Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka replika na początek do 500zł?


Recommended Posts

Do 500 i eMka to kupuj Pan Spartaca i będziesz Pan zadowolony. Ale jedno założenie: W przyszłości kupujesz nową lepsza a nie "upgrade'ujesz" Spartaca bo to niewykonalne.

 

Spartac strzela OK, wygląda OK, jak na fullplastik-fantastic o dziwo nie skrzypi i nie trzeszczy więcej niż metalowe repliki. Tyle, że nie ma przed nim drogi "rozwoju" poza bezproblemowym obwieszeniem go latarkami, laserami, kolimatorami, lunetami czy co tam sobie jeszcze zechcesz i będzie miało montaż na RISa. Rok pochodzi na pewno, dwa powinien a potem jak dalej będzie Cię kręcił ersoft to i tak będziesz szukał nowej repliki full metal za pewne ;)

Link to post
Share on other sites

Yyy... i co z tego, ze ten sam gb? :icon_biggrin:

No nie wiem, może te same części robione przez tych samych producentów dające? Jaka jest różnica między robieniem v2 w eMkach, a v2 w MP5 i w v3 w AK,a v3 G36?

Kurwa (i tu już nie przepraszma - adminie, modzie - jak dasz bana to przyjmę z pokorą) jak przeglądam to forum to chyba nigdy nie spotkałem się z fachowcem stricte od v ileśtam w replikach jakiśtam. Gazówki vs elektryki - ok. V2 vs V3 - zdarzało się. V3 w AK vs V3 w G36... Nie pamiętam...

Link to post
Share on other sites

Za trochę więcej (około 600) jest już metalowa Specna i budżetowe G&G.

G&G nie mam, strzelałem raz na respie z takiego i było na oko nieźle. Musiałbyś doczytać. W zestawie nie ma też baterii i ładowarki.

Specna metalowa z kolei ma inny system wymiany sprężyny niż CORE - trzeba w niej wyjmować GB.

Żadnej z tych replik Ci jako tako nie polecę, bo wiem o nich niewiele więcej co Ty, więc musisz sam drążyć temat ;)

Co do DMRów to pamiętaj, że zwykle na imprezach z ograniczeniami fps zależnymi od rodzaju repliki emki nie liczą się jako DMR.

Ja na Twoim miejscu dozbierałbym więcej na emkę albo w obecnym budżecie pogodził się z AK. Ewentualnie G36 na emkowe magi, bo gietowe koło ergonomii nawet nie stały ;) a jak będziesz chciał za rok czy dwa zmienić go na emkę, to nie będziesz musiał wymieniać wszystkich magów i ładownic.

 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem doskonale, ale jak ktoś robi repliki to robi wnętrze, a te to głównie gearbox. No chyba, że ktoś jest serwisantem, bo wymienia fronty w eMkach...

No i niby znasz się na eMkach, a polecasz mu Cymę. Ja się może na nich słabo znam, ale nie pamiętam, by eMki Cymy były polecane in abstracto, a i w samej rodzinie eMek szału nie robią. No i przecież Cyma to chińczyk:

Chińczyka nawet jakbyś chcial tuningować to nie warto bo przy sprężynie SP130, 140, 150 Ci się rozklekocze i rozsypie. Nawet budowanie customa na chińskiej bazie jest bezsensowne, bo taka baza jest krzywa, nieosiowa, źle zwymiarowana i wymaga dużej rzeźby aby cokolwiek zrobić. A jak już się zrobi to po pierwszej strzelance szlag trafia szczelność bo od wibracji wszystko się rozklekocze i replika straci oś.

To jak w końcu jest? Rozpadnie mu się ten chińczyk czy nie? Jeśli tak to dlaczego poleciłeś? Jeśli nie to dlaczego napisałeś to, co powyżej zacytowałem?

Link to post
Share on other sites

Propozycja ode mnie: krótkie SPR od A&K.

 

Widzę je obecnie w fajnej promocji na GFie i zaryzykuję stwierdzenie, że to może być najlepsza obecnie emka w Twoim budżecie.

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152191047-Replika-karabinka-SPRMOD1.html

 

W dodatku, jakby nie patrzyć to jest SPR, więc wielu organizatorów (w przypadku mocniejszego tuningu) może je dopuścić jako DMR.

 

Nie jestem oblatany w dzisiejszej sytuacji rynkowej, bo moje chińczyki nie chcą się psuć, więc nie muszę myśleć o ich wymianie ;). Ale ogólnie mówiąc: miałem długie SPR od A&K i było bardzo wdzięczną i fajnie wykonaną repliką. Przelatało około 50 000 kulek na sprężynie SP130 Guardera i zjadło w tym czasie tłok (i styki padły od LiPo, mosfetu nie miałem). Brak innych awarii. Mam też SR25 od A&K, bez luzów i innych problemów natury wykonania. Wewnątrz od początku potężne zmiany, więc na temat awaryjności wypowiadał się nie będę. Oprócz tego mam także M4 od A&K w pełni stockowe, zmieniona tylko guma i styki (bo też padły od LiPo). Replika obwieszona różnymi ciężkimi dodatkami, nie ma jakichkolwiek luzów. Od ostatnich 4 lat używam jej jako głównej repliki na milsimach i innych wyjazdowych spotkaniach. Sama replika ma o kilka lat więcej. Nigdy mnie nie zawiodła, strzela celnie i daleko jak na stocka (skuteczny zasięg ~50 metrów). Przebieg: co najmniej ~50 000.

 

Jeśli miałbym więc polecić komuś tanią emkę, to z własnego doświadczenia postawiłbym na A&K (z zastrzeżeniem, że może być wskazana wymiana komory hop-up i gumki hop-up, o ile nie poprawili tego na przestrzeni lat). Jeśli replika ma być rozwojowa pod kątem DMR, to tym bardziej SPR wydaje się okej. A do tego ta promocja...

Link to post
Share on other sites

Eee ale to nie jest SPR prawdziwe SPR to ma ze dwa razy dłuższa lufę :icon_razz:

 

Wiem wiem nie ten konkretny model a np SPR Mk/Mod-10/12 Ale jak patrze na coś z literkami SPR i tak krótką lufą to mnie się przykro robi :icon_wink:

 

Aaa LogaN jak gdzieś wypatrzysz na sprzedaż którąś ze starych SPR lub SR od P&J/A&K dawaj mi od razu znać :D To moje nie zrealizowane marzenia sprzed ładnych kilku latek ;)

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

W sumie to wyszedłem z założenia, że jeśli A&K wypuściło krótkie SPR, to pewnie w świecie miliona-jeden ARów ma swój palny odpowiednik - ale jak grzebię teraz po necie, to chyba jednak byłem w błędzie.

 

Thor, nie są aż tak rzadkie, nawet na moim lokalnym podwórku ostatnio szła jedna ;).

Link to post
Share on other sites

SPR to jakby nie patrzeć sprzęt typowo dla DesignatetMarksmanów. Nie sprawdzałem ale stawiam, ze raczej poza kilkoma wersjami właśnie "wyborowych" karabinów nie wpadł nikt na zrobienie "zwykłych" SPRów ;) Ale zastrzegam, że mogę się mylić ;) O ile pamiętam to karabiny powstały w ośrodku uzbrojenia i szkolenia marynarki USA a nie były stricte produkowane przez "normalnych" producentów. Ale to też przez mgłę gdzieś w pamięci mam. To typowy "projekt snajperski" jak kiedyś M21. Te karabiny powstawały chyba jakoś w ramach programu SOPMOD bodaj.

Link to post
Share on other sites

Z nowych replik rzeczywiście do 500 ciezko z czymś ala M4 i było to porządne, lepiej giete chyba od jg nawet w wersji K da się dorwać do tych 500pln. :)

 

 

A tak wgl Thor niby ciężko ale da się dorwać stare SR25 PJ/AK mi się udało PJota z numerem seryjnym 000007 A sztywna skubana jest ani drgnie a lata ma :)

 

A SPR to chyba tylko był projektowany specjalnie dla wojska .

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie. SPR nie były (nie wiem czy są nada) produkowane przez żadną z firm produkującą karabiny typu M4/16. To tak jak z M21 swojego czasu - w fabryce były selekcjonowane M14 i z tych najlepiej wykonanych oddzielni ludzie (nazwijmy to oddzielny dział fabryki) składał wyborowe M21.

 

Tyle, że z SPR Mod/Mk12 było jeszcze inaczej. Nie pamiętam nazwy tego tworu, jakiś nazwijmy to "instytut rozwoju broni" marynarki USA coś jak WITU u nas w Warszawie, kupował karabiny M4 nie wiem czy od Knighta, Colta czy kogo tam, wybierał najlepiej i najdokładniej wykonane z partii i już we własnym zakresie "budował" z nich własnie SPRy. Taka ręczna dłubanka rusznikarzy od Navy. Tyle, że na większą trochę skalę niż pojedyncze egzemplarze. Pewnie wypisuję jakieś głupoty jakby był Remov to pewnie by mnie wyprostował ale "ogólnie" jakoś tak to wyglądało.

Link to post
Share on other sites
Rozumiem doskonale, ale jak ktoś robi repliki to robi wnętrze, a te to głównie gearbox. No chyba, że ktoś jest serwisantem, bo wymienia fronty w eMkach...

 

Jak myślisz, że serwis kończy się na wymianie części wewnętrznych gearbox'a to skończmy rozmowę :)

 

No i niby znasz się na eMkach, a polecasz mu Cymę. Ja się może na nich słabo znam, ale nie pamiętam, by eMki Cymy były polecane in abstracto, a i w samej rodzinie eMek szału nie robią. No i przecież Cyma to chińczyk:

 

To jak w końcu jest? Rozpadnie mu się ten chińczyk czy nie? Jeśli tak to dlaczego poleciłeś? Jeśli nie to dlaczego napisałeś to, co powyżej zacytowałem?

 

Yyyy... bo nie stać go na nic lepszego. Metalowa specna to koszt 650zł w górę. Spartac to plasticzane "nic".

Wszystko co weźmie w cenie 500-600zł z metalowym korpusem będzie takie samo - mocno chińskie. Rozpaść się może, ale nie musi.

Link to post
Share on other sites

To może warto pomyśleć nad poleceniem czegoś innego (szczególnie, że autor nie napisał, że nie chce nic innego, a "najlepiej eMka") czy doradzeniem dozbierania 150zł niż poleceniem kupy. Jeżeli zaś brakuje Ci wiedzy o innych replikach to może też lepiej nic nie doradzić niż doradzić kupę? Jak rozumiem jak ktoś będzie pytał o replikę elektrycznego karabinka do 150zł to polecisz mu jakieś padło za 100zł?

Link to post
Share on other sites

Spartac to plasticzane nic które potrafi bez żadnej ingerencji strzelać jak powinno przez ponad rok i nadal strzela. Dwa różne modele: SRT-26 i SRT-06. O dziwo trzymają parametry podane w "specyfikacji" sklepu/producenta i poza tym, że są plastikowe to nie mogę im nic zarzucić, zwłaszcza jako replikom na "start" dla kogoś kto zaczyna (obie trafiły w ręce napalonych 12-13 latków) nie są traktowane z szacunkiem i dbałością za to są regularnie zrzucane z wysokości krzesła/biurka na podłogę. Poza domem tez regularnie lądują na glebie czy to trawie, czy betonie. W SRT-26 wynikiem tych upadków była wymiana zestawu muszka-szczerbinka na nowsze solidniejsze-metalowe, w SRT-06 wymieniany był uchwyt "zawieszenia" na handguardzie i sklejana pęknięta pokrywa baterii-dół handguarda.

 

Poza tym jak na repliki za 400 PLNów kompletnie nie nie mam im do zarzucenia, ba porównałbym je trwałością, parametrami, jakością do pierwszych wypustów legendarnej już chyba repliki Cymy - CM.28 ale to akurat był/jest AK 47

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Core dobra będzie jako tania replika dla początkującego, ewentualnie jako replika zapasowa lub do sporadycznych rozgrywek cqb. Tak czy siak, wymaga nakładu finansowego, co po prostu nie jest opłacalne. A mowa o dmr'ce... ehhh, chcesz to rób. Szybko wrócisz na ziemię. W sumie nawet chętnie bym w niej podłubał :icon_razz:

 

Do 500 i eMka to kupuj Pan Spartaca i będziesz Pan zadowolony. Ale jedno założenie: W przyszłości kupujesz nową lepsza a nie "upgrade'ujesz" Spartaca bo to niewykonalne.

 

Spartac strzela OK, wygląda OK, jak na fullplastik-fantastic o dziwo nie skrzypi i nie trzeszczy więcej niż metalowe repliki. Tyle, że nie ma przed nim drogi "rozwoju" poza bezproblemowym obwieszeniem go latarkami, laserami, kolimatorami, lunetami czy co tam sobie jeszcze zechcesz i będzie miało montaż na RISa. Rok pochodzi na pewno, dwa powinien a potem jak dalej będzie Cię kręcił ersoft to i tak będziesz szukał nowej repliki full metal za pewne :icon_wink:

 

Thor, ale o co Ty się ze mną spierasz? Autor tematu mówi o replice DMR, sam potwierdzasz moje słowa i oboje jesteśmy tego samego zdania. O DMR'ce przy Spartacu nie ma mowy. Przy Cymie ma o wiele więcej możliwości, jest po prostu lepsza i stać go na nią.

 

To może warto pomyśleć nad poleceniem czegoś innego (szczególnie, że autor nie napisał, że nie chce nic innego, a "najlepiej eMka") czy doradzeniem dozbierania 150zł niż poleceniem kupy. Jeżeli zaś brakuje Ci wiedzy o innych replikach to może też lepiej nic nie doradzić niż doradzić kupę? Jak rozumiem jak ktoś będzie pytał o replikę elektrycznego karabinka do 150zł to polecisz mu jakieś padło za 100zł?

 

Cóż, jak się uprze to powiem, że każda zabawka w tej cenie jest taka sama i niech bierze to co mu się podoba. Uświadomię go, że to syf i długo z tego nie postrzela. Tak samo jak zrobiłem to ze Spartaciem czy Cymą. Lub w innych tematach jasno piszę o słabościach replik i tym co należy zrobić aby była repliką taką, jakiej oczekuje autor. Tutaj - autor chce replikę DMR, polecanie mu Spartaca jest po prostu śmieszne. Cyma to minimum, a i tak środek leci do wymiany, ale jest o wiele lepszą i solidniejszą bazą niż Spartac. Szczerze mówiąc nie ma dużej różnicy pomiędzy Cymą, a Specną jeśli chodzi o bazę więc nie ma sensu pchać dodatkowych 150zł+ w Specnę która jako baza oferuje to samo co Cyma. Pamiętając o tym, że budujemy replikę DMR w sumie wszystko leci do wymiany, a te zaoszczędzone 150zł wydajemy na zębatki. Uzyskasz wtedy to samo co w specnie, ale niższym kosztem.

 

Naprawdę... to co piszesz ma się nijak do rzeczywistości. Nie masz pojęcia o tym, że serwis to nie tylko wymiana zębatek i gumki hu. Daruj sobie też kolejne docinki w moją stronę, bo są strasznie dziecinne i bezsensowne.

 

Rozumiem doskonale, ale jak ktoś robi repliki to robi wnętrze, a te to głównie gearbox. No chyba, że ktoś jest serwisantem, bo wymienia fronty w eMkach...

 

Jaka jest różnica między robieniem v2 w eMkach, a v2 w MP5 i w v3 w AK,a v3 G36?

Kurwa (i tu już nie przepraszma - adminie, modzie - jak dasz bana to przyjmę z pokorą) jak przeglądam to forum to chyba nigdy nie spotkałem się z fachowcem stricte od v ileśtam w replikach jakiśtam. Gazówki vs elektryki - ok. V2 vs V3 - zdarzało się. V3 w AK vs V3 w G36... Nie pamiętam...

 

A dwa - to na czym Ty się znasz? Robisz eMki, ale nie MP5? Przecież to ten sam gb! Sporadycznie robisz AK, ale nie Giety? Przecież to v3! Jedynie co się różni to jak się nie mylę dysza, komora i typ cylindra (bo jest zależny od długości lufy, ale tu nawet w obrębie jednej rodziny masz różne długości luf więc pomijam). Różnice w przyrodzenie (złagodzone z pozdrowieniami dla moderacji :icon_smile: )

Link to post
Share on other sites

Nie spieram się ;) Tylko zwracam uwagę, że nawet full plastik fantastik chinol potrafi o dziwo trochę pobanglać bez rozlecenia się i bez potrzeby grzebania w nim ;) Na początek o to chyba chodzi, żeby nie wydawać za dużo kasy i mieć możliwość sprawdzenia czy to to o co chodzi ;) Wszystko to kwestia indywidualnego podejścia do tematu "próby" i szczęścia przy decyzji o kupnie chińczyka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...