Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Coś nie tak z LiPo


Recommended Posts

Witam. mam mały problem. Kupiłem Lipo Redox 1800 mAh 11,1 V/30C. do repliki Specny. Dokupiłem przejściówkę, tylko podejrzewam, że wyjście jak łączące z oryginalnym okablowaniem repliki jest nieco większe, ale da się zapiąć. Replika tylko po naciśnięciu spustu wydaje cichy trzask. Silnik nie kreci. Na stokowej baterii wszystko gra. Bateria kupiona była jako nowa. Ładowałem ją już 2 razy i dalej nic. Pytanie czy to kwestia przejściówki, może to nie jest tamiya mała tylko duża. Czy coś bateria padnięta.

Link to post
Share on other sites

Nie da się podłączyć inaczej. No da, ale ... dopasowałem kształtami wtyczek. Martwe się że chyba przejściówka jest duża a nie mała, choć dało się zapiąć. Ciekawi mnie tylko ze słychać ten elektryczny mechaniczny trzask po naciśnięciu spustu.

Link to post
Share on other sites

Ładowałem ją już 2 razy i dalej nic.

 

Jaką ładowarką ładowałeś baterię lipo?

Przydałby się miernik żeby na 100% wszystko posprawdzać.

Zdjęcia przelotki też by trochę wyjaśniły.

 

Mechaniczny trzask to może być próba kręcenia się silnika w drugą stronę.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Najlepiej zamontuj w replice wtyk T-Connect. Tamiya ma duży opór, przejściówka tylko go zwiększy. Na wtyku T będziesz miał lepszy RoF, a bateria wystarczy na więcej strzałów. Koszt operacji to około 1 PLN za parę wtyczek, 1 PLN za termokurczki, i 20 minut roboty lutownicą ;)

Link to post
Share on other sites

W stockowej chyba by mi się nie chciało, aczkolwiek jak masz wolne wtyki i wolny czas, to czemu nie.

1. Kup jak najszybciej lepszą ładowarkę (myśl przyszłościowo, kup już taką co i LiPo naładuje), stockowa batka dłużej dzięki temu pożyje

2. Później kup baterię LiPo z wtyczką Deans. Niektóre sklepy gratis albo za niską opłatą zmieniają wtyczki przed wysyłką, ale baterie lepszej jakości i tak nie mają wtyczek Tamiya. W replice też wtedy Deans, szkoda prądu na przejściówki.

3. MOSFET i okablowanie niskooporowe

 

Jak zrobi się chłodniej, to docenisz LiPo.

 

Wtyczki, kable, akumulatory, ładowarki - kupuj w sklepach modelarskich, zwykle jest taniej.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...