Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika dla leworęcznego


Recommended Posts

Cześć w najbliższym czasie zamierzam kupić swoją pierwsza replikę w okolicach 450-700zł zależy mi na tym by replika miała obustronny selektor ognia i wypięcie magazynka obustronne moc 400-440fps i żeby nie była zbyt duża gabarytowo  . Albo ktoś wie  jaką replikę   przerobić dla leworęcznych i jakie to by były koszty

Link to post
Share on other sites

Sam jestem leworęczny i mogę cię zapewnić, że obustronny selektor i zwalnicz magazynka nie jest konieczny. Np. w M4 typowo zwalniacz jest po prawej i jest to dla mnie bardzo wygodne. Nawet pistolety są banalne w obsłudze. Bez problemu można sobie wyrobić sposób na szybkie operowanie nimi.

W przypadku leworęczności niewygodny jest tylko sprężynowy SWD (naciąganie). Trochę niewyfodne są czterotakty, bo trzeba zamkiem operować w specyficzny sposób. Jak chodzi o repliki elektryczne to nie znajduję żadnej niewygodnej dla leworęcznego repliki. Spokojnie bierz coś z polecanych replik i się nie przejmuj.

Link to post
Share on other sites

Też jestem leworęczny i dodałbym jeszcze, że warto wyrobić sobie oburęczność, bo wychylając się w prawo zza osłony, strzelanie lewą ręką to dość niepotrzebnie zawiła sztuczka.

Czterotakt spokojnie da się operować lewą ręką, ale łatwiej będzie nauczyć się prawą. Unikałbym za to jakichś potworów w stylu P90 z adapterem magazynka od M4, jakichś bullpupów M249 i zwyczajnie replik w których trzeba coś montować na kolbie (akumulator itp.)

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...