Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika z Blow Back


Recommended Posts

Witam

Jestem zainteresowany dołączenia do wielkiej rodziny użytkowników ASG :-). Będzie to moja pierwsza replika, ale od razu mierzę wysoko. Przez 6 lat byłem zawodowym żołnierzem, więc trochę się w lasach obiegałem, na trawie wyleżałem, a co chyba najważniejsze  mam duże obycie z bronią, łącznie z misjami PKW. Dlatego chciałbym replikę którą maksymalnie odzwierciedla oryginalną broń, oczekuję max realizmu, ale w granicach zdrowego rozsądku. "Jak kraść to miliony, a  jak spadać to z wysokiego konia". Chciałbym sobie kupić replikę z rodziny M16/M4 z systemem blow back, oglądałem karabinki spod znaku marki bolt airsoft:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-b4a1-elite-dx-b-r-s-s-tan-1152215334.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-b4-sopmod-b-r-s-s-czarna-1152215318.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-gr16-dst-blowback-ebb-tan-1152200256.html

Może się ktoś wypowiedzieć ktoś odnośnie systemu blow back? Czy ktoś ma asg z z tym systemem, jak się to spisuje, jak z trwałością, czy odzwierciedla realizm odrzutu itp. Przede wszystkim czy jest sens inwestować w dodatek który w rzeczywistości może okazać się  tylko "gadżetem" do broni. Może ktoś podpowiedzieć czy warto w to inwestować czy nie kupić czegoś zwykłego, może jakaś inna marka lepiej się spisuje...

Z góry dzięki za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Gazowe emki od WE są fajne, sam mam jedną. Tam oczywiście blowback w stosunku do palnej jest słabiutki ale bije wszelkie elektryki na głowę. Przy gazówkach trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że nie lubią zimna i trzeba o nie bardziej dbać niż o elektryki. Jakbyś się zdecydował na gazówkę to mimo wszystko dobrze kupić sobie również elektryka, żeby był jako backup. Szkoda opuszczać imprezę, bo się okazało że jest za zimno lub jak pojawi się jakikolwiek problem. Jak chodzi o części zamienne to do gazówek większość trzeba ściągać z dalekiego wschodu.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, mareq napisał:

Gazowe emki od WE są fajne, sam mam jedną. Tam oczywiście blowback w stosunku do palnej jest słabiutki ale bije wszelkie elektryki na głowę. Przy gazówkach trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że nie lubią zimna i trzeba o nie bardziej dbać niż o elektryki. Jakbyś się zdecydował na gazówkę to mimo wszystko dobrze kupić sobie również elektryka, żeby był jako backup. Szkoda opuszczać imprezę, bo się okazało że jest za zimno lub jak pojawi się jakikolwiek problem. Jak chodzi o części zamienne to do gazówek większość trzeba ściągać z dalekiego wschodu.

Ewentualnie bawić się w konwersję HPA przez zawory magazynka a HPA działa bardzo fajnie.

Link to post
Share on other sites

Niestety traci się część realizmu i dochodzi wężyk. Albo rybki albo akwarium :) .

Niestety na niektórych imprezach jak ktoś widzi podpięty wężyk to już cię wywala. Wiem, że jest to chore i w sporej mierze wynika z braku wiedzy ale nadal tak jest.

Skibol83: najlepiej znajdź ludzi z twojej okolicy, którzy dadzą ci się chwilę pobawić różnymi sprzętami. Celowo nie piszę abyś udał się w tym celu na lokalną strzelankę, bo często jest tak, że jak ktoś posiada gazówkę to na strzelanki bierze elektryka. Dla wielu graczy siła ognia jest ważniejsza od funu jaki daje replika. W gazówce masz powiedzmy 30 kulek w magazynku a w przypadku elektrków mało kto sięga po lowcapy i ostatecznie w magazynku ma 90 do 500 kulek a z boxem to i dużo więcej.

Ja często na jednej imprezie wystrzelam do 200 kulek i tu gazówka jest spoko. Jednak większość woli wywalić 2000-3000.

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, mareq napisał:

Niestety traci się część realizmu i dochodzi wężyk. Albo rybki albo akwarium :) .

Niestety na niektórych imprezach jak ktoś widzi podpięty wężyk to już cię wywala. Wiem, że jest to chore i w sporej mierze wynika z braku wiedzy ale nadal tak jest.

 

Faktycznie - jest jak piszesz, u nas w łódzkim dzieje się podobnie, dlatego mam dylemat i szkoda mi pozbywać się AEG

Tak czy inaczej ebb w AEG lepiej odpuścić, więcej z tym problemów niż pożytku

Link to post
Share on other sites

Oglądałem recenzję gazowców na yt i mam takie bym powiedziałem "mieszane odczucia", efekt nie wiele odbiega od elektryków a cena jest w granicach 30 - 50% wyższa w porównaniu do aeg-ów, tym bardziej że nie jestem jakimś zagorzałym fanem  i dopiero zaczynam przygodę z asg, a co za tym idzie nie oszukujmy się szkoda mi wydać przykładowo 500 zł więcej na coś co nie spełni moich oczekiwań, za te pieniądze wolę sobie kupić jakiś szpej czy dodatki do karabinka, wiec kwestie aeg bym zostawił. HPA odpada całkowicie, chyba nie muszę tego komentować co napisał mareq, albo rybki albo akwarium heheee

Ja raz że pracuję jako kierowca na międzynarodówce to jestem dosłownie tydzień w domu przez cały miesiąc, a dwa pochodzą z małej mieściny z okolic Rzeszowa i na razie nie znam ekipy z którymi mógłbym się postrzelać, mam kontakt z jednym gościem z którym jestem wstępnie umówiony żeby mi pokazał o co w tym chodzi. Moje 6 lat w syfie i doświadczenie z bronią ostrą  sprawiło że jestem zwolennikiem taktyki, precyzyjnego strzelania, a nie natarcia w stylu Stalingrad, huraaaaa i poszło 3000 kulek w powietrze :-)

Czekam na więcej opinii odnośnie ebb

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, mareq napisał:

Zobacz sobie jeszcze na cenę magazynków do gazówek :) .

Mimo wszystko odpuść sobie EBB w elektryku. EBB dodatkowo obciąża mechanizm. Kup jakąś polecaną replikę i baw się dobrze.

No gruboooo, 200 za jeden do m16, może to i racją żeby sobie odpuścić ebb na początek....

Jaką firmę polecalibyście? Nie konkretny model a producenta, z tego co przeglądałem na rożnych stronach to chyba specna i cyma są na prowadzeniu.

Na chwilę obecną jeszcze nie rezygnuje z ebb, czekam na inne opinie

Edited by skibol83
Link to post
Share on other sites

w mojej opnii blowback GBB jest o niebo mocniejszy niż EBB.

około 200 kosztuje magazynek do GBB :-)

EBB w elektrykach - można korzystać ze zwykłych magów gdzie dobry mid cap = 35 zł

Kumpel biega z G36 od JG, stockowe, gra podobnie do tego co autor wątku opisuje - dużo myśli, kombinuje, zaskakuje przeciwników. Pomimo mocy poniżej 400fps, ma najczęściej najwięcej z nas wszystkich fragów a kulek zużywa najmniej.

Link to post
Share on other sites
Teraz, RalfButton napisał:

w mojej opnii blowback GBB jest o niebo mocniejszy niż EBB.

około 200 kosztuje magazynek do GBB :-)

EBB w elektrykach - można korzystać ze zwykłych magów gdzie dobry mid cap = 35 zł

Kumpel biega z G36 od JG, stockowe, gra podobnie do tego co autor wątku opisuje - dużo myśli, kombinuje, zaskakuje przeciwników. Pomimo mocy poniżej 400fps, ma najczęściej najwięcej z nas wszystkich fragów a kulek zużywa najmniej.

Dlatego jeśli bym się już zdecydował na blow back to w elektryku, jak na razie jestem jestem "napalony" na któregoś z tych dwóch,

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-b4-sopmod-b-r-s-s-czarna-1152215318.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-b4a1-elite-dx-b-r-s-s-tan-1152215334.html

proszę o jakieś opinie o tych dwóch modelach, no i oczywiście dalej kontynuuję temat ogólny BB w asg:-)

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, skibol83 napisał:

Dlatego chciałbym replikę którą maksymalnie odzwierciedla oryginalną broń

Godzinę temu, skibol83 napisał:

jestem zwolennikiem taktyki, precyzyjnego strzelania, a nie natarcia w stylu Stalingrad, huraaaaa

Trzeba pamiętać że Repliki ASG to nie Broń Palna. To są repliki, jedne bardziej inne mniej odzwierciedlają oryginał.

Co do obsługi to najbliżej mają gaziaki, ale są one droższe, bardziej awaryjne, wymagają określonej temperatury, nie są tak precyzyjne jak elektryki czy hp itp. itd.

Elektryki są kompromisem, wyglądają jak Broń, ale z obsługą Broni mają tyle wspólnego że wkłada się magazynek i wciska spust.

Są repliki elektryczne które mniej lub bardziej chcą tą obsługę wprowadzić, ale raczej są to mało popularne zabawki bo drogie - np. Systema czy Tokyo Marui NGRS.

W większości elektryków EBB to bajer który imituje tylko ruch zamka, bez żadnego faktycznego Blow Backu. Jest to mechanizm, który użytkownik bardzo często sam wyłączą, bo jest to do niczego tak naprawdę niepotrzebne i tylko obciąża mechanizm.

Podlinkowanych przez Ciebie replik nie znam. Mają trochę bardziej rozbudowany system EBB, ale z opinii w internetach można wyczytać że i tak słabszy niż w Gaziakach, a gaziaki mają mniejszy BB niż nawet 22lr.

Co do precyzyjnego strzelania to Repliki ASG strzelają plastikową kulką która waży od 0.12g do 0.45g. Nie da się tutaj mówić o jakiejś specjalnej precyzji. Najdroższe sprężynówki, elektryki i HP, a mówimy tu już o kwotach ponad 2k zł, mają zasięg do 100m, a mówiąc o zasięgu mam na myśli że da się trafić w cel wielkości człowieka.

Trzęsąca się replika z EBB nie poprawi celności.

Polecam przejść się na strzelankę gdzie można wypożyczyć replikę, a przy okazji zobaczyć czego używają inni gracze. Na początek zwykły elektryk bez udziwnień i nie ma co kombinować.

 

Link to post
Share on other sites

Myślę, że tak jak piszą koledzy - warto przejechać się kilka razy na różnego rodzaju rozgrywki ASG. Przekonasz się co Co się podoba w samej rozgrywce, zweryfikujesz to co być może teraz Ci się wydaje.

Ja od 2 lat zabawy w ASG przerabiałem już prawie wszystko  - stockowe tanie repliki szturmowe, sprężynowe snajperki, snajperki Mancraft/HPA, wypasione tuningowane repliki AEG szturmowe, różne rodzaje boczniaków.

Teraz wylądowałem z gazową repliką HK416, bo zależy mi na przyjemności strzelania i chcę również nauczyć się szanować kulki w magazynku - czy się uda? nie wiem, ale dla mnie zabawa to próbowanie tego sportu.

Link to post
Share on other sites

Tak czytam opinie i raczej odradzacie mi ebb.... jeśli miałbym kupować coś zwykłego to co byście polecili, jako bardziej obeznani ze sprzętem, wspomnę że celuję coś z rodziny M16/A4 i max jakość wykonania, dysponuję funduszem rzędu +/-1000zl na sam karabinek.

Co do wizyt na strzelankach to tak średnio jest to możliwe, przypomnę że jestem kierowcą tir-a a nikt się raczej nie będzie ustawiał specjalnie pode mnie :-P

Nadal oczekuję wypowiedzi na temat EBB

Link to post
Share on other sites

Skibol musisz wziąć też pod uwagę ilość zapasowych części, repliki z systemem recoil, ebb mają czasami dodatkowo jakieś podzespoły które nie posiadają zwykłe repliki, które odpowiadają za odrzut. Repliki firmy bolt pod tym względem kuleją, nie widziałem aktualnie nigdzie części zapasowych do tej repliki. EBB jest to tylko dodatek który ma dawać lepszą frajdę ze strzelania i w żaden sposób nie odzwierciedla strzelania z broni ostrej. Lepszym rozwiązaniem od repliki filmy bolt, są repliki Tokyo marui z serii next gen recoil, lecz części zapasowe z dalekiego wschodu. :) Jak tam jeździsz to nie będzie problemu :D 

 

Naprawdę z całego serca odpuść sobie repliki tego typu, możesz naprawdę szybko się zniechęcić. :)

 

 

Proponuje abyś zakupił sobie specne na początek, zobacz model SA-b02

 

Edited by Tinkertrain
Link to post
Share on other sites

EBB według mnie nie daje frajdy ze strzelania, tylko trzęsie repliką i na dłuższą metę wkurza.

Ktoś chce wydać na replikę +/- 1000 zł a Ty mu proponujesz Specne? Tak się nie robi.

Ja bym brał Evolution-Dytac. Coś ostatnio wywiało prawie wszystkie ze Zbrojowni, nie ma się co dziwić z taką ceną, ale jedna widzę się ostała:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_190&products_id=2626

A tu większe wybór, ale i większe ceny:

https://www.airsoftarmory.pl/pl/c/Repliki-elektryczne/2/1/default/1/f_producer_197/1

Link to post
Share on other sites

No powiem że mnie zaskoczyliście, byłem nastawiony, że właśnie specne będziecie polecać jako karabinek z takiej środkowej półki (tak mi się przynajmniej wydaję, że to taka średnia klasa), a wracając to EBB to jakoś nikt nie wypowiedział się pochlebnie więc wnioskuję że nie warto..... Przyznam się, że rezygnując z ebb na rzecz zwykłego aeg celowałem własnie w specne a tu mi też odradzacie....

Czekam na więcej opini na temat ebb i teraz jestem jeszcze ciekaw wypowiedzi na temat specny....

Link to post
Share on other sites

"Przespałem się" z tematem, przeglądnąłem setki stron i opinii odnośnie ebb i dochodzę do wniosku, że nie warto inwestować w blow back, to może wygląda efektywnie dla kogoś kto stoi z boku i się przygląda a tym bardziej nie miał do czynienia z prawdziwą bronią., nie zamykam tematu, może ktoś się wypowie pozytywnie co do tego sytemu hehe bo jak na razie jest więcej przeciwników niż zwolenników. Mam kilka typów nad którymi się zastanawiam, doradźcie...

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-elar-ma1-platinum-version-1152209796.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-katana-wem-4-1152199926.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-specna-arms-sa-b02-1152200031.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-we-416-torgue-motor-version-1152204148.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-rra-sa-c03-core-tm-czarna-1152223000.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-cm006-czarna-1152218592.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-vr16-m145-classic-v2-czarna-1152220650.html

To są moje osobiste typy na tyle ile już zasięgnałem wiedzy z dziedziny aeg. Kierowałem się opiniami i jakością wykonania.

Co o moich propozycjach myślicie? Co byście wybrali?

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...