Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Avalon Calibur Carabine - co poprawić?


Recommended Posts

Cześć,

Stałem się szczęśliwym posiadaczem dwóch replik. Obie ze stajni VFC.

Najpierw zakupiłem Calibur Carabine i jego pudełkowe osiągi byłybdla mnie poczatkujacego w temacie najlepszą rekomendacją do zakupu Saber CQB.

Repliki wypluwają kulki jak po sznurku na dystansie odpowiednio 55 i 50m.

Jestem zadowolony z osiągów Saber, ale chciałbym podciągnąć fps i zasięg Calibura z aktualnych 385 w okolice 450fps.

Co powinienem wymienić aby uzyskać porządany efekt i przynzachowaniu bezawaryjności.

Pozdrawiam

Szuwarek

 

Link to post
Share on other sites

450fps to nie dużo i nie potrzeba wielkiego nakładu finansowego. Niestety nie wiem ile jest w stanie wypluć stock sprężyna, ale S120+ Modify daje 450-460fps.

Koszt sprężyny to 60zł.

Do tego tłok z metalową szczęką SHS około 40zł lub Retro Arms CNC 100zł.

Głowica cylindra Ultimate/Lonex - 60zł.

Głowica tłoka Ultimate/Lonex POM - 60zł

Miękki zderzak tłoka - około 30-40zł 

Dysza od 10 do 60zł, zależy która podpasuje.

 

W sumie tyle wystarczy aby Gearbox żył długo i szczęśliwie. Dużo można jeszcze zrobić np. wstawić układ optyczny, lepsze zębatki lub wymienić cylinder. Wszystko zależy od Twojego portfela.

Cała reszta to zespół komory. Lepsza gumka, flathop, lufa precyzyjna. Bez konkretnego budżetu nie mogę nic więcej polecić.

Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem żadnych problemów przy ich montażu. Wyniki dają bardzo poprawne. No moze poza tym, że mało która dysza dobrze do nich pasuje (nie kołysze się)

Rogaś, mógłbyś zmierzyć mikrometrem średnicę zewnętrzną trzpienia tej głowicy MaxxModel? Tej rurki na której montuje się dyszę. Interesuje mnie jak wypada przy innych głowicach bo szukam głowicy z nieco grubszą rurką aby dysza siedziała ciasno. Stare Ultimate i czarne, matowe Retro miały je nieco grubsze, teraz wymiarówka się zmieniła i kij wie co brać.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...