Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Chcę kupić radio i jak chyba większość, nie mająca o tym zielonego pojęcia, stanąłem przed ścianą, której przeskoczyć ni obejść nie sposób. Co kupić? Z tego co przeczytałem, dużą popularnością cieszą się Baofengi. Tylko, który z modeli wybrać? Możecie coś polecić, tak by dało się to w miarę prosto obsłużyć i nie służyło tylko jako dekoracja. Nie chcę doktoryzować się z krótkofalarstwa - najzwyczajniej w świecie brak mi na to czasu. Zależy mi na tym, by po przyjeździe na imprezę mieć dobry kontakt z drużynami, z którymi moja drużyna współpracować będzie. Który z modeli Baofenga: UV-5R (ten jest chyba popularny), UV-82, V85 czy jakiś inny? I jeszcze jedno, czy jeżeli zakupię to na Aliexpressie wszystko będzie działać?

Link to post
Share on other sites

Temat przejrzałem i niewiele mówią mi sformułowania "dipol pół-falowy ma 75ohm (przynajmniej tak się przyjęło).

Dipol ćwierć falowy ma 50ohm, tak samo GP 1/4". Porównać za bardzo nie wiem, co mam porównywać - gdyż na tym się nie znam... Stąd me pytania.

Link to post
Share on other sites

Ale jakie pytania?

Jeśli pytasz, czy wybrać Baofenga UV-5R czy UV-82, to... wszystko jest w temacie, który podlinkowałem. Wystarczy użyć wyszukiwarki. Poświęć trochę czasu i wczytaj się, a nie tylko "przejrzyj" temat. Naprawdę sądzisz, że nikt wcześniej nie stał przed dylematem, które radio kupić? My za Ciebie decyzji nie podejmiemy. Trochę więcej samodzielności.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...