Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania: Butla matka i przetoczka.


Recommended Posts

Trochę bez sensu chodzić z małą flaszką do nurków co tydzień, dlatego czas szarpnąć się na butlę matkę.

1. Butla

2. Przetoczka

Zastanawiałem się nad 10L albo 15L, czy są dużo większe/cięższe od 6L, no i czy warto, pomijając takie oczywiste plusy jak 2,5x większy zapas powietrza? Mam jedną flaszkę 13ci, być może dokupię drugą i w przyszłości 48ci, nie strzelam się jakoś super często i raczej nie podejrzewam, że będę nabijał innym, choć kto wie.

Zostawianie takiego zestawu w samochodzie w lato - nic się nie powinno stać, czy może być niebezpiecznie jeśli butla będzie nabita po pachy?

Link to post
Share on other sites

Jak masz blisko siebie punkt, gdzie możesz nabić butlę, to bym matki nie kupował. Ja kupiłem, gdyż w okolicy nigdzie butli nie nabiję. Z 15l butli (która tak naprawdę ma 13l) nabijam już 2 miesiąc i nadal jest tego powietrza sporo. Skoro różnice w cenie między 6, 10 a 15l to 100zł, to lepiej już kupić większą. Za nabicie butli 15l zapłaciłem w paintballowym ~25zł. Butla 15l jest wysokości podobnej do tej 6l, tylko grubsza.

 

Też myślałem o wożeniu butli w samochodzie, ale jednak jak już to mam ustawione w garażu, to nie chce mi się tego ruszać. To zbyt niepraktyczne i ciężkie żeby się z tym wozić.

Link to post
Share on other sites

Także tego, chyba w takim razie pozostanę przy tym co większość radzi i będę nabijał u nurków :P

Jakiś spec jest się w stanie wypowiedzieć odnośnie napełniania małych flaszek (13ci) przez kompresor? Jest to bezpieczne? Spotkałem się z takimi głosami na jakimś forum paintballowym, jak znajdę to wkleję.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mixon - wlasnie doszla do mnie pompka PCP na 4500 psi - zaladowanie butli 13 cl to okolo 180 pompniec. Musisz zrobic przerwe bo nagrzewa sie. Koncowka ponad 2500 psi to juz trzeba calym ciezarem ciala ale spokojnie do 3k psi naladowalem.

Cena dhlem z ali to 200 zł. Mi sie udalo bez vatu dorwac.

Dla snajpera - fajna sprawa. Spocic sie mozna i naladowac butle -dwa w jednym ;)

Link to post
Share on other sites

Ja się teraz mocno zastanawiam, bo jednak chyba w przyszłości chciałbym mieć przerobionego AEGa i o ile pompowanie 13ci brzmi jak w miarę rozsądna opcja, to 48ci już może nie :icon_biggrin: Zobaczę jak się będą miały sprawy z silnikami z offsetem.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...