Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Famas SV [CG]


Recommended Posts

Ja wstawiałem koledze lufę 363mm stock SRC. Poprawa osiągów wyraźna, zasięg wzrósł z jakiś 35 do 45, może nawet 50m ( kulki 0,2g ). Dodam w tłoku siedzi podkładka 1,5cm, a gumka HU jest założona bezpośrednio na lufę ( nie ma tego plastikowego przedłużenia z dziurką ). Oczywiście było trzeba trochę połamać bo jest coś w rodzaju ogranicznika lufy wewnętrznej chyba żeby nie wypadła do przodu przy strzale :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja zamowilem sobie sprezyne 120m/s zobaczymy czy cos sie bedzie dalo z tym zrobic....powzmacniam najwazniejsze czesci zeby sie nie polamaly przy tej sprezynie... mam nadzieje ze wszytsko pojdzie ok :D trzymajcie kciuki ziomki...a mam pytanie jeszcze czy moge zmienic HU na regulowanego??? czy nie bardzo ...

 

Pozrdo :D

Link to post
Share on other sites

Witam, czy mógł by ktoś zamiescic w tym temacie foty bebechów i rozbierania trąbki?? szczególnie interesuje mnie instrukcja demontażu i sam układ rozłozenia mechanizmów i ilosc wolnego miejsca w srodku. jeżeli był oby tego duzo to proszę o info na PW, podam maila. Będę bardzo wdzięczny

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja już parę razy mojego Famas'a rozkręcałem. Raz ze względu na mała awarię, a później to już upgrade ;).

 

Ja poprawiłem osiągi broni w bardzo łatwy sposób. Kupiłem taśmę teflonową i uszczelniłem wszystko co dało uszczelnić :) + poprawiłem BAX'a który krzywo był ustawiony i powodował, że kulka skręcała w prawo. Konstrukcja w środku jest banalnie prosta, więc nie ma co tłumaczyć. Jedynie trzeba uważać żeby śrubek nie pogubić, bo jest ich mnóstwo i najlepiej ładnie je sobie rozłożyć. BAX'a ustawiałem tak, że robiłem malutkie podkładki z taśmy izolacyjnej i podkładałem pod jeden z mniej wystających "zębów" (bo jak wiadomo, BAX to taki przedzielony Hop-Up), później skręcałem body na 2 śrubki i sprawdzałem jak strzela. W rezultacie musiałem 3 podkładki zrobić i teraz wszystko śmiga. Później planuje wymianę lufy. Aha... nie radzę robić podkładek pod sprężynę, bo to tylko tylko chwilowy wzrost osiągów. Wymieniać sprężyny na mocniejszą też nie radzę, bo w środku są elementy plastikowe i mogą nie wytrzymać, a sprężyna w stocku jest wystarczająco mocna. Czyli 3 rzeczy: lufa, uszczelnienie i ewentualne ustawienie BAX'a.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanko czy moge gdzies dostac to cos co blokuje tlok po naciagnieciu ale metalowe??? chce wymienic bo sie boje ze peknie :|

 

Famas teraz strzelo duzo dalej i duzo celniej tylko sie boje o to ze peknie narazie nic nie trzeszczy ciezej sie naciaga ale to normal jestem zadowolony jak na razie :D

 

Pozdr.

 

/Używaj może polskich znaków co ?? /Lisu

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanko czy moge gdzies dostac to cos co blokuje tlok po naciagnieciu ale metalowe??? chce wymienic bo sie boje ze peknie :|

 

No i słusznie, że się boisz :). Takiego elementu zastępczego raczej nie dostaniesz. Jedynie można to zrobić we własnym zakresie, czyli rysuneczek techniczny na kompie i zanieść komuś na laser. Później podpiłować dokładnie i gra gitara.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No to dzieki StasiuX, musze sie dowiedziec u kogo to moge zrobic w okolicy... THX ;-)

 

PS.Lisu nie pisze polskich znakow bo alt mi sie czasami blokuje ;p a nie chce mi sie wymieniac klawiatury (przywiazanie heh) sorka za to ale sie przyzwyczisz chyba ze mnie wyrzucisz... :poddanie:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

no ja niestety mialem pecha bo trafil mi sie felerny model:/ Famas pluje kulkami na max 10-15m, kulki te nieraz nie wylatyja wcale lub wypluwa 2 naraz:/ dodatkowo w kolbie lata jakis obluzowany element moze cos od obciaznikow odpadlo. Nie wiem jutro im to odsylam i mam nadzieje ze wymienia mi na sprawny bo bron jest calkiem fajna;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

no ja niestety mialem pecha bo trafil mi sie felerny model:/ Famas pluje kulkami na max 10-15m, kulki te nieraz nie wylatyja wcale lub wypluwa 2 naraz:/ dodatkowo w kolbie lata jakis obluzowany element moze cos od obciaznikow odpadlo. Nie wiem jutro im to odsylam i mam nadzieje ze wymienia mi na sprawny bo bron jest calkiem fajna;)

 

Chyba mam podobnie, moze nie pluje na 15 m, ale sprzela max na 25-30, i tor lotu za kazdym razem jest inny, z 15 m w drzewo nie idzie trafic, strzela 2 kulkami... ;| pozatym ok:PP jutro go odsylam i zobaczym jak bedzie:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja naprawiłem koledze w taki sposób:

http://www.Photo-Host.org/view/368012pazur.jpg

czerwony to miejsce pęknięcia plastiku, szary to ten pręc metalowy a zielony to wkręty. Użyłem wiertła 3mm.

 

Ja mam pytanko czy moge gdzies dostac to cos co blokuje tlok po naciagnieciu ale metalowe??? chce wymienic bo sie boje ze peknie
Ja moge dorobić :wink: I to nie tylko tą część i nie tylko do tej repliki :)
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam, po ponad miesięcznym użytkowaniu tej broni musze powiedzieć że jestem zadowolony :uśmiech:

Ale w moim famasie sv cybergun wystapił pewien problem, a mianowicie czasami pluje po 2 kulki przy czym nie lecą one daleko.

Czy ktoś wie czego to może być wina ? Czy olej silikonowy pomoże ?

Prosze o pomoc. :strach:

Link to post
Share on other sites

Załaduj raz i strzel - jeśli nie strzeli to musisz docisnąć maga przed ładowaniem. Miałem problem ten sam tylko jeszcze jeden objaw - czasem nie strzelał, wystarczyły drobne podkładki w tych "dziurach" w magazynkach bym, nie musiał stale dociskać maga i podawał kulki dobrze. A dwie kulki mi strzelały też, po prostu jak nie strzelił to załadowałem znowu i poleciały dwie :).

Link to post
Share on other sites

Zaczynam się denerwować już powoli :killer:

Teraz znowu mu się coś nie chce ;/

Po 1. Tor lotu kulki jest jakiś łukowaty. (czasami)

Po 2. Mam wrażenie że stracił te 0.1 J mocy

Po 3. Kulki zaczęły się robić samowolne, tzn. lecą gdzie chcą. (czasami)

Po 4. Co 4 kulka poleci prosto, a reszta leci go góry (wątpie że to wina za lekkich kulek, wcześniej używałem tych samych i nic się nie działo takiego, chyba że podmienili w sklepie 0,23 na 0.20 ;/)

Wiem że po karabinach za tą cenę nie można się wiele spodziewać i rozumiem to, jesteście fachowcami i macie niezły sprzęt, też taki kiedyś będe miał, ale na razie muszę się nauczyć szanować to co już mam, chcę tylko by strzelał celnie tak jak to robił na początku.

 

Czy to może być wina BAX-a ? :strach:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupilem Famas SV w maju. Sprawował się świetnie, w porównaniu do innych sprężyn atutem jest na pewno szybkostrzelność gdyż można b. szybko naciągać sprężynę i walić prawie jak z semi z AEG'a, do tego ładny zasięg i cena.

 

Polecam ją gorąco wszystkim.

 

Aktualnie już niej nie korzystam, bo mam AEG'a, właśnie chce ktoś kupić tego famasa za 70zł?

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak wiec kupilem sobie owego famasa. Oczywiscie pierwsze co, to wychodze go przetestowac. Jakie efekty? Po doleceniu kulka 20g na odleglosc ok. 20m zaczyna spadac, a gdy wiatr zawieje, wyraznie zwiewa :/. Czy to normalne? Strzelalem przy temperaturze ~ 3 stopnie C bez zadnych opadow. Moze to mialo wplyw na tak mierne efekty? A moze trzeba przed rozpoczeciem uzytkowania w jakis sposob podkrecic hop-upa (tu baxa):/ ? Jesli tak to jak to zrobic? Czy to po prostu wada technicza modelu? Kupiony na military.pl

Edited by falfas
Link to post
Share on other sites

Jeśli istnieją kulki 20g to świetny wynik te 20m, tyle mają tanie klamki bez HU na kulce 0,2g (1000 razy lżejsze :D ). ]:->

 

Najpierw wystrzel z 1000 kulek, tak żeby smar starł się z gumki HU. Wtedy zacznie podkręcać ( jak będzie suchy :D ). Ew zobacz lżejsze kulki.

Link to post
Share on other sites

Aha no fakt, strzelam 0,2g :D. No dobra wystrzelam jeszcze tego troche. Jak dojde do ok. 2tys wystrzelonych to zdam sprawe z efektow :). W miedzyczasie oczywiscie inne sugestie mile widziane. A teraz jeszcze z ciekawosci: tego BAXa da sie wogole jakos regulowac?

Da sie :) slyszalem kiedys ze ktos regulowal go poprzez podkladanie czegos pod plastik (dystanser?) ktory dociska BAXA - dziala jak dystanser, czyli powoduje ze BAX zaczyna podkrecac:) Sam mam prblem z ustawieniem BAX'a, napisze dokladniej co i jak jak juz sproboje ustawic go... :)

 

 

Ja mówiłem mam problem z ustawieniem owego BAX'a...

Strzaly nie sa powtarzalne, kulki czeto maja różny tor lotu, czesto po łuku, mam wrazenie ze jeden z zabkow BAX'a wystaje bardziej... czy myslice ze to wina baxa? warto zamienic bax na Hop-up? a jak tak to jaka gumka spasuje??

pozdrawiam:)

Edited by grabo_luk
Link to post
Share on other sites

Pasuje gumka od shotguna M47 DE ( ale to samo :D ) i od MP001. Akurat w MP001 mam zamontowanego BAXa. HU nie trzeba regulować tylko wsadzasz i jest prosto :D W MP001 to ja chyba z 7 podkładek mam żeby prosto leciały i co mam.... 2m zasięgu więcej. Jak ktoś chciałby HU od MP001 odkupić to na PW.

 

BAX w FaMasie nie posiada regulacji. Żeby ustawić to trzeba rozkręcić i wsadzić podkładkę między gumkę a plastikową nasadkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...