Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie Taktyczne na początek do lasu


Recommended Posts

Witam

Moja przygoda z asg zaczęła się około 3 lata temu kiedy to poszedłem na swoją pierwszą strzelankę. Było to cqb organizowane przez takie firmy jak serrator, tanie militaria i dwie jakieś inne. Bardzo mnie to wkręciło i postanowiłem się tym zainteresować. Rok temu dostałem swoją pierwszą replikę którą było m4. 430 fps mnie bardzo zadowala. Teraz postanowiłem że w roku szkolnym będę się z kolegą wybierał na strzelanki prawdopodobnie do lasu. Przychodzę do was z pytaniem czy taki zestaw będzie dobry na początek:

-Flektarn jako cały mundur

-Czapka wojskowa z daszkiem w kamuflażu

-Chest rig

-Replika

-2 magazynki mid-cap

-Chusta do oznaczenia śmierci

-Stalker

-Okularki

-Scyzoryk

-Taśma izolacyjna

-Bidon

-Coś do zjedzenia

-Apteczka

-Paczka kulek

 

Sądzę że to wszystko co powinienem zabrać jeśli są jeszcze jakieś rzeczy, które powinienem zabrać proszę poinformujcie mnie póki jest jeszcze sporo czasu na zaopatrzenie się w nie.

Link to post
Share on other sites

Dobrze się zastanów co tak na prawdę z oporządzenia jest Ci potrzebne. Żeby to ustalić to zastanów się co ze sprzętu jest Ci potrzebne przy sobie, podczas strzelanki w lesie.

 

Z Twojej listy wszystko od scyzoryka (włącznie) do końca jest Ci przy sobie niepotrzebne i spokojnie może zostać "w bazie" czy "w samochodzie". Resztę albo masz na sobie albo do przeniesienia jej wystarczy dowolna niemal kieszeń. W takim układzie zbędne staje się jakiekolwiek oporządzenie. Zakładając, że pas tak czy siak masz to dokup do tego jedną ładownicę i... gotowe.

 

Chyba, że chcesz się obwiesić zbędnym szpejem, aby czuć sie bardziej pro oraz bćć uberkomandosem. Wtedy bez PC a najlepiej JPC się nie obejdzie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakiego masz chest riga , czy nosisz plecak itd., więc odpowiem Ci na moim przykładzie.

Z góry zaznaczam, że nie mam problemu z noszeniem plecaka zawsze przy sobie i to na plecach mam następujące rzeczy:

- wodę

- jedzenie

- pozostałe kulki

- green gas

i ewentualnie kurtkę, gdy istnieje możliwość diametralnej zmiany pogody.

 

Praktykowałem dwa sposoby przenoszenia rzeczy najpotrzebniejszych:

1.Kamizelka JPC, za czasów biegania z CM.028. 3 magazynki AK (2 midy i hicap), w kieszeni administracyjnej mapa i czasem szmata. Także płyta odchudzona była do minimum.

2. Pas - używam go teraz, trzymam na nim ładownicę na 4 magazynki do M4 i po drugiej stronie uniwersalną ładownicę na jakieś bzdury które akurat mam przy sobie.

Od dokładnie, dzisiejszego dnia przerzucam się znów na kamizelkę.

 

Z Twojego szpeju wyrzuciłbym stalkera, ale to ja, więc jeśli Ty potrzebujesz go by czuć się bezpiecznie to śmiało.

Link to post
Share on other sites

Z Twojego szpeju wyrzuciłbym stalkera, ale to ja, więc jeśli Ty potrzebujesz go by czuć się bezpiecznie to śmiało.

 

Też nie noszę bo przecież niewygodne, ale też widziałem już trochę krwi i ukruszonych zębów na strzelankach.

Zacznę nosić jak dostanę, a zęby tanie nie są. Niestety człowiek uczy się tylko na swoich błędach :P

 

Przejdź się kilka razy na strzelanki i będziesz wiedział co potrzebujesz, a czego nie.

Dużo zależy od odległości od parkingu czy innego miejsca zbiórki, a także od rodzaju imprezy.

 

Teoretycznie potrzeba Ci tylko repliki i jeden magazynek :) możesz biegać na bosaka jak komandosi w Wietnamie. No i jeszcze ochrona oczu oczywiście.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...