Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

imax b6 uszkodzony?


Recommended Posts

Hej,

przyszła do mnie wczoraj z chin ładowarka.

Nie mam dedykowanego zasilacza, ale postanowiłem sprawdzić czy przynajmniej się włącza, więc korzystając z żabek podłączyłem zasilacz 12V 0,5A

Wiem że to za mało żeby naładować baterię, ładowarka powinna się przynajmniej włączyć?

Moja niestety się nie włącza :(

 

No i pytanko do was - powinna, czy nie powinna się włączyć? i

Czy jest może ktoś z wawy kto ma porządny zasilacz i byłby skłonny pożyczyć mi go na 5 minut by sprawdzić czy ładowarka działa?

Link to post
Share on other sites

Działa :)

 

To teraz pytanko... Mam już mocny zasilacz, bateria nich. Ustawiłem ładowanie. Zgodnie z instrukcją wciskamy i trzymam 'start'. Pojawia się komunikat 'battery check, wait...' czy jakoś tak. Komunikat jest niecałą sekundę i znika, wraca normalne menu. Niecała sekunda i znowu sprawdza baterię. I tak w kółko.

 

Jak ustawiłem cykl D->C to włącza się normalnie.

 

Co jest nie tak?

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ustaw spokojnie 1A i zobacz czy zaskoczy. Tylko gdzieś tam w opcjach ustawiało się napięcie końcowe czy maksymalne, czy jak to się nazywało. Albo co jakiś czas patrz jakie ma obecnie napięcie.

 

NiMH 7-ogniowowy ma 8,4V, ale 8,4 to napięcie nominalne, naładowana ma 1,4-1,5V na ogniwo czyli 9,8-10.5.

Ja tam zawsze walę aż do 1,5 na ogniwo :icon_wink: czyli w tym przypadku ustawił bym na 10,5

 

EDIT:

A może nie zaskakuje bo jest ustawione jakieś niskie napięcie końcowe?

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Jakby było za niskie napięcie końcowe to by nie wróciła do menu tylko zasygnalizowała koniec ładowania. Z prądem też nie ma co szaleć, niezależnie od ustawień powinna wyświetlić ekran ładowania - 0.3A to właściwa wartość. Spróbuj dla testu program dla NiCd.

Link to post
Share on other sites
ustawił bym na 10,5

 

EDIT:

A może nie zaskakuje bo jest ustawione jakieś niskie napięcie końcowe?

nie znalazłem ustawienia max V, tylko max mAh w ustawieniach (ustawiłem na 1200, bo jednak tyle ma bateria napisane) i max A przy ładowaniu.

Spróbuj dla testu program dla NiCd.

tak samo

 

a może po prostu bateria jest a) pełna b) zużyta?

ładowarki procesorowe testują ładowanie poprzez sprawdzenie napięcia -> chwila ładowania -> sprawdzenie napięcia i porównanie czy się zmienia. Zarówno w przypadki a) jak i b), ładowarka będzie myślała, że nie da się ładować

Edited by Mbit
Link to post
Share on other sites

Nie mam Imaxa tylko coś co pojawiło się znacznie wcześniej ale generalnie przy ładowaniu NiMH i NiCd nie ma raczej czegoś takiego jak ustawianie napięcia przy ładowaniu. Tam jest stosowany pomiar napięcia na baterii. Napięcie na tych akumulatorach podczas ładowania rośnie a poid koniec ładowania zaczyna maleć i ładowarka wykrywa ten moment. Napięcie ustawia się dla opcji rozładowania. Ustawia się dolny próg napięcia. Obstawiam, że w Imaxie też jest to tak rozwiązane.

Link to post
Share on other sites

Jest taka opcja jak NiMH sensitivity, gdzie się ustala próg napięcia.

Ja z tego nigdy nie korzystałem bo mało ładuje NiMHów i zawsze po prostu sobie zerkałem jakie ma aktualnie napięcie.

 

Może być bateria uszkodzona, ale wtedy chyba dałoby jakiś komunikat, a nie wracało do menu.

Jak to zawsze kiedy nie wiadomo co nie działa, trzeba mieć drugą baterię / ładowarkę, która wiadomo że jest dobra.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...