Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podkładkowanie sprężyny


Recommended Posts

Wpisz konfigurację i o co chodzi w części zdania:

"cicho i lekko mu wszystko chodzi".

 

Prawdopodobnie nie chodzi o sorbo, a o podkładki pod TB, poprawne złożenie (w osi) i nienagannym stanie wewnętrznym recivera, pierścieni ustalających i tylnej części lufy zewnętrznej w której porusza się cylinder.

 

Ps.

Podkładkowanie sprężyny w tym modelu pozwala uzyskać kilka fps. Chodzi o wstawienie podkładek/tulejek w środek tłoka (coś jak w chińskich aeg)... ale to zabieg, który się robiło w 2006-7r., bo nie było tanich części zamiennych, a w obiegu były sporadycznie zestawy laylax i PDI za xxxx zł.

 

Dziś się tego nie robi, bo można kupić tanie tłoki ze standardowymi sprężynami. Wtedy 90% ludzi latało z chińskim tuningiem ze sprężyną 7mm średnicy wew....i jedyną szansą wiciśnięcia czegoś ponad 550-90fps (79zł) było zamontowanie podkładek lub kupno zespołu spustu, prowadnicy, tłoka, cylindra, głowicy cyl. za (w sumie) 1400zł (sam tuning mocowy).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Generalnie to oby dwaj mamy to samo w środku jedyną różnicą jest tłok ja mam od pps a on airsoft pro. Graliśmy na tych samych sprężynach (m150) i u niego całe przeładowanie szło o wiele lżej i szybciej niż w mojej, a strzału prawie nie było słychać

Link to post
Share on other sites

Głowica tego tłoka ma cienką obejmę z aluminium (obejmuje to gumowy zderzak). Przy uderzeniu część egz. lekko odkształca się na glowicy- szoruje to po wewnętrznej części cylindra.

 

Należałoby sprawdzić jej stan - każde odchylenie od normy rodzi problemy. Jeśli tłok jest cały to zacząłbym od wyczyszczenia recivera.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...