Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KA M4 CQB-R Ultra Grade


Recommended Posts

Witam! Nie zauważyłem nigdzie tematu dotyczącego tej repliki. Otóż sprawa ma się w ten sposób, że szukam opinii na temat tej repliki. Kumpel chce zacząć zabawę z Airsoftem i szuka czegoś do 650 złotych. W tym przedziale cenowym znaleźliśmy to, mam nadzieję że to dobry wybór. Niżej wstawiam jeszcze link do tej repliki. :D

https://gunfire.pl/product-pol-1152215140-Replika-karabinka-KA-M4-CQB-R-Ultra-Grade.html

Link to post
Share on other sites

KA - King Arms. Właściwie to samo co VFC. Tym co się najbardziej u King Armsa są części zewnętrzne. Genialnie wykonana buda (bolt-catch), bebechy mocno średnie. Jednym wyjątkiem jest komora HU, która ma opinię jednej z najlepszych na rynku, i bardzo często pakuje się ją do nawet najlepszych tuningów. Reszta trzyma przyzwoitą średnią. Ładna replika, średnio strzela.

Aha, 'ekonomiczna' seria Ultragrade. Niedawno coś o niej do mnie doszło. Podobnież kijem nie tykać.

+ świetne części zewnętrzne

- takie sobie wewnętrzne

 

 

http://forum.wmasg.p...bor-ostateczny/

 

 

Za tą i podobną cenę można kupić kilka lepszych replik.

 

PS. Subiektywne odczucie: ona na tych zdjęciach wygląda jak co najwyżej plastikowa Cyma.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

KA - King Arms. Właściwie to samo co VFC. .

 

Moje doświadczenia są co prawda z HK416 VFC i m'kami KA, ale

 

BC:

KA- stalowy bolt- catch, pazur montowany w replice (w body).

VFC - Stalowo - aluminiowy bolt-catch, montowany na GB, więc wymiana tylko na dedyki/specnę. Niektóre GB nie podpasują (SHS, Armatech - wzmocnone).

 

GB:

KA - całkiem ok.

VFC - gówniany GB, padający po jakimkolwiek upie. Tłok to szajs jakich mało.

 

Komora:

KA - bajer

VFC - już nie taki bajer, ale jest ok.

 

 

 

Odnosi się to tylko do "bogatej" serii KA. Ultra-grade nie miałem.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Hmm.. czyli raczej nie tykać.. Zatem jaka byłaby alternatywa do tej kwoty? Nie chcę kumplowi polecić jakiegoś szajsu. Pamiętam że jeszcze parę miesięcy temu można było wyrwać G&G Combat Machine, albo specnę (nie mówię o core), a teraz to w tym przedziale jest właśnie wspomniana przeze mnie seria Core Specny i właśnie ten King Arms...

Link to post
Share on other sites

Niczego nowego nie odkryje mówiąc ci teraz, że nie ma tanich i dobrych M4. Chcesz? Płać.

Od długiego czasu nic się nie zmienia i serie np. Core od Specny mogą być alternatywą, jak ktoś chciał kupić CM.028 co najwyżej.

Repliki, o które można być ( na tyle ile wgl się da) pewnym zaczynają się od 800 zł w górę ( wyłączając model SA, który podałem ) i trzeba się z tym pogodzić.

Chyba, że ktoś bardzo, bardzo chce, kupuje Spartaca, który strzela sezon po czym ma go dość i znów wydaje kasę, a z gratem w gruncie rzeczy nic sensownego nie zrobi, bo co najwyżej sprzeda za bezcen...

 

W tym przedziale jest jeszcze Gieta JG, nie wiem jak dla kolegi, ale dla mnie to zawsze będzie wielki, brzydki kawał plastiku.

 

Ps. Ja też zawsze chciałem M4, bo tak popularne, amerykańskie, ładne, oszynowane i wgl, ale jak pomyślałem, że mając te kilka lat temu ograniczony budżet - wolę iść w AK, niż biegać z lekką, plastikową pseudo-emką. Minął czas, zajawka nie zniknęła jest i to:

SHW1MOK.jpg

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...