Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STOCK G&G CM16 - LiPo 11.1 ?


Recommended Posts

Cześć,

Jestem posiadaczem repliki:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-cm16-raider-dst-1152197991.html

 

Czy zalecacie uzywania w niej lipo 11.1 ? Wczoraj miałem okazję użycia jej w boju na tej baterii i... Działa rewelacyjnie, tylko czy po drugiej lub trzeciej strzelance nie zmieli zebatek ? 

Jest to moja pierwsza replika i niestety nie zwróciłem uwagi na rozmiar baterii(mam na myśli wymiary) nie wchodzi do kolby, czy będę musiał kupic inny rodzaj baterii, czy wystarczy wyfrezowac większy otwor w kolbie ?

bateria: 

https://gunfire.com/pl/products/akumulator-lipo-11-1v-2000mah-20-40c-1152198902.html

Link to post
Share on other sites

Zębatek nie zmieli, ale tłok już tak. Nie używaj Lipo 11, szkoda repliki.

Przygotowanie repliki pod 11,1 wymaga w sumie jedynie wymiany tłoka, koszt ok. 40zł, lepszy 70zł.

Poza tym warto zrobić też inne rzeczy jak wymiana głowicy tłoka, która nagminnie pęka czy dyszy która nie trzyma szczelności. Reszta w sumie może zostać. Kwestia budżetu.

 

Co do miejsca na akumulator... myślę, że tu nikt Ci nie pomoże. Można poszerzyć otwór co wedlug mnie jest bezsensowne, a można po prostu kupić nowy akumulator. Można też kupić nową kolbę.

 

Nie wiem dlaczego ludzie na siłę pakują tak wielkie akumulatory... Rozumiem pakować taki np do SR25 gdzie jest bardzo dużo miejsca w kolbie, ale w typowej emce... Ciężko jest zmieścić pojemny, wydajny akumulator, zwłaszcza 11,1V Lepiej kupić dwa mniej pojemne np. wydajne 1000 czy 1300mAh. Nie dojść, że jak jeden padnie to drugi zostaje to nie ma problemu z upakowaniem go w kolbie/prowadnicy. Te 3 dzielne, pojemne są spore, a dodatkowo mają o wiele więcej kabli przez co łatwo o uszkodzenie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...