Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opinia na temat GFG42


Recommended Posts

Witam, chciałbym poznać waszą opinie na temat modelu repliki j/w.

Tutaj podaję link do sklepu z nią, co o niej sądzicie ? Warta tej ceny ? Czy może jednak odpuścić ?

Z góry przepraszam jeśli pojawił się już taki temat i pozdrawiam serdecznie :icon_lol:

https://gunfire.pl/product-pol-1152205424-Replika-karabinka-GFG42.html
https://gunfire.pl/product-pol-1152200030-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-B01.html

Dodałem do kodu jeszcze drugi wariant, który wpadł mi w oko.

Może ktoś już używał którejś z tych replik.

Edited by Emil0
Link to post
Share on other sites

Używałem obu. Obie zakupione były na rynku wtórnym. GFG42 jest z plastiku. Miał okropnie pęknięty korpus tuż przed prowadnicą kolby przez co cała kolba latała na wszystkie strony. Po przykręceniu śruby znajdującej się w prowadnicy daję radę, ale tylko dlatego, że jest tam jakiś tuning, ma duży ROF, powyżej 400 fpsów i sensowny zasięg. Chciałem wymienić body na dostępne na Gunfire marki SA, lecz jak się okazało przez nietypową konstrukcję, bodajże komory hop-up, wymiana taka jest niemożliwa, bez wymiany bebechów.

Specnę z kolei miałem starszą, bo jeszcze bez systemu szybkiej wymiany sprężyny. Zdecydowana dla mnie różnica na plus - metal.

Moja wersja miała tuning zewnętrzny w postaci zmienionego frontu na orisowany, zmieniony chwyt pistoletowy i kilka innych bajerów.

 

Ogólnie obie repliki służyły ( a GFG sporadycznie dalej służy) do tego do czego mają, ale wiem że kupując kolejną M4 postawię już na egzemplarz I klasy. Prawdopodobnie VFC. Z tej dwójki natomiast wziąłbym SA-B01.

 

Zdjęcie obu replik na profilu.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Trochę przesadziłeś Moritz. W tej cenie masz już emki od między innymi Evolution Airsoft (chociaż strasznie podrożały ostatnio), VFC (w promocjach, modele bez bajeranckich frontów) oraz całą ofertę replik od G&G. Jeżeli wolisz coś nieco bardziej kontrowersyjnego to są też Specny, aczkolwiek sam ich nie polecam (w ich normalnej cenie można dostać lepsze repliki).

 

Warto jednak pamiętać o tym, że w replikach markowych zazwyczaj nie ma dołączonego akumulatora i ładowarki.

Link to post
Share on other sites

Ak od Boyi będzie lepsze nawet od tej mki sa-b01 ?

AK od boyi nie będzie lepsze od niczego. Może 2 lata temu, ale nie teraz po takim spadku jakości. Olbrzymia loteria związana z tym co dostaniesz w pudełku. W tamtym roku mieliśmy w ekipie dwa egzemplarze. W moim notorycznie rozregulowywał się silnik. U znajomego rozsypała się kolba, replika rdzewiała wytrącała jakieś dziwne osady. W obu pojawiły się luzy. Ogólnie ja swojego szybko pogoniłem z dość niewielką stratą. Zresztą to nie odosobnione przypadki. Hejt na boyi jest teraz spory.

 

Napisz dokładnie jaki masz maksymalny budżet bo w pieniądzach tych replik najlepiej zrobisz jak kupisz tą cymke póki jest na promocji. http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-077b-cyma?from=listing&campaign-id=19

 

Jeśli koniecznie chcesz Mkę no to będzie ciężko w tych pieniądzach. Jedynie specna, ale z niej jeden będzie zadowolony a drugi zawiedziony. Poprawek wymaga każda. W takie chińskie tanie emki nie ma sensu się ładować.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego AK Boyi? Bo jest idiotoodporne po prostu. Prosta, stalowa konstrukcja AK, więc jak się coś złamie, to po prostu walniesz spaw i gotowe. I wiesz, stal ma to do siebie, że się utlenia :icon_razz: Mi to akurat nie przeszkadza, a wręcz specjalnie swojego pordzewiłem.

 

Sorry Wallop, ale nie ufam VFC w takiej kasie, chociaż widzę że wszędzie polecasz :icon_razz: Podejrzewam, że jakość jest adekwatna do ceny. Wiesz, jeśli coś jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe - to zapewne nie jest.

 

Ale OK zadam pytanie - ile tych VFC za 850zł serwisowałeś? Czy posiadasz/posiadałeś taką replikę?

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie ufasz markowej replice jaką jest VFC, w sumie jakby nie było jednej z najlepszych aktualnie replik m4 na rynku to ciężko rozmawiać tu o czymkolwiek. Trochę takie fanboystwo ku czci AK.

 

Jakość akurat nie jest adekwatna do ceny bo ta replika spokojnie mogłaby kosztować 1300-1500zł, a i tak bym ją polecał. Za 850zł... to jak za darmo i sam zamierzam kupić jedną sztukę dla siebie jak tylko się pojawią, tak o dla jaj.

 

Aktualnie mam u siebie jedną sztukę tego VFC, dokładnie tą z plastikowymi okładzinami na froncie. Poza tym przerobiłem kilka innych sztuk VFC z tej i innej serii, wszystkie cacy. G&G GC16, G&P, KWA mogą się schować. Jakościowo stoi na poziomie G&G 556WH, którą także mam aktualnie na serwisie i mogę je bezpośrednio skonfrontować. Krytac'a aktualnie też mam i w sumie wszystkie 3 repliki to takie moje top3 z tym, że... W G&G jest problem z ETU (jak zwykle...), pękającą głowicą tłoka (replika nówka sztuka, tyle co przechronowana, w sumie nie strzelana :hahaha: ) i standardowo tłokiem na którym już widać oznaki zużycia i... przy czym bardzo się zdziwiłem - krzywą zębatką środkową.

 

W Krytac'u standradowo głowica cylindra, dysza i tłok do wymiany. Reszta zostaje i nie ma co magikować. Nawet gumka bo jest cacy.

 

VFC? Tłok i głowica tłoka - must have. Reszta zostaje, chyba że mamy więcej kasy to wiadomo, kable, mosfet, precka, gumka, dysza, flat... Ale w stocku jest to jedna z najlepszych replik.

 

Tą emkę VFC co teraz mam, wyrasowana jest na 450fps i ~25k/s... powiem tak, nie wymieniałem w sumie nic poza tłokiem, głowicą tłoka i sprężyną. Jedynie co jeszcze poszło do wymiany to okablowanie + mosiek NanoAAB. Aaaaa no i zderzak tłoka. SP120 dało ponad 450fps, ale wyciągnąłem 1/3 łożyska i zaczęło strzelać 448-451fps i na stock zębatkach z lipo 11,1 chrono pokazało 1500k/min czyli ~25k/s.

Lufa stock, gumka stock i zrobiony flathop. Dosłownie kilka dni roboty, zero problemów. Podobnie jak z Krytac'iem, też dość szybko, oczywiście zależnie od oczekiwać klienta.

Link to post
Share on other sites

Żadne fanboyostwo. Po prostu, skoro to mogłoby kosztować 1300-1500 to czemu nie kosztuje? :icon_smile: Musi być haczyk, przecież VFC nie będzie tak wspaniałomyślne, żeby sprzedawać swoje repliki poniżej wartości czy kosztów. A więc skoro na tym zarabiają, to znaczy że gdzieś przycięli na materiałach. Możliwe, że dali niskiej jakości znal czy inne amelinium na komponenty konstrukcyjne.

 

I Twój post bardziej mi trąci fanboyostwem VFC niż mój fanboyostwem AK. Oraz nie podoba mi się twój pasywno-agresywny ton wypowiedzi.

 

A samo VFC miało swoje wpadki parę lat temu - co wypuszczali, to był psujący się crap. A więc tak, dokładnie, nie ufam emkom VFC. Osobiście posiadałem AKSU VFC w... 2013? 2012? I no, patrząc z perspektywy czasu szału nie było.

 

@Budweiser trzymać się od obu z daleka. Dlatego wspomniałem o kałaszku - kupujesz i zbierasz na wymarzoną emkę I klasy.

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Bo wycena sklepowa zawsze odzwierciedla jakość repliki.......Tu naprawdę nie ma co spekulować, warto zwyczajnie poszukać informacji o tej replice. Przekopiuję opinię bardzo kompetentnej osoby na temat serii VR16 M105 VFC. Więcej raczej nie trzeba już dodawać:

 

"VFC tą repliką rozwaliło rynek. Masz reple pierwszej klasy. Idealnie spasowaną i osiową. Z piękną anodą. I na pewno osiową.

Co do GB - jak to VFC - szkielet jest słaby i kable są sztywne, ale:

- w nowej wersji, kompresja jest idealna (na M120 - 430fps) mimo, że cyl. to alu... ale zupełnie inne niż te od ASP.

- dysza uszczelniona.

- wysokiej jakości zębatki samopodkładkujące (do M140) HS (16:1)

- Nowy tłok i popuychacz, nie padają już od patrzenia i znoszą "nasze" tuningi.

- nowy silnik to nie demon prędkości, ale ROF ma całkiem przyzwoity i nie grzeje się.

No i co najważniejsze... cena repliki nie przekrasza kafla !

Wobec takich argumentów, patrzenie na jakiekolwiek inne repliki, to jak szukanie wymarzonej dziewczyny na drodze przy lesie."

 

 

Od siebie dodam tylko, że body jest świetnej jakości - lepiej wykonane od G&P, nie wspominając już o emkach innych firm. Kultura pracy na lipo 11.1 - bajka. Skupienie - bardzo dobre. Z czego wynika niska cena? Brak oznaczeń producenta broni palnej (podobny model z marksami Knight's kosztuje już pare stów więcej), a także klasyczny a nie orisowany front. Ceny bardziej fikuśnych modeli dochodzą do 1500-1600 zł. Za bajery zwyczajnie się płaci. Jeśli ktoś szuka emki do 1000 zł to nie ma co się zastanawiać. Jedyny problem obecnie to brak dostępności tej repliki - wszystkie sztuki z GF zostały wykupione.

Edited by Bruce_
Link to post
Share on other sites

Każda replika która jest "brandowana" a jeszcze lepiej produkowana przez firmy z Japonii, Taiwanu, Hong-Kongu zawsze będzie lepsza od tych które są markami Chińskimi czy takimi jak "nasze polskie" GFC. A co do VFC odkąd pojawiło się na rynku z cholernie drogimi replikami - zawsze było producentem replik z wyższej półki. Niestety początki VFC to repliki ze słabymi bebechami za to z perfekcyjnie wykonanymi i odwzorowanymi "opakowaniami". Za to mimo tych słabych bebechów nie grzebane potrafiły działać bez problemów, tak jak wiele innych replik innych firm które czerpały bezpośrednio z doświadczeń TM. To były i w dużej części do dziś są firmy, które produkują repliki mające po wyjęciu z pudełka pracować na zadanych parametrach bez problemu. To, że zdarzają się egzemplarze, które "siadają" to tylko kwestia pechowego egzemplarza albo pechowej partii, na którą trafił albo nie trzymający parametrów wytrzymałościowych materiał, albo na taśmie pracownik miał zły dzień.

 

A że dziś każdy musi mieć "więcej i więcej " fpsów a 300 to szajs to niestety się grzebie a potem się opisuje jakie to repliki są awaryjne...

 

Ja tam się cieszę, że ktoś tak wychwala tanie VFC bo dzięki temu więcej ludzi je kupi i, jak wynika z podstawowych praw statystki, za rok może dwa będzie ich tyle, że liczba ich awarii bardzo szybko przekroczy średnią innych replik :icon_wink: I nagle się okaże że VFC to szajs... :icon_wink:

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Polski rynek ASG w skali światowej jest marginalny i jednocześnie specyficzny (wyścig fpsów) - wystarczy pogadać z dystrybutorami jaki priorytet czołowi producenci replik dają polskim sklepom. Azja, USA - to są obszary, które się liczą i gdzie się zarabia prawdziwą kasę na sprzedaży. Nam zostają nadwyżki z linii produkcyjnej. Dlatego łatwiej ściągnąć kontener E&C, obrandować jako Specnę i sprzedawać za +/- 1000 zł - bo przecież dla większości klientów i tak liczy się czy "da się z tego tanio zrobić 550 fps, bo koledzy tyle mają" więc po co brać jakieś VFC, którego szkielet nawet w najnowszych, wzmocnionych seriach, może nie wytrzymać m130.

Edited by Bruce_
Link to post
Share on other sites
I Twój post bardziej mi trąci fanboyostwem VFC niż mój fanboyostwem AK. Oraz nie podoba mi się twój pasywno-agresywny ton wypowiedzi.

 

Hmmm... tylko, że ja nie polecam jednej jedynej repliki i nie odradzam kupna AK. Polecam to co jest dobre i przeze mnie sprawdzone - z emek.

 

Zgadzam się ze wszystkim co Burce napisał, poza wytrzymałością szkieletu. Wsadzałem MS150 promyka, strzeliło blisko 500fps i replika hula do dziś. Szkielet imo jest dość wytrzymały, ale czas pokaże.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...