Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gaziak gbb od zera


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu w wolnych chwilach kombinuje, żeby zrobić system blowbacku jak w naszych gazowych replikach. Cośtam już zbudowałem i w teorii blowack działa (tzn zachowuje się jak w pistoletach gazowych). Niestety system spustowy, zbijak i cała mechanika jest na moim etapie technologicznym nie do zrobienia. Ale wpadłem na necie już pare lat wstecz na wiatrówki/potato gun'y domowej roboty z zastosowaniem zaworu qev, który może robić za "mechanizm spustowy". Zawór jest otwierany pneumatycznie za pomocą pistoletu na sprężone powietrze (używany np przy kompresorach) lub za pomocą improwizowanego zaworu zbijakowego. Po otwarciu zawór przy minimalnych stratach wywala całą dawkę gazu z dużą prędkością do lufy lub w moim przypadku do mechanizmu blowbacku. Zawór ten w przeciwieństwie do klasycznych zaworów kulowych potrzebuje stosunkowo małej siły do operowania (otwierania zaworu) przy wysokich ciśnieniach w układzie pneumatycznym. Pojawia się pytanie czy gra jest warta świeczki. Czy gaz musiałby być w formie ciekłej wystrzelony do blowbacku czy wystarczą "opary?". Jakie ciśnienie robocze miałby greengas/duster żeby to uruchomić? Czy wystarczyłoby nabić zbiornik podłączony do qev np pąpką do roweru i jakieś powiedzmy 150 psi ? Jeśli ktoś ma wiedzę odnośnie pneumatyki, lub bawił się w podobny projekt, serwisuje gaziaki etc. to prosiłbym o wsparcie merytoryczne. Z góry dziękuje, pozdro

Link to post
Share on other sites

Do tematu dołączę foty (na ostatnim zdjęciu blowback koło magazynka obrotowego z którym mam nadzieje będzie kooperował. Blowback w formie bardzo surowej/roboczej. Qev jestem w stanie zbudować sam- samouczki z yt bardzo pomagają, nawet widziałem wersje fullauto ;) . Jak zawór będzie gotowy to się pochwale.

1550749085717-1496721006.jpg

15507491445712083086883.jpg

1550749169091-766530171.jpg

1550749224600336755237.jpg

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Qev zbudowany, działa na green gazie i dusterze, na gazie do zapalniczek już chyba ciśnienie za małe ;). Jeśli chodzi o kooperacje z systemem blowbacku to też wstępnie moge po pierwszej próbie pochwalić się, że gaz został roznzielony na wylot dyszy (np lufe) i na blowback (w takiej właśnie kolejności). Sam qev jest dość spory więc pomyśle nad kupnem wersji przemysłowej. 

1551105281073-1496721006.jpg

15511053232982083086883.jpg

1551105354669-766530171.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam ciekawa rzecz,magazynek przypomina ten ze strzelby Pancor Jackhammer i patrząc na zamontowane tam lufki pewnie coś takiego kombinujesz?

Ogólnie to odstaw zabawy z propanem.

Kup na aliexpress reduktor co2.

Jest bardzo małych rozmiarów i sprawdza sie dobrze,jesli nie to coś od Mancrafta.

Zasilanie z butli co2 lub adapterów 12g co2.

Możesz wtedy regulować w prosty sposób cisnienie gazu oraz podawana jego teoretyczną ilość przy otwarciu zaworu.

Wzrośnie też siła blowbacka oraz fpsy.

Mam trzy rady:

1.Zamontuj lufe i sprawdź fpsy i czy gra jest warta świeczki.

2.Zmniejsz wymiary bo tego nie upchasz do niczego co nie jest wielkości karabinu maszynowego.

3.Pomyśl czy nie oprzeć sie na czymś dopracowanym np. o kupnie części od scara WE closed bolt bo wygladaja w budowie identycznie i bedziesz mieć gotowy mechanizm,ruchomy bolt,czesci spustowe i wszystko co potrzebnie,wyjdzie Ci to w granicach 100 zł a bedziesz sie mógł skupic na body i budowie pozostalych części.

Z doawiadczenia wiem ze na tym etapie wyglada wszystko obiecująco ale z postępami,szczególnie kiedy masz już body repliki nagle zaczynaja sie schody.

Miałem zamiar zbudować wlasną replikę Auga gbb co2 na czesciach od scara WE gbb i wiem co mówię:)

Tak czy inaczej projekt ciekawy przydałby sie pancerny silnik gbb do użytku także w zimie jak daytona gun ale w niższej cenie:)

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Scattergun napisał:

2.Zmniejsz wymiary bo tego nie upchasz do niczego co nie jest wielkości karabinu maszynowego.

błagam, sjz, zrób całość customową - coś w stylu skleconych do siebie części postapo które strzelają nie wiadomo jak.. ale działają :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ano spoczko, ale prace idą powoli, w przyszłym miechu po "matki pieniężnej" zamówie qev na gwint 1/8 cala i zawór 3/2 krańcówke pneumatyczną do innego projektu... bolt zrobiłem od zera nowy ale jest już bardziej dopracowany niż ten poprzedni. Bardziej przypomina ten od karabinów We niż typowo pistoletowy ( czyli ten pierwszy) pod względem prowadzenia gazu. Nowy bolt ma żerdź do prowadzenia magazynka i operuje na ciut mniejszych średnicach. Do nowego bolta mam już sprężyne powrotną blowbacku

15533648348561385230501.jpg

1553365033808837876940.jpg

1553365069813-1816380074.jpg

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Btw myślałem żeby przerobić gotowy bolt z g36 we ale biorąc pod uwage mocne modyfikacje dyszy zdecydowałem się na budowe całości od nowa, samodzielnie. Kiedy zrobie prowadnice zamka postaram się przetestować i dodać jakiś film z działania. Sama obudowa/body może na początku będzie przypominała krissa lub p90 w prototypowej wersji ale jakoś sie tego nie boje, bardziej mi zależy , żeby zadziałało jak trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam, w projekcie postępy idą powoli. Na tę chwile mam prowadnice zamka i przebudowany system spustowy, sam zamek też się nieco porozrastał. W prowadnicach chodzi płynnie nawet bez smarowania. Odnośnie samego spustu to nie qev a ten 3/2 będzie robił za spust- podczas pracy dozuje dokładnie taką samą objętość gazu i praktycznie nie generuje strat bo cały gaz idzie w dysze dzieląc gaz na lufę i blowback.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...