Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Famas SV [CG]


Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostałem go, jest świetny, zrobiłem prymitywny kulochwyt na tarcze z pudełka po butach i z dna tego pudełka nie wiele zostało, poza tym kolega dziś trafił mnie w staw środkowego palca lewej ręki <lol> i miałem ładny krwiaczek :D

 

Tylko do przyrządów celowniczych trzeba się przyzwyczaić, AnR wiem że masz ten karabin i możesz doradzić jak najlepiej celować? (tzn jak układać głowę, szczerbinkę etc.) bo ja już probowałem i mi idzie średnio...

 

Aha i z minusów to obciera mi się początek kciuka prawej ręki od tej rączki przy spuście, ale też można się przyzwyczaić (mam go 2 dzień ;P)

 

I nie wiem co się wam nie podoba w wyglądzie, ładny czarny karabin.

Edited by orcen
Link to post
Share on other sites

Tylko do przyrządów celowniczych trzeba się przyzwyczaić, AnR wiem że masz ten karabin i możesz doradzić jak najlepiej celować? (tzn jak układać głowę, szczerbinkę etc.) bo ja już probowałem i mi idzie średnio...

 

Nie do mnie, ale dorzucę coś od siebie. Podstawa to dobrze wyregulować przyrządy celownicze i przestrzelać karabin. Trzeba wiedzieć gdzie znosi kulki - strzały są powtarzalne. Kółeczko przydaje się tylko przy nieruchomych celach, ale odpada Ci problem z układem głowy (tylko w jednej pozycji zobaczysz muszkę). Przy innych okazjach polecam schować przeziernik i celować samą muszką. Twarz blisko przyrządów, oko w lini prostej cel-->przyrząd celowniczy--->oko - porada uniwersalna.

Link to post
Share on other sites

Na prawdę, kwestia indywidualna. Ja miałem zawsze wysuniętego go na maksymalna, górną pozycje. Jak się składać? Jak Ci wygodnie, polatasz z nim to się przyzwyczaisz i sam pójdziesz do wprawy. Aha, radze Ci od razu wymienić te plaszytowe zaczepy przy pasku nośnym, mi oba poszły w bardzo krótkim czasie. U mnie również kciuk obcierał i to dość mocno, pomogły rękawiczki oraz po paru tygodniach ręka się przyzwyczaiła.

Link to post
Share on other sites

Idealnie go opisz :) napisz jaka jest faktura plastiku, jakie robi wrazenie, jak strzela, jak się celuje.. wiesz, WSZYSTKO. Nie zapomnij wspomnieć o wygodzie w użytkowaniu, powiedz o tej sprawie "niewygodnej nasady kciuka". Ogólnie wszystko pod względem wygody uzytkowania/sposobu celowania/jakosci wykonania/ powinno się w Twojej ralacji znaleźć. Jeżeli masz mozliwosc robienia zdjęc, to byłbym wdzięczny : ) Chce już rozwiać wątpilosci co do tego Famasa, lub tez od razu się do niego zniechęcić. Twoja w tym głowa. Opisz wszystko po testach, ew. relacje uzupełniaj, zeby nie bylo wątpliwosci :) no i to by było na tyle..

Link to post
Share on other sites

no to famas doszedł dziś ok. 10:00

 

otwieram pudełko ( dobrze zapakowane, z military.pl ), i ukazuje sie moim oczom czarny famas.

 

wygląd:

kurde, jest naprawde dobrze , chociaż można sie doszukać tych wrednych łączeń plastiku :wink: ale daje rade. ja dałbym mu 7/10

 

w dotyku:

famasa trzyma sie naprawde dobrze, jest świetnie wyważony! waży nieco ponad 2kg - jak dla mnie idealnie.

 

w osiągach:

dziś pada u mnie gęsty śnieg i wieje mocny wiatr , więc ta próba dla famasa jest ciężka.

w obszarze mojego okna znajduje sie (12 m) słup energetyczny. wszystkie strzały w niego trafiają po chwili od strzału słychać :"dzyń" :P , ale do rzeczy. jeśli chodzi o zasięg to oceniam efektywność strzału w takiej pogodzie , na 30 metrów(sprawdzone).

 

jak przestał padać śnieg , ale wiatr troszke wiał to można było już strzelić na ponad 40 m

 

skupienia strzału nie sprawdzałem, ale zrobie to nie długo

 

niestety musze troche ponarzekać na celownik - jest to szajs, bo szczerbinka składa sie z dziurki w plastikowej kostce , muszka o taki kawałeczek plastiku też do kitu.

 

sprężyna łatwo sie naciąga, rzekłbym że w mp40 za 15 zeta naciągała sie troche trudniej

 

wykonanie:

body z plastiku o dobrej wytrzymałości, naprawde nie ma na co narzekać. w środku jest lufa aluminiowa, lecz z tego co widać nie jest zbyt długa( -> do zmiany na preclufe z castoramy :P ). do tego dają dwie szyny ris - jedną na celownik[kolimator/luneta] i jedną pod foregrip.

 

podsumowanie:

famas bardzo przypadł mi do gustu , mimo tego że mam go dopiero jeden dzień, i że wystrzeliłem może 300 kulek to i tak stwierdzam , że jest zajebioza.

polecam go wszystkim.

ps. no i ta cena... 120 zł , miodzio :D

Link to post
Share on other sites

Jeszcze tylko powiedz, czy ABS jest mocno świecący... :) Bo jak patrze na military , na Famasa Tactical Version, to widać tam śliczny, matowy plastik. A pojawiły się też głosy, że Famas świeci jak psu jajca i po prostu tworzywo wygląda średnio :) A ów tactical to chyba ten sam Famas... tyle ze z nikomu nie potrzebnymi bajerami. Więc jak to jest? Famas świeci, czy jest matowy? : )

 

 

/ Edit - i jeszcze jedno... Czy w kwestii tych przyządow celowniczych, do precyzyjnego celowania konieczny jest kolimator/luneta ? Czy jednak da się z nimi jakoś obejść, tj. nie są do końca schrzanione. W ogóle popróbuj się pobawić z precyzyjnym celowaniem za pomocą tej dziurkoszczerbinki i muszki. : )

Edited by Oniryczny
Link to post
Share on other sites

Przez dłuższy czas miałem styczność z tą repliką i powiem ci, że kolor jest ok- nie świeci się zbytnio, chociaż matowym też bym go nie nazwał. Budowa rzeczywiście jest zwarta i dość solidna. A przyrządy- strzelać precyzyjnie jak najbardziej się da, jednak jak wiadomo- przy użyciu celownika kolimatorowego zawsze celuje się wygodniej i szybciej, niż za pomocą mechanicznego.

Link to post
Share on other sites

Hmm ja nie opisałem to może też to zrobię :P

 

Ogólnie jest tak jak mówił madjong, z tym że ten celownik : to jest przeziernik nie szczerbinka, taki typ celowników (chyba w Mkach też takie podobne są ? ). Ja na początku miałem problem ale się przyzwyczaiłem już, dostosować go trzeba tak:

kulka leci w dół - przeziernik w górę

kulka leci w górę - przeziernik w dół (o muszce nie piszę, bo z lewo-prawo nie miałem problemów)

U mnie najoptymalniej jest przeziernik w środkowym położeniu (ściągamy go na max w dół a potem jeden głośny KLIK w górę).

 

Z tym kciukiem to można się przyzwyczaić (trzeba trzymać po prostu tak żeby nie obcierał), a rękawiczki wszystko załatwiają.

 

Jest masywny (po kilku strzałach bolą mnie ręce, ale ja straszny chuderlak jestem), plastik OK (tylko u mnie jest kilka rys, ale to chyba wiadomo że każdy karabin musi mieć ślad użytkowania :P, poza tym kładłem go na betonie i się obtarł :( ), i radzę okno wyrzutnika łusek (to między kolbą rączką) przełożyć, bo u mnie było dla celujących z lewego oka (tzn. odbijacz łusek był lewej, nie było jak kłaść polika)

Edited by orcen
Link to post
Share on other sites

Witam

Mam tego Famasa od jakis 3 miesięcy. Co do zasięgu to powiem szczerze że jest ok ale myślałem że bedzie większy(mam dość duże wymagania).

Co do moich doświadczeń z tym karabinkiem. Skupienie wygląda calkiem nieźle. Karabinek szybko się przeładowuje. AEG jest nie potrzebny.Jeśli kupiliście ten karabin to proponuje zrobienie zawieszenia taktycznego, bo przednie uchwyty na pasek nośny lubnią wypadać przy jakimś skoku. Ja tak straciłem lufę. Na kolbie znajdują się dwa metalowe solidne uchwyty, tam podepnijcie pas.

Lufa wewnętrzna tak jak inni pisali do wymiany na precyzyjna:P. Jest za krótka.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest założenie taniej lunety na szynie 11 mm. Ja ją zamontowałem w otwory po górnej szynie RIS. Poźniej wrzuce jakieś zdjęcie.

Ogolnie karabin jest świetny. Nie zawiódł mnie jeszcze na strzelance.

Jeśli ktoś już tuningował go to prosze o podpowiedź i opis zasięgu itp.

Pozdrawiam

Edited by wolfie
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja posmarowałem maga, pierwszą kulkę -> kilka strzałów, potem naciągnąłem pazur zamka, psiknąłem tam gdzie pobiera kulkę trochę smaru, zrobiłem wycior, pomoczyłem szmatkę w oleju i wytarłem ostrożnie lufę od wylotu (żeby nie przesadzić i nie zniszczyć bebechów), i jest OK :) zasięg skuteczny mam pod 30m (dokładnie nie wiem, ale z ponad 25m na pewno da się łatwo trafić w konewkę - testowałem na konewce, bo jest blaszana i słychać dobrze trafienie :D )

Edited by orcen
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...