Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mały problem z kolimatorem


Recommended Posts

Witam, ostatnio nabyłem kolimator, ale doszłem do wniosku, że przy pomocy mechanicznych przyrządów strzelam o wiele bardziej celnie, na uzasadnienie tego, mogę napisać, co zauważyłem. Mianowicie mając zamontowany kolimator na replice i będąc złożonym do strzału (policzek na kolbie, patrze na kolimator, kropka na środku) po ruchu głowy w górę, dół lub na boki kropka również się rusza i jeśli będe kręcił głową to kropka też będzie się kręcić, zmieniając swoje położenie, dlatego celuje na zasadzie - złóż się do strzału tak, aby utrzymać kropkę kolimatora najbardziej na środku. W przypadku przyrządów mechanicznych takiego problemu nie ma, ponieważ zgrywa się muszkę ze szczerbinką i tyle, tylko w kolimatorach ta kropka tak chaotycznie działa, ponieważ nie mam tej kropki z czym zgrać, przekręcisz replike - kropka zmieni położenie, ruszysz głową - kropka zmieni położenie. Czy w waszych kolimatorach też tak jest czy to tylko moje wydziwienia? Z tego co słyszałem w prawdziwych kolimatorach ruszanie głową nie wpływa na to, gdzie widzimy kropke.

 

Prosiłbym o niepisanie głupich komentarzy, nigdy nie celowałem z kolimatora, nie wiem jak to działa, wiem tylko, ze ta kropka ma mi ulatwiac celowanie, co narazie mi utrudnia. LINK do kolimatora

Edited by boleq
Link to post
Share on other sites

boleq, zrób prosty test. Weź replikę ustaw z koli tak tak, żeby patrzeć dokładnie przez oś i wyceluj kropkę kolimatora w jakiś mały obiekt (np. kontakt na ścianie). Oboje oczu otwarte. W momencie, w którym przesuniesz głowę to kropka powinna dalej zostać na obiekcie. Jeżeli tak się nie dzieje to kolimator nie działa poprawnie i można go co najwyżej wyrzucić mocno za siebie.

Link to post
Share on other sites

Tutaj zobrazowałem moje obserwacje w "zaawansowanym programie graficznym MS Paint", może teraz bardziej wiadomo o co chodzi

 

(to różowe przed kropką to cel)

1516639082-koli.png

 

Zrobiłem mały eksperyment, postawiłem przed kolimatorem zatyczkę od pendrive, i tym razem jak wyżej wspomniane patrzyłem cel, a nie machałem głową, próbując ustawić kropkę na środku kolimatora i rzeczywiście - patrząc na cel, kropka również się tam na nim ustawia, tylko co, jeśli cel byłby na krawędzi kolimatora? Wtedy tak czy siak, muszę przechylić replikę i spróbować znowu utrzymac kropkę na środku

 

Budweiser, jeżeli nie rozumiesz, to jaki sens jest klepania posta, który absolutnie nic nie wnosi do dyskusji?

 

boleq, zrób prosty test. Weź replikę ustaw z koli tak tak, żeby patrzeć dokładnie przez oś i wyceluj kropkę kolimatora w jakiś mały obiekt (np. kontakt na ścianie). Oboje oczu otwarte. W momencie, w którym przesuniesz głowę to kropka powinna dalej zostać na obiekcie. Jeżeli tak się nie dzieje to kolimator nie działa poprawnie i można go co najwyżej wyrzucić mocno za siebie.

 

Po przesunięciu głowy w lewą stronę (odchylając się od kolby) kropka nie zostaje na celu, tylko zjeżdża na ściane

Edited by boleq
Link to post
Share on other sites

Kłania się zapewne to co pisał jakiś czas temu Arend o taniej optyce.

Jeśli jesteś w stanie z tym strzelać to zostaw.

Receptą najpewniej jest zakup czegoś nie-chińskiego.

 

Gdy ja używałem chińskich kolimatorów to odchyły były pewnie w normie i nie przeszkadzało mi to w strzelaniu. Nie wiem jak to dokładnie wygląda u ciebie. Tak czy siak, tanie akcesoria tego typu mają potencjał do różnych odpałów. Od słabej widoczności przy dobrym oświetleniu po, jak widać omówione wyżej paralaksy.

Link to post
Share on other sites

No u mnie wygląda to w taki sposób, że jeden pies, czy skorzystam z kolimatora, czy z mechanicznych przyrządów, w wypadku tego kolimatora wszystko trwa tak samo długa i jest wybór - albo niezawodne mechaniczne przyrządy, które trzeba zgrać, albo kropka, którą trzeba ustawić na środku

Link to post
Share on other sites

no to niestety wina koli. Poczytaj sobie jeszcze na temat tzw. co-witness przy używaniu koli + przyrządów mechanicznych, np. tutaj: http://www.breachbangclear.com/language-lessons-cowitness/

Tylko, że potrzebujesz do tego sensownego kolimatora, np. któryś wcześniej poleconych. Z budżetowych opcji ja dodam tylko: https://jarmix-militaria.pl/kolimatory/kolimator-pws-zamkniety-kz03 i EOT od tomkapl (nie do porównania do orgo ale do asg daje radę).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...