Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobór repliki na początek


Recommended Posts

Siema, zacząłem się interesować ze znajomym ASG (oczywiście w najmniej odpowiednim momencie - on ma ślub, ja wywaliłem krocie na auto) tak czy inaczej szperam od ponad tygodnia po różnych forach czy filmikch na YT i łapie informację o tym jak to wygląda.

 

Myślę, że podstawowe informację mam już ogarnięte po tych wszystkich poradnikach mówiących o tym, żeby nie ściągać okularów (tego akurat bym nie robił), terminatorce, słuchaniu doświadczonych itd itp.

 

Pomocy natomiast potrzebowałbym w wyborze repliki, bo nawet jeśli każdy filmik poleca na poczatek agm003 czy cyme 0.28 to.. Chyba wolałbym elektryka, zasięg tego agm mnie odpycha chociaż pewnie i tak miałbym zeza. Ak z kolei nigdy mi sie nie podobały, a wolałbym na siłę z czymś według mnie brzydkim nie biegać.

Budżet.. Wolałbym nie wydawać więcej niż te minimum 350-500zl na początek bo się troszke spłukałem xd

 

Podobają mi się g36 np. taka https://gunfire.pl/p...karabinka-CM011

 

Ale z tego co czytałem do CQB wtedy potrzebowałbym boczniaka, tak? A to z kolei kolejne 2 stówki pewnie na coś średniego.

Mógłbym prosić o jakies rady? Czy ew. Downgrade nowej broni i późniejszy upgrade przy przejściu na las np w następnej strzelance wpływa na kondycje broni?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale czy nada się też do terenu? Sytuacja w której obrywamy bo nasze (wasze) kulki nie dolatują musi być pewnie irytująca. Chcialbym coś w miare uniwersalnego żeby nie musieć kupowac bocznej, karabinku do CQB i karabinu do lasu

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

No tak ale jeśli będę miał 400 to w CQB mnie nie dopuszczą prawda? I tutaj ponowie pytanie w sprawie tego downgrade'u i upgrade'u. Czy kupując taką replikę powiedzmy 400fps będę ją mógł bez jakiegoś problemu dostosowywać do terenu i gry w budynkach?

 

Przy okazji co sądzicie o tej G36 od Cymy? Może wybrać inny model/inną firmę?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz dostosować replikę do CQB wspomnij o tym przy zakupie repliki - większość sklepów oferuje darmowy downgrade repliki poniżej 350 fps :).

Jeżeli chodzi Ci o zmianę mocy repliki pomiędzy grami - możesz zmienić sprężynę (ale wymaga to rozebrania GB). Pewnym rozwiązaniem jest tu GB z systemem szybkiej zmiany sprężyny, ale to nie ta półka cenowa (poza Specną Core, ale nie jest ona polecana).

Z 350 fps też da się przyjemnie grać w lesie, ale wymaga to innej taktyki i zalecany jest tu dobry tuning (lufa precyzyjna dobrej marki i dobrze dobrana gumka HU). Na terenie z budynkami dobrym rozwiązaniem jest też replika o mocy leśnej (na teren poza budynkami) i krótka broń boczna do budynków (w moim przypadku jest to pistolet, ale widziałem też krótkie pistolety maszynowe). Pamiętaj, że moc repliki to nie wszystko. Polecam lekturę poradników w zakładce "Podstawy".

 

Odnośnie budżetu - pamiętaj o ochronie oczu (okulary/gogle z ATESTEM), warto też pomyśleć o ochronie twarzy (maska typu stalker za około 25 zł) i dobrym obuwiu. W przypadku repliki można też rozważyć podstawowy serwis (podkładkowanie i smarowanie - koszt niewielki, a podniesie niezawodność repliki i jej kulturę pracy), zmianę gumki hop-up (kilkadziesiąt złotych, a może znacząco podnieść zasięg). W dalszej perspektywie można dołożyć kilkadziesiąt złotych na zmianę okablowania na niskooporowe i dołożenie układu mosfet (ochrona styków, poprawa szybkostrzelności i reakcji na spust) oraz zakupienie akumulatora LiPo.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim dotychczas za odpowiedzi i tą wyczerpującą powyżej:)

 

Co do oczu, maski, butów itd to tak jak pisałem na początku - o tych podstawach czytałem i przyswoiłem wszystko, na zdrowiu nie będę oszczędzać i kupię co trzeba odpowiedniej jakości.

 

Właśnie chodzi mi o taką replikę która zaspokoi oba tryby gry bez potrzeby kupna broni bocznej (kasę zamiast tego przeznacze na ciuchy, magazynki itd)

 

Zamawiałbym chyba przez neta, a że się nie znam na bebechach to nic bym nie kombinował na początek z tuningiem.

Mógłbyś mi jeszcze doradzić czy ta konkretnie g36 się nada czy może inna firma oferuje lepszą wersję?

Link to post
Share on other sites

https://gunfire.pl/product-pol-1152189535-Replika-subkarabinka-JG0638-V2-czarna.html

 

Mówisz o takiej, tak? Widzę dużo pozytywnych opinii no i przecena :)

Dwa pytania w takim razie - czy ta sprężyna regulowana nie skutkuje częstymi problemami? Zazwyczaj jest tak, że jak coś się łatwo reguluje to łatwo też się samo psuje. I jak się ma jakość J.G do Cymy, porównując te dwie G36?

 

Edit - edycja linku

Edited by Seyto
Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem o problemach z tą repliką. Z tego co mi się wydaje, to cyma jest troszeczkę lepiej wykonana. Ale jeśli zależy Ci na replice, która podejdzie do cqb jak i do lasu, to bierz giete od jg. Tylko z tego co widzę, na Gunfire jest chwilowo niedostępna. Możesz albo poczekać, albo poszukać w innych sklepach.

Link to post
Share on other sites

Tą regulacją za bardzo bym się nie przejmował, miałem coś takiego w swoim MP5K JG. Różnica to kilka fps, zasięg praktycznie się nie zmienia, różnicy w prędkości nie odczujesz, a w środku masz niestandardową sprężynę i coś jeszcze (wstyd się przyznać, ale nie pamiętam już co, dawno temu tuningowałem :icon_smile: ), przez co przy wymianie jednej z tych części na standardową tracisz możliwość regulacji.

 

Odnośnie budynków - zorientuj się czy w twojej okolicy w ogóle gra się w budynkach, bo może się okazać, że niepotrzebnie się przejmujesz mocą repliki :icon_smile:.

 

EDIT. Pamiętaj, że do akumulatora LiPo potrzebujesz również ładowarki mikroprocesorowej z balanserem.

Edited by CiV_1994
Link to post
Share on other sites

Jakieś 2km ode mnie jest bunkier i cywilny schron przeciwatomowy :icon_smile: (nawet o nich nie słyszałem)

 

Teraz czytałem o CM 003 i już mi w głowie świtał dylemat, ale to 140 zł więcej.

Jeśli chodzi o lipo to 7,4?

 

GF wypuścił niedawno po 4 latach nieobecności na rynku CM003, pytanie czy to ta sama jakość co kiedyś.

Bateria lipo naprawdę dużo daje, jest to druga rzecz po gumce, którą powinieneś wymienić w replice.

Jak bardzo kiepsko z kasą to są ładowarki do lipo za 30 zł, nic specjalnego ale działają.

Link to post
Share on other sites

Tak dokładnie o nich mówię.

Bardzo kiepsko nie jest, są za to obowiązkowe wydatki dlatego wole nie szaleć :)

 

Pytam o tą Cyme 003 bo widziałem recenzje w zbrojowni, która mówiła że jest w porządku, ale chyba zostanę przy tej 011.

Mógłbym prosić o pomoc w doborze baterii Lipo i ladowarki? Nie muszą być najtańsze, ale dobrze byłoby z gunfire - tam jest replika. I kulki, przy takim karabinku jakich używać? Bo gumka GG zielona?

Link to post
Share on other sites

Do 400 zł na GF nie widzę lepszej repliki niż CM011

Gumka Zielona G&G jest jak najbardziej OK.

 

Jak masz lutownice lub ktoś inny może Ci zmienić wtyki to od razu warto zmienić na Deansy (T-Connect). GF ma usługę wymiany całego okablowania za 50 zł, samemu to koszty kilku zł na wtyczkę.

Jak zmienisz wtyki to bateria taka:

https://gunfire.pl/product-pol-1152198576-Akumulator-Redox-LiPo-1750-mAh-7-4V-20C.html

powinna się zmieścić z tego co pamiętam

Jak nie zmienisz wtyków to taka:

https://gunfire.pl/product-pol-1152198890-Akumulator-LiPo-7-4V-1600mAh-20-40C.html

do tego ładowarka:

https://gunfire.pl/product-pol-1152199930-Mikroprocesorowa-ladowarka-LiPo-REDOX-230V-z-balancerem.html

 

Odbiegając od tematu GF powinien zrobić usługę wymiany samej wtyczki tak za 20 zł, pewnie byłaby to popularna usługa, tylko czy dla nich opłacalna.

Link to post
Share on other sites

Raczej tak, skoro w detalu komplet wtyków dostaniesz za około 1,50 zł :)

Do tego trochę lutu, koszulki termokurczliwe i po robocie. Z drugiej strony jest to na tyle proste, że praktycznie każdy może to zrobić, a cena 20 zł za wymianę wtyku jest dosyć spora, skoro w wielu serwisach masz za nieco większą kwotę wymianę okablowania i montaż układu mosfet :)

 

Jeżeli chodzi o akumulator, ładowarkę, kable itp. polecam poszukać ich w sklepach modelarskich, często można te elementy dostać w o niebo lepszej cenie.

 

Kulki - od siebie polecam G&G i 5.95, ostatnio dobre opinie słyszałem też o Specnach (chociaż wśród nich były też mocno negatywne, głównie dotyczyły pylenia). Masę najlepiej sprawdzić samemu, ale myślę, że 0.23 - 0.25 g będzie dobrym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Nie mam ani lutownicy ani kontaktów, więc niestety na razie sobie odpuszczę :icon_smile:

 

https://gunfire.pl/p...-w-butelce.html

 

Według tabeli i tego co mówisz, to 0,25 powinny byc w sam raz :icon_smile: szkoda tylko, że nie ma gumki na GF albo jestem ślepy, ale mam niedaleko sklep Militaria to może będą mieli.

 

Edit - jestem ślepy https://gunfire.pl/p...97775-Gumka-Hop taka prawda?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć, u siebie w MP5K z 350 fps używam 0.25 g, latają lepiej od 0.2 g, ale u Ciebie może być inaczej :icon_smile:

 

Sprawdź czy w okolicy nie masz jakiegoś serwisanta, może Ci to zrobić lepiej i taniej niż GF. Jeśli nie - wyślij mail do sklepu, możliwe, że stan magazynowy sklepu nie zawiera rzeczy z serwisu. Powinni też potrafić Ci doradzić jaka gumka nada się najlepiej. Gumki są, pod tymlinkiem.

Edited by CiV_1994
Link to post
Share on other sites

Powinni też potrafić Ci doradzić jaka gumka nada się najlepiej.

 

Nie do końca, o ile baterie polecili fajna, pasującą bardzo dobrze, o tyle z gumka HU nie do końca jestem przekonany.

 

Do cm 048 (430FPS) polecili tą gumkę

https://gunfire.pl/p...-up-miekka.html

Z opisu wynika, ze producent zaleca ją do kulek o wadze 0.20g, gdzie 430 fps to raczej kulki o wadze 23-25g.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...