Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SM2 Sniper Shotgun [ASG-DK]


Recommended Posts

Ogólnie jest opisane w temacie SPAS. Sprawuje się dobrze, osiągi boskie, tylko, że zauważyłem, że czasem nie podaje kulek, ale naoliwiłem kolanko(które w sm2 też jest i raczej jest takie samo) i powinno być ok-2 magi wystrzelone i 0 pustych strzałów.

Myślę, że ten sm2 też jest dobry, a jeśli będzie wykonany tak jak SPAS to na pewno warto go kupić, zwłaszcza, że jest po promocji.

Link to post
Share on other sites

A jeszcze jedno, na tej stronce piszą, że SPAS ma 205fps-ów, a osiągi ma takie, że uśmiech jest od ucha do ucha-mp5sd3 się chowa-i bym się nie zdziwił, gdyby tak naprawdę miał więcej. Jakbyś miał więcej pytań to pisz na priva, bo nie chcę totalnego OT robić.

Link to post
Share on other sites

na razie jeszcze nie zamówiłem, bo chcę dozbierac na kamizelke SWAT:)

stzrela jedną kulką. wg nich na 0,2 Marui ma 30m, na 0,12 35m. doslali mi dodatkowe zdjęcia na mail ,chociaz zastanawia mnie jedna rzecz: czy on ma takiego samego maga jak Spas? jeśli tak, to na jakiej zasadzie on działa? Jak w Hardballerze?

Link to post
Share on other sites

Ma taki sam magazynek(orzynajmniej powinien) bo taka ilość kulek gdzieś indziej nie wlezie. Ale tak identycznie jak HB to raczej nie działa, oczywiście też jest kolanko i parę wspólnych bajerów, ale ogólnie to jest inaczej.

mówię na podstawie SPASa ale to ta sama forma więc powinno być podobnie.

Link to post
Share on other sites

Aha zdarzały się puste strzały, ale naoliwiłem kilka kulek, żeby wszystko po drodze przesmarowały i jest OK. Bo w HB kolanko zgina się o 90stopni, a w SPASie troche więcej, że się jakby cofają i występowało większe tarcie.

Link to post
Share on other sites

http://img258.echo.cx/my.php?image=sm212gy.jpg

http://img258.echo.cx/my.php?image=sm227af.jpg

http://img258.echo.cx/my.php?image=sm231cb.jpg

http://img258.echo.cx/my.php?image=sm240ma.jpg

http://img258.echo.cx/my.php?image=sm252pg.jpg

Te zdjęcia nadesłał mi Vonmarxx

Od siebie dodam, że ten srebrny napis jest... błeee, ale może da się to wyrwać :wink: a jak nie to jest szlifierka :twisted:

Link to post
Share on other sites

Nareszcie ta zabawka dostała się w moje ręce,

więc uznałem że trzeba by jakąś recenzję skrobnąć... :D

 

Zawartość opakowania:

Solidne kolorowe kartonowe pudło, w środku shotgun (na oko replika Benelli M3 Shorty), 100 kulek 0,2 (bez skrzydełek) i „celownik optyczny” (ciekawie wyglądająca „luneta” z tworzywa, z 2 plastikowymi szybkami – wylądowała od razu w pudle z częściami...).

 

Opis broni:

Shotgun jest wykonany z twardego ABSu z elementami metalowymi (spust, blokada, lufa, końcówka lufy, klamry na zawieszenie taktyczne i takie coś co trzyma prowadnicę czółenka w całości z lufą zewnętrzną...). Oprócz tego metalowe śrubki, szczerbinka i (chyba) płytka z napisem SM2 SNIPER (do zaklejenia bo wygląda obciachowo...). Ogólnie wykonany solidnie, trzeszczy trochę rękojeść, czółenko się lekko telepie na boki (1-2 mm luzu w poziomie) i w moim egzemplarzu 2 śrubki (od czółenka i wewnętrznego łoża magazynka) były przekręcone, ale to chyba wada mojego egzemplarza... :( - niby to drobiazg ale denerwuje...

Duże zastrzeżenia mam za to do sposobu mocowania czółenka, służącego do naciągania sprężyny. Trzyma się tylko na 2 śrubkach, osadzonych w małych łożach, przez co odnoszę wrażenie że długo to nie wytrzyma, zwłaszcza że gun przeładowuje się z lekkim oporem...

Pożyjemy – zobaczymy, ale za partackie wykonanie tak ważnego elementu firma ma u mnie spooory minus...

Jeśli chodzi o ciężar to wszystko jest OK. Broń jest w miarę dobrze wyważona i wygodnie leży w dłoni (a mam duże dłonie...).

 

Magazynek:

Mag mieści 50 kulek i tu kończy się podobieństwo do innych modeli ASG. Tak działającego maga jeszcze nie widziałem: składa się z długiej rury pod lufą zewnętrzną, zamykanej dużym „korkiem” (jak to określić?) z wypustką z prawie 0,5 m swobodną sprężynką zakończoną „popychaczem”. <jak zrobię zdjęcia to pokażę bo wiem ze trudno to sobie wyobrazić...>.

Ogólnie ładuje się szybko (trochę trudno określić przy wsypywaniu kulek do maga kiedy wpadnie 50-ta, ale tak na oko da się to w miarę wyważyć ) . Problem może stanowić włożenie tej sprężynki do pełnego kulek maga, ale wystarczy ją naciągnąć na ten długi bolczyk i po sprawie – trochę ćwiczeń i będzie ok., bo duża pojemność maga rekompensuje niedogodności związane z jego ładowaniem (zwłaszcza w warunkach bojowych, ale mnie 50 kulek na jeden scenariusz CQB w zupełności wystarczy...)

 

Strzelanie:

Czyli to co niedźwiadki lubią najbardziej...

Tutaj SM2 zaskakuje osiągami – na kulkach 0,2 Excela sieje dalej niż Hardballer – widać że ma mocniejszą sprężynę. –tak na oko ok. 25-30 m, na 0,12 UHC ok. 30-35 -> pewnie sieje dalej, nie wiem dokładnie bo wczoraj u mnie mocno wiało i kulki skręcały jak szalone...

Podczas przeładowywania słychać przyjemne „Klik-klak” jak w oryginale. I tu uwaga – należy go przeładowywać uniesionego do pionu, bo w poziomie zdarza się że czasem 2-3 kulki bierze (jak się nie dociągnie czółenka do końca – a w poziomie parę razy mi się tak zdarzyło). SM2 ma też opcję „Auto” (czyli blokujemy spust i pompujemy), ale nie podoba mi się ta funkcja bo gun cierpi na zasięgu i (pewnie) na żywotności elementów. „

 

 

 

Podsumowanie:

Ogólnie jestem zadowolony z kupna tego SM2 (chociaż ma parę denerwujących niedoróbek...) i polecam go tym, którzy lubią shotguny i szukają taniej alternatywy dla Hardballera...

Link to post
Share on other sites

P.s:

 

aha, byłem z nim dzisiaj na polu...

 

na 0,12 HU podkręca je bardzo wysoko, zasięg mniej więcej tak jak napisalem...

 

na 0,2 zasięg m-w 40-50 kroków... trochę mnie to zaskoczyło (spodziewałem się więcej, ale może to tylko kwestia przesmarowania i bedzie ok... nie wiem tylko kiedy bo sesja za pasem:) )

Link to post
Share on other sites

dzisja go rozbebeszyłem...

 

Wykonanie w środku solidne, mag z kolankiem, napis SMSniper (ten obciachowy) da się bez problemu usunąc - wystarczy tylko odkręcić 4 śrubki na body (te co trzymają tę częśc z napisem i atrapa wyrzutnika łusek z drugiej strony) - obie cześci trzymają się na blaszkach, wiec tą z z napisem wyjąłem a "wyrzutnik" zostawiłem.

ogólnie budowa w srodku prosta, po rozłożeniu nie ma żadnych problemow ze zlożeniem.

mechanizm spustu, tłok, sprężyna są zamknięte w wyjmowalnym boxie z przezroczystego tworzywa, co jest dość wygodne przy składaniu/rozkładaniu/czyszczeniu/tuningu...

 

Co do zasięgu skutecznego to wynosi on na 0,2 ok 20m - przesmarowałem lufę i kolanko a nie mogę nadal osiągnąć tych 30m skutecznego...:)

na 0,12 HU podbija je mocno do góry... ale zasięg wtedy ok 30 m (skuteczny)

 

Jakby jakieś pytania były to zapraszam na priv...

Link to post
Share on other sites
płytka z napisem SM2 SNIPER (do zaklejenia bo wygląda obciachowo...).
<----a nie mówiłem??? :lol: :lol: :lol:

Co do pytań, to lepiej ogólnie na forum-niech inni skorzystają.

A żeby nie było OT: Czy ten "box" to jest jak w HARDBALLERze?

Link to post
Share on other sites

w sobotę bylo CQB.

 

porównanie:

 

-MP5A3 TM - taki sam prawie

-HARDBALLER - SM2 zdecydowanie lepszy

-całe GUaNo z Allegro - SM2 masakruje

-(gościnnie) G36 AEG TM - SM2 ma ok 3/5 zasięgu

-(gościnnie) Glock AEG TM - porównywalny

 

i tyle na razie...:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

przykro mi, że wygrzebuje temat z grobu... szczegolnie ze to pierwszy post.

 

Czy ktoś dorabiał do sm2 kolbę? Czy da się coś takiego dokupić, do tej sprężyny?

 

dzięki z góry za wyrozumiałość

EDIT:

dzięki za odpowiedź ale to raczej broń wyboru , a nie konieczności

(chociaż na razie cena lepszych modeli stpuje)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...