Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Famas SV [CG]


Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja z innej beczki, a mianowicie wg. mnie Famas od CG to cudo. Oczywiście w swojej klasie. Niestety nie miałem możliwości porównać go do Famas'a DE, jednakże może kogoś zainteresuje porównanie Famasika CG do AK47 Cymy. Przejdziemy do konkretów.

 

1.Famas SV CyberGun vs. 2.AK47 Cyma - Modele Spring

 

Zasięg skuteczny:

1.30-35 m

2.30 m

 

Wykonanie:

1.Głównie ABS, z elementami metalowymi

2.Metalowy zamek, lufa zewnętrzna, elementy metalowe, ABS

 

Awaryjność:

1.Złamany "pazur" do naciągania

2.Często zapychająca się lufa

 

Werdykt:

 

U mnie wygrywa Famas SV, jest mniej awaryjny od Ak47, można go używać na większe dystanse (trafiając). Poza tym pod żadnym względem Ak nie ustępuje Famasowi, pozatym jest trwalszej konstrukcji.

 

 

Pozdrawiam Serdecznie

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra ja sie wypowiem mi sie sypnol famas i to dosc powaznie i to 5 raz najpierw dzwignia do przeladowywania ,wyrobil sie zombek od spustu , wylatywal mi magazynek i wogule wole o nim nie pisac siedzialem nad nim cale wakacje i teraz szczela ale nie tka jak na poczatku :F

Link to post
Share on other sites

Heh ja nie mam pojęcia co wy robicie z tymi famasami ale mój mimo że mam go rok i jest od "Duble Eagle'a" przezył dwie awarie Sig'a 552 od CG co tez miał nie spełna rok (rączke przeładowania i urwane "uszy tłoka") znam kolesia co kupił od CG FA-MAS'a i wygląda jak Zombie (miał pełno napraw i nie wygląda jak famas tylko złamas)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj doszedł do mnie famas z military.pl, jest cudowny!! Od razu poleciałem do sklepu po porządne kulki i z kolegami na strzelankę. Kiedy go zobaczyli to wiadomo niektórzy zaczęli się śmiać że co to ja kupiłem... inni podeszli sceptycznie. W trakcie strzelania kilka razy wpadłem w błoto i narazie woda mu nie zaszkodziła, zasięg i celność też ma przerażający ( oczywiście jeżeli jesteś osobą do której ktoś strzela z famasa) kiedy stanąłem oko w oko z kolegą który stał przedemną w odległości jakiś 30 metrów widziałem dokładnie zdziwienie i wybałuszone gały na jego twarzy kiedy wcelowałem mu prosto w hełm, aż zadudniło. |Tak więc Viva la Famas !

Link to post
Share on other sites

Mój Qmpel chce do niego dołożyć lunetę... taką z małym powiększeniem, np. 4x... moim zdaniem średni pomysł

 

Słuchaj dla mnie to świetny pomysł, sam zastanawiam się nad kupnem famasa, a to tylko dla tego, że ja uwielbiam klimat niektórych broni (nawet jeżeli to tanie repliki). Famas z lunetą mmmmmmmmmmmmm... Dla mnie cudo... :D Nie ważne czy zdziała coś z tą lunetą, ale zuważ, że nie będzie przeszkadzała, bo muszka jest "schowana" pod szyną RIS.

 

To tylko moje zdanie. Pozdrawiam...

Link to post
Share on other sites

45 zl, imo bez sensu, lepiej zainwestowac w szybko ladowarke za 15 zl. Wlasciwie przy famasie i jego niesamowicie ergonomicznym magazynku inne opcji nie ma. Ladowanie za pomoca bawarskiej rurki, ktora jest dolaczona nie jest ani wygodne na spokojnie, a niemozliwe w 'boju'. Dla mnie bez sensu ladowac w cos za 120 zl polowe jego ceny. Fakt, mozna pozniej na allegro sprzedac, ale...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

wczoraj zakupiłem famasa CB i moge smiało powiedzieć ze jest lepszy wizualnie i mechaniczne niz mp5sd3 uhc, dla mnie bomba

 

czy ktos wie moze jak działa siłownik do zamka centralnego ( elektryczny 12V ), bo mam pomysł jak zrobic upgrade, ale nie do konca wiem jak chodzi ten silownik

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

ten famas jest super mam go jusz rok i żadnej awari

osiągi około 45m 180 fps oile sie nie myle wprawdzie jest plastikowy ale jest super trafiam kogoś z odległości 35 metrów jak na takom cene i takie osiągi jest super a po dokupieniu lufy precyzyjnej zasieng poprawił się o 5 metrów i ma więcej fps oraz celność jest bardzo dobra moja ocena to 6

Link to post
Share on other sites

Chyba ci sę coś pomyliło...Jakby brać pod uwagę osiągi wg. producenta do wychodzi około 270 fps. Wiadomo, że troche zawyżają, więc niech będzie 240 fps. To i tak nie jest 180. Nie mam możliwości zmierzenia na chronografie ale miałem do czynienia z 180 fps`kami (!?!) i mogę powiedzieć, że Famas leci dużo szybciej.

Link to post
Share on other sites

Dostałem famasa wczoraj.

 

Jest dosc szybkostzrelny niestety mam 8 k kulek 0.12 wiec sraka totalna z celnością po 15 metrach leci sobie do góry i w lewo wiec musze brac poprawke :cry:

Ogólnie jestem zadowlony ponieważ na 0.20 jest już dużo lepiej.

 

Długo trzeba się składać do strzału jeśli chcemy posnajpić bo niby dziurka jest tak umieszczona ze musze sie niezle do famasa przytulic ,zasięg fakt z 40 metrów ma ale ustrzelić coś z takiej odległosci po celowniku jest ciezko.

 

kartony przebija co do cd`kow nie sprawdzalem.

 

Dobrze ze mam rekawiczki bo troche zniego postrzelalem bez i juz optarlem sobie lape od niezbyt wygodnej raczki.

 

Naprawde czuc jego ciezar wczoraj po strzelance poszedlem spac jak dziecko ze zmeczenia.

 

Magazynek miesci 43 kulki ,bez bawarskiej rurki albo speedloadera jest zwala bedziesz siedzial i wciskal kulki 10 minut.

Do wkladania go spowrotem pod dziwnym kątem już sie przyzwyczailem nie sprawia to problemu .

 

Pazur wyglada badziewnie - jakby nie mogli tych dziur w nim wypelnic czyms zeby to wzmocnic...ale coz staram sie na niego uwazac.

Sprezyne napreza sie lekko ,przyjemnie i szybko.

 

Jeszcze nie umiem walic celnie po lufie w akcji czyli ladujesz jak najszybciej i walisz nie wiem czy jest to po prostu dosc trudne czy ze mnie taka dupa czy jest to po prostu kwestia wyczucia .

 

Dla mnie najwiekszy minus (jak narazie) to celnosc.

W akcji jak ci typek lepek wystawia i chowa to zanim sie zlozysz do trabkowej dziurki to albo juz dostaniesz albo glowka enemie`sa sie schowa .A po samej muszce huuuhuh ciezko headziki strzelac(ogolnie tez ciezko :P ).

 

 

Szybko strzelnosc famasa go ratuje, wyglada bardzo solidnie i ma moc szkoda tylko ze jeszcze przezemnie nie poskromioną :wink:

 

 

Nie wiem czy inni uzytkownicy famasow podzielaja moje racje co do celnosci -jesli nie to jest to prawdopodobnie wynik uzytkowania za lekkich pestek ktorymi glownie strzelalem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...