Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.077A na start


Recommended Posts

Cześć,

 

Zacząłem zabawę z ASG jakieś 2 miesiące temu.

Replikę miałem pożyczoną (Specna M4).

 

W końcu wygospodarowałem trochę gotówki i zacząłem szukać czegoś dla siebie. Wpadła mi w oko ww CM.077A ( http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-077a-cm ). Recenzji w sieci jak na lekarstwo.

 

Czy na pierwszą prywatną repke nada się? "Goły" AK mi się nie za bardzo podoba.

 

Z pytań jakie jeszcze mam to:

 

1) CM077 wyposażony jest w szynę Picatinny czy nie będzie problemu z założeniem np: http://www.taiwangun.com/kolimatory-2/celownik-kolimatorowy-typ-holo-mod-1-black-acm?from=listing&campaign-id=19

 

2) Czy każdy magazynek do rodziny AK będzie pasował? Patrzyłem na metalowe midcap'y takie jak w linku

http://www.taiwangun.com/magazynki-aeg-mid-cap-2/metalowy-mid-cap-do-ak47-akm-140-kulek-cm?from=listing&campaign-id=14

 

3) Od razu zmieniłbym baterię na LiPo(ładowarkę posiadam) i wiem, że potrzebuje typu stick i ta w linku myślę, że będzie rozsądnym rozwiązaniem http://www.taiwangun.com/akumulatory-li-po-2/akumulator-li-po-1200mah-7-4v-20c-ipower-2?from=listing&campaign-id=19

 

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Replika okej, mało recenzji ale to raczej to samo co inne metalowe kałachy cymy, tylko że zmodernizowane. Każdy kolimator z montażem na szynę 20-22mm (kwestia nomenklatury) będzie pasował, więc ten również. Magazynki do AK powinny pasować, nawet magazynki do innego kalibru. Co do baterii, ta powinna dać radę, aczkolwiek pewnie da radę znaleźć lepszą.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Także zaczynam dopiero z ASG i właśnie zamierzam kupić 0.77A. Bardzo mi się podoba i cena nie za wysoka jak na pierwszą replikę. Wydaje mi się być bardziej uniwersalna od 0.77 ze względu na składaną i regulowaną kolbę. Jaką baterię byś polecił w zestawie ma 9,6 V.

Link to post
Share on other sites

Nie znam się specjalnie na tym, ale czy nie warto by było przy używaniu lipo zainwestować najpierw w mosfeta i kable niskooporowe?

 

Niskooporówki mam zamiar założyć za jakiś czas, co do mosfetu wydaje mi się, że mija się to z celem mając full stock. Zaznaczam, że dopiero zaczynam zabawę i chcę po prostu postrzelać w każdą niedzielę ze znajomymi bez obawy, że coś się zepsuje.

Jeżeli chodzi o zakup LiPo to chcę uniknąć sytuacji gdzie stockowe NimHy siadają podczas rozgrywki( Było w moim towarzystwie parę przypadków, że musieli zakończyć grę ponieważ bateria stock mimo ładowania kończyła żywot po 2-3h)

 

Replika okej, mało recenzji ale to raczej to samo co inne metalowe kałachy cymy, tylko że zmodernizowane. Każdy kolimator z montażem na szynę 20-22mm (kwestia nomenklatury) będzie pasował, więc ten również. Magazynki do AK powinny pasować, nawet magazynki do innego kalibru. Co do baterii, ta powinna dać radę, aczkolwiek pewnie da radę znaleźć lepszą.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź w sprawie repliki kolimatora. Rozwiałeś moje wątpliwości :)

Link to post
Share on other sites

Zamiast kolimatora kup coś bardziej potrzebnego, dobre ochraniacze na kolana czy coś. Wszyscy mają na początku ciśnienie na kolimatory a prawda jest taka że lepiej dołożyć do lepszej repliki albo kupić coś j. W.

 

Jeżeli chodzi o wyposażenie to posiadam mundur w MC, ochraniacze na kolana, rękawiczki, kamizelkę taktyczną, 2x okulary(bolle i uvex), buty grom także w tej materii jestem wyposażony.

Link to post
Share on other sites

Replika nieopłacalna, szkoda marnować hajsu na "stalowo"-znalowego kałacha, w którym znal się tak wyrobi, że po roku będzie cały rozklekotany.

 

Nie kupuj na razie chinolskiego eotecha, tylko weź te hajsy i kup se porządnego AK od FC (chyba są za 900).

Link to post
Share on other sites

Popieram miałem dużo chinoli i więcej żadnego nie kupię. Obecnie nie inwestuje w nic innego niż KWA i G&P. Kupując replikę klasy pierwszej full stock prosto z pudełka mamy gotowy sprzęt na lata. M16 G&P które sprzedałem koledze w 2013 roku strzela bez żadnego serwisu do dzisiaj.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Uwaga

Zapomniałem o jednej, dość istotnej wadzie: akumulatory zalecane tylko 9.6V lub mniej i tylko w formacie stick.

NiMH dostarczony przez producenta to stick o średnicy 17mm i długości 22,5 cm (Ni-MH 2/3A 1200mAh 9.6V).

Nie ma dużego wyboru zasilaczy LiPO w tym formacie.

W zasadzie tylko LiPO 7,4V i 1200-1400 mAH.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Kolimator i ja odradzam. Nie jest za dobry i przez wizjer będziesz miał odbitkę nieba. Co do repliki - poniekąd Hudy ma rację i sam bym wolał nowego ze stajni E&L czy FC. Ale nie zawsze każdego na to stać. Drugie - że żaden z w/w producentów nie opyla za 900 zeta w pełni oszynowanych replik, tylko golasy. A, a żeby to jakoś wyglądało, to trzeba wydać prawie drugie tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam ponownie

 

Byłem na 2 strzelankach z tą repliką: full-stock z magazynkami mid-cap (nie z high-cap'em dostarczonym w zestawie)

Sam jestem początkujący więc nie mam z czym jej porównać więc moja opinia nie będzie "pewniakiem".

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony. Wygląd bardzo mi odpowiada.

Zasięg, celność są zadowalające.

Ogólny "fun" ze strzelania jest wieeeelki.

 

Nie było żadnych usterek. Nie wypatrzyłem żadnych wad.

Jedyne luzy jakie zauważyłem to na magazynku (norma) i na kolbie. Są bardzo nieznaczne i w niczym nie przeszkadzają.

Czasami przeszkadzała długość całego gnata (prawie 1 metr) ale tutaj bardzo pomogła składana kolba.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś poużytkuje ww. replikę niech da znać o jakości spasowania, plastikach itp

Jeśli chodzi o plastiki, to przynajmniej ten z chwytu pistoletowego, nie jest może jakiś top-notch, ale jest przyzwoity.

BqJ7Xnz.jpg

Tutaj foto z widocznym chwytem Cymy, magazynkiem ATM, nakładką E&L i jakimś chińskim RVG: https://i.imgur.com/QaPqwYb.png

 

TigerTank44, możesz mi podać długość nakładki rury gazowej? Chodzi mi o ten wymiar: http://i.imgur.com/AyPDa8p.png

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...