Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie mp5 do 600 zł na początek?


Recommended Posts

Witam,

Chce kupić swoją pierwszą replikę. Mój budżet wynosi 600 zł. Mam 167 cm wzrostu. Dużo czytałem i wybrałem:

-Cm. 041b

-Cm. 041pdw

-Cm. 041k

-Mp5 Galaxy (G.5)

Którą z tych replik polecicie?

Będę grał na 100% w CQB, może kiedyś w lesie. Jako, że jestem początkującym nie zamierzam tuningować repliki, chyba że coś bardzo ważnego, ale to raczej u serwisanta. Nie podobają mi się repliki ak. Z tego co czytałem najlepsze dla mnie będzie mp5 albo ewentualnie G36c. Najbardziej pasuję mi cm. 041pdw ponieważ ma gearbox v3, jest najkrótsza i nie będę musiał robić downgrade'u bo ma 330 fps ale niestety kosztuje aż 720 zł, choć wersja bez kolby kosztuje 500. Czy da się dokupić kolbę do cm. 041k?

Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Dwa pytanka.

Mam 167 cm wzrostu.

Co to ma do rzeczy przy wyborze repliki? Rozumiem jeśli kupowałbyś miecz dwuręczny.

Będę grał na 100% w CQB, może kiedyś w lesie.

Czy 99.9% graczy nie napisałoby "Będę grał na 100% w lesie, może kiedyś CQB? Pochodzisz z jakiegoś tajemnego regionu, który chętnie poznam, gdzie dominuje CQB, czy po prostu będzie Ci to służyć do pojedynków z kolegą w jakimś walącym się pustostanie?

Link to post
Share on other sites

Czy 99.9% graczy nie napisałoby "Będę grał na 100% w lesie, może kiedyś CQB? Pochodzisz z jakiegoś tajemnego regionu, który chętnie poznam, gdzie dominuje CQB, czy po prostu będzie Ci to służyć do pojedynków z kolegą w jakimś walącym się pustostanie?

Płatne areny mogą być w środku miasta, podczas gdy żeby móc sobie pozwolić na strzelanie się w lesie trzeba mieć jak dojechać do lasu. Jeżeli jegomość jest na przykład z Gdańska, nie dziwię się, że ma zamiar więcej czasu spędzać na cqb.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

W Rk masz składaną kolbę która skraca ci replikę do tych 50cm a i sama replika z rozłożoną kolba nie jest jakaś specjalnie wielka. Jest to tylko i wyłącznie 71cm więc manewrowanie repliką w warunkach CQB nie powinno stanowić żadnego problemu. Co do wagi to waży ona podobnie co Cm.041 PDW z tego co się orientuję a i nie oszukujmy się ale 3kg to nie jest dużo.

 

Osobiście myślę że jak najbardziej się sprawdzi w CQB. Aczkolwiek nie będę również czarował iż spokojnie wymanewrujesz w CQB człowieka z Cymoglockiem czy PM kroju Mp7 (gdyż to zupełnie inna grupa replik), ale za to będziesz mieć takie same możłiwośc jak człek z mp5 czy subkarabinkiem jak i możliwość dosyć taniego tuningu tejże repliki tak aby nadawała się do lasu. Lecz i w tym wypadku dokładnie to samo tyczy się MP5 od cymki. Krótko mówiąc tutaj raczej powiniem zadecydować twój gust.

 

Osobiście w CQB latałem z G3 sas JG a teraz z Wichrem i nie czuję abym odstawał od chłopaków którzy mają te repliki krótsze o te 10cm czy lżejsze o 0.5-1kg. Różnicę widzę dopiero jak ktoś biega z pistoletem czy mp7.

Link to post
Share on other sites

Za 600zł masz stalowe MP5 SRC które jest tańsze od Cymy. Tak tylko mówię, jest to jakaś alternatywa.

 

W jakim sklepie można dorwać MP5 K lub PDW od SRC? Krótkie wersje od SRC mają v2 czy v3 jak Cyma i JG?

Też ostatnio rozglądam się za jakąś MP5 i na razie wygrywa JG202, bo V3 i RISy (lubię RISy ;) )

http://redberet.pl/p/71/1152252328/jg-replika-mp5-jg202-pistolety-maszynowe-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

 

Jakie Mp7 w cenie do około 600 zł?

 

MP7 do 600 zł to Well plasticzany lub metalowy

 

http://www.taiwangun.com/elektryczne-2/r4-pistolet-maszynowy-well-tgg?from=listing&campaign-id=19

https://gunfire.pl/product-pol-1152207157-Replika-pistoletu-maszynowego-R4-Metal-Version.html

 

Ale trzeba pamiętać że MP7 to w środku AEP, który ma około 200 fps i bardzo ciężko się to tuninguje.

O ile bez problemu wystarczy to do CQB w małych pomieszczeniach, to czasami są też hale po 30m lub trzeba przejść z jednego budynku do drugiego. Wtedy różnica między 200, a 300 fps robi się bardzo duża.

Link to post
Share on other sites

K i PDW tylko bezpośrednio od producenta ~ 200 USD + przesyłka itp. Mają V2. Nie wiem jak wygląda sprawa z gen III, na stronie zero informacji.

Jeszcze niedawno na airsoftshop.cz były zwykłe MP5 SRC za około 600zł wliczając przesyłkę i opłaty. Jak dla mnie w wersji bezkolbowej jest to lepsza opcja od znalowego PDW. Do SRC prędzej by trzeba RISy od ostrej pchać :icon_cool:

 

@Gryff: zamiast tych plastikowych zabawek rozejrzyj się za emkami SBR: EA lub E&L Platinum (<1K).

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...