Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STAŁA redukcja ciśnienia co2 12g


Recommended Posts

Witam,mam pytanie do znawców reduktorów gazowych stosowanych w replikach.

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość wykonania stałej redukcji ciśnienia co2 zawartego w kapsule 12g.

Obecnie posiadam reduktor z adapterem na kapsułki co2 lecz jest on sporych rozmiarów.

Czy jest możliwe wykonanie czegoś jak pojemnik na kapsułki co2 z redukcja stała ciśnienia za pomocą wkładki np. kryzy oraz całość połączona złaczka z wężykiem bezpośrednio z repliką?

Nie mam tyle miejsca w replice aby upchnac reduktor wraz z adapterem kapsułki co2 stąd moje pytanie.

P.s.czy magazynki co2 do pistoletów redukują ciśnienie co2 do nieco wyższego od green gasu?bo takiego rozwiązania szukam.

 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze redukcja przy pomocy kryzy używa się o ile mamy czynnik ciągle pod stałym ciśnieniem inaczej to nie ma sensu.

 

Oczywiście, że nie redukują do ciśnienia gg, zauważ jak są zbudowane np zawory i jak diametralnie różnią się czasy np otwarcia.

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak że mam reduktor spawalniczy przerobiony przez mancrafta daje on maksymanie 14 bar, chciałbym zrobić jak najmniejszy się da reduktor może być bez regukacji żeby tak uzyskać z 10-12 bar.

Mógłbym go ukryć w rękojeści repliki i skladalby się praktycznie z adaptera na kapsułki, małego stałego reduktora oraz szubkozłaczki pod wężyk.

I jestem ciekaw czy coś takiego jest wykonalne.

W zasadzie to taki adapter madbulla do ładowania granatów co2 xc03 tylko bez manometra i pokrętła mniejszych rozmiarów oraz z szybkozlaczka zamiast końcówki do nabijania granatów.

Edited by Scattergun
Link to post
Share on other sites

A weź siądź na tyłku przed kompem i odpal exela bo ręcznie raczej nie przeliczysz i się przekonasz dlaczego stała kryza odpada.

Nawet magazynki CO2 w pistoletach jako tako działają bo występuje kila sił jak:

- tarcie zbijaka zaworu

- tarcie zaworu

- siła sprężyny zaworu

- siła ciśnienia działająca na zawór

- siła sprężyny zbijaka zaworu

- jeszcze o kilku zapomniałem i to razem współpracuje tak samo masz w reduktorach one dynamicznie regulują ciśnienie.

 

Jak chcesz zasilić strzelbę jakąś to pal licho, to w sumie wał czy będzie 300 a potem 200fpsów.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj tutaj mówię tylko o tym że chcę mieć ciśnienie zredukowane w wężu a Ty mi piszesz o podawaniu gazu do repliki.

U mnie za podawanie gazu odpowiada replika a nie ten reduktor.

Jest sytuacja taka:

Adapter->reduktor>złaczka z wężykiem>zbiornik gazu w replice>zawór podający dawkę gazu.

Zależałoby mi na takim jak najmniejszych rozmiarów stałym reduktorze cisnienia aby na stałe wbudować go w replikę.

Wymienna wykrecana byłaby tylko końcówka adaptera do wymiany kapsułki.

Myślałem że takie coś da się rozwiązać za pomocą kryzy zmniejszajacej przepływ ale jednak potrzeba będzie jakiegoś reduktora.

I tutaj pytanie jak to zrobić aby zachować najmniejsze wymiary?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...