAL BRAK ODPOWIEDZI OD AGENTA , BRAK ZASIĘGU .

 

101500LTJUN17 - SPECGRUPA KONTYNUUJE MISJĘ , ROZPOCZYNA MARSZ W CELU ODNALEZIENIA WRAKU BEZZAŁOGOWEGO SAMOLOTU ZWIADOWCZEGO I PRZEJĘCIA KASETY Z DANYMI . NADAL BRAK ODPOWIEDZI OD AGENTA , BRAK ZASIĘGU .

 

101600LTJUN17 - OSIĄGNIĘTY REJON KATASTROFY SAMOLOTU ZWIADOWCZEGO . PO DOKŁADNYM PRZESZUKANIU TERENU WRAK ZOSTAJE ODNALEZIONY . KASETA Z DANYMI ODNALEZIONA OK. 4-5M OD WRAKU SAMOLOTU . NADAL BRAK ODPOWIEDZI OD AGENTA , BRAK ZASIĘGU .

 

101605LTJUN17 – SPECGRUPA WYCOFUJE SIĘ Z REJONU KATASTROFY .

 

101615LTJUN17 – PO ODSKOCZENIU OK. 200M ZARZĄDZONY ODPOCZYNEK ODDZIAŁU . LOKALIZACJA 34UCB 4362564763

 

101620LTJUN17 – ODPOWIEDŹ AGENTA . BRAK MOŻLIWOŚCI ODCZYTANIA PRZYSŁANEJ WIADOMOŚCI .

 

101630LTJUN17 – WYSŁANA INFORMACJA DO AGENTA : ZMIANA NUMERU TELEFONU , PROBLEMY TECHNICZNE Z ODBIOREM WIADOMOŚCI .

 

101642LTJUN17 – TRZY INFORMACJE OD AGENTA ,O TREŚCI : PIERWSZA – JESTEM W LOKALIZACJI 34UCB 4390065258 SAM . DRUGA – CORALLES PRZESZUKUJE AKTUALNIE WRAK SAMOLOTU . TRZECIA – W PKT 34UCB 4387164718 . INFORMACJA DRUGA BŁĘDNIE ODCZYTANA JAKO CORALLES POSZUKUJE AKTUALNIE WRAK SAMOLOTU .

 

101650LTJUN17 – SPECGRUPA RUSZA W KIERUNKU WRAKU SAMOLOTU .

 

101700LTJUN17 – ODDZIAŁ PO OSIĄGNIĘCI REJONU KATASTROFY PRZYGOTOWUJE ZASADZKĘ

 

101745LTJUN17 – INFORMACJA OD AGENTA O TREŚCI : 34UCB 4538966019 POSTÓJ 10 MIN 6OSÓB PLUS JA .

 

101820LTJUN17 – BRAK KONTAKTU Z OPFOR . KONTAKT Z AGENTEM . PRZEKAZANA INFORMACJA : NA GODZ. 20:00 BIAŁY KSIĘŻYC PLANUJE PRZEKAZANIE GENERAŁA , BRAK LOKALIZACJI MIEJSCA PRZEKAZANIA .

 

101850LTJUN17 – SPECGRUPA RUSZA W KIERUNKU OSTATNIEJ LOKALIZACJI WROGIEGO ODDZIAŁU

 

101855LTJUN17 - INFORMACJA OD AGENTA Z LOKALIZACJĄ : 34UCB4671865775 . ODDZIAŁ RUSZA W KIERUNKU PODANYCH GRID . AGENT INFORMUJE ŻE BATERIA W JEGO TELEFONIE PADA .

 

101910LTJUN17 – PRÓBA NAWIĄZANIA KONTAKTU Z AGENTEM . PRÓBA NIE UDANA

 

101920LTJUN17 - PRÓBA NAWIĄZANIA KONTAKTU Z AGENTEM . PRÓBA NIE UDANA

 

101940LTJUN17 - PRÓBA NAWIĄZANIA KONTAKTU Z AGENTEM . PRÓBA NIE UDANA

 

102015LTJUN17 - SPECGRUPA DOCIERA NA MIEJSCE OSTATNIEJ LOKALIZACJI PODANEJ PRZEZ AGENTA , BRAK KONTAKTU Z OPFOR , POSTÓJ ODDZIAŁU

 

102020LTJUN17 - PRÓBA NAWIĄZANIA KONTAKTU Z AGENTEM . PRÓBA NIE UDANA

 

102040LTJUN17 – W ZWIĄZKU Z UTRATĄ KONTAKTU Z AGENTEM I BRAKIEM INFORMACJI O LOKALIZACJI CELU MISJI , SPECGRUPA RUSZA W KIERUNKU EXFILL .

 

102320LTJUN17 – SPECGRUPA DOCIERA DO PUNKTU EXFILL 34UCB4139766675 I ZAKAŃCZA MISJĘ .

 

Wykonana trasa specgrupy.

https://drive.google...iew?usp=sharing

Edited by militarialodz1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...