Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Raptor GBB WE - kilka pytań


Recommended Posts

Siema, jakiś czas strzelałem się elektrykami, no i doszedłem do wniosku, że nudzi mnie już trochę słaby realizm elektryków tj brak odrzutu itp.. więc pomyślałem, że chciałbym się przesiąść na Gaziaka, więc ok szukam na stronach i w sklepach co by kupić i mam kompletny mętlik w głowie ludzie polecali repliki od WE z tego co czytałem do kwoty jaką mogę przeznaczyć czyli 1500 zł, no ale też zdania są podzielone.

Ja ze swojej strony znalazłem całkiem pasującą mi stylistyką replikę Raptor GBB WE co o niej sądzicie i ogólnie plusy i minusy tego gaziaka, tej firmy? ewentualnie jeszcze wchodzi w grę krótka G36 od WE.

 

 

Byłbym wdzięczny za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

jak już se upatrzyłeś model to szukaj na jego temat informacji czy nie było wadliwej serii, wad w którejś generacji itp. (jak np w czarnych MSK, TAN działają bezproblemowo)

 

Wygląda jak zwykła Mka z innym frontem i tłumikiem.

 

Mki akurat WE robiło całkiem dobre z tego co mi wiadomo.

 

Wiadomo , wymień lufę na jakąś preckę i gumkę hopupa, może R-Hop.

 

Plusy, wszytko co jest kompatybilne z M4 ;)

Minusy, koszt magazynków, wychładzanie się układu jak szybko będziesz strzelał, słaba powtarzalność strzałów, magazynki mogłyby być lepsze :)

 

A no i miej cierpliwość, Gaziaki potrafią być strasznie kapryśne i wymagają sporej konserwacji.

Link to post
Share on other sites

Też obstawiam, że to jest M4 po lifcie optycznym.

Zrobić r-hopa nie będzie tak łatwo, bo gumka jest w standardzie vsr.

 

_Carny_: czemu piszesz, że magazynki mogłyby być lepsze? Mam 5 szt. ma GG i nie narzekam. Teraz w sprzedaży są chyba tylko magazynki 2 generacji. One są innaczej zrobione i nie mają problemu z rozszczelnianiem. Jak nie walisz na auto, to nie ma problemu z wychłodzeniem. Używanie realcapów nauczyło mnie używanie tylko singla :) .

Link to post
Share on other sites

czyli warto w tą M-kę brnąć na jakie dodatkowe koszty na początku musiałbym się liczyć coś na mus trzeba wymienić w bebechach żeby się nie rozleciało ??. a co pany myślicie o Giecie od WE ? https://gunfire.pl/product-pol-1152205328-Replika-subkarabinka-999C-IdZ-GBB.html podejżanie niska cena w porównaniu do MKi a FPS większe .

Link to post
Share on other sites

FPSami się nie kieruj. Dużo zależy od tego w jakiej temperaturze i na jakim gazie pomiar był zrobiony. W gazowkach długość lufy ma znaczenie i na dłuższej lufie i cięższych kulkach uzyskasz wyższą energię.

O m4 masz spory wątek. Jak nie sięgniesz po CO2 to wymieniasz tylko gumkę i ewentualnie lufę.

Z ich g36 nie miałem do czynienia.

Link to post
Share on other sites

Też obstawiam, że to jest M4 po lifcie optycznym.

Zrobić r-hopa nie będzie tak łatwo, bo gumka jest w standardzie vsr.

 

_Carny_: czemu piszesz, że magazynki mogłyby być lepsze? Mam 5 szt. ma GG i nie narzekam. Teraz w sprzedaży są chyba tylko magazynki 2 generacji. One są innaczej zrobione i nie mają problemu z rozszczelnianiem. Jak nie walisz na auto, to nie ma problemu z wychłodzeniem. Używanie realcapów nauczyło mnie używanie tylko singla :icon_smile: .

 

Z rhopem to nie takie rzeczy ludzie robili. Gaziak = grzebanie i usprawnianie :icon_wink:

 

Jeśli te gen 2 to są dwuczęściowe (góra i dół) to ok, ale tylko stanagi w blaszanej obudowie. Mam Pmaga, polimer zbyt izoluje magazynek przez co ten nie może odpowiednio oddać zimna, i strasznie spada ciśnienie.

 

EDYTA: Skleroza, fakt, maks 30 pestek w magu uczy oszczędności. Chociaż w sumie nawet teraz mając 200 w magu i tak raczej strzelam singlem, chociaż paluch męczy się na zaworze w Daytonie ^^

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

:D pany może marudzę troche ale teraz znalazłem coś na co wcześniej nie zwracałem uwagi mianowicie chodzi o tą replikę na CO2 https://gunfire.pl/product-pol-1152216369-Replika-karabinka-888-CO2-tan.html :D i kilka pytań znów się nasuwa

jak mają się CO2 w karabinkach do GG ? bo szukałem na forum ale jedynie temat o co2 znalazłem do pistoletów, i chodzi mi główie o to czy CO2 daje porównywalnego kopa co GreenGas ? no i jeszcze sprawa strzelania w zimniejsze dni, to prawda, że co2 daje sobie rade z minusowymi temp ?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...