Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, dzisiaj wyjąłem replikę ponownie z szuflady po około 2 miesiącach nieużywania, naładowałem zwyczajnie, "wstrzyknąłem" gaz i... dupa blada! Generalnie problem polega na tym, że po załadowaniu i wpięciu magazynka gaz wylatuje z miejsca, do którego się go właśnie podaje, w sensie "wstrzykuje" i nie wiem, co się stało. Ona była dosłownie nieużywana, nawet nie tykana. Ktoś wie co się stało? I co bym mógł zrobić? To jest moja pierwsza replika i boję się w tym grzebać. Jakieś części wymienne czy trzeba cały magazynek? Czy tylko coś dokręcić i zajmie się tym każdy bardziej rozgarnięty szympans?

Link to post
Share on other sites

Na początek wykręć ten zawór i przesiaduje w nim uszczelki olejkiem silikonowym. Potem wkręć i zobacz czy pomogło. Często wystarczy tyle zrobić. Jeśli magazynek już nie popuszcza to sobie zapamiętaj: magazynki na GG muszą być chociaż lekko nabite nawet w czasie przechowywania.

Link to post
Share on other sites

U mnie się też zdarzyło raz, że musiałem zawór teflonem dookoła obkręcić, bo gdzieś na gwincie popuszczał. Działa już z rok bez problemów, więc też możesz spróbować. Jeśli by nic nie pomogło, to możesz spróbować znaleźć gdzieś sam zawór i wymienić, bądź kupić magazynek z ułamaną szczęką czy zepsutym górnym zaworem i podmienić dolny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...