Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolejny nowicjusz pyta o radę.


Recommended Posts

Witam, na początku proszę moderatorów o przeniesienie tematu.

Mianowicie myślę nad kupnem pierwszej repliki w cenie około 450 zł. Trochę szperałem w necie i znalazłem trochę ciekawych replik. 

CM.028A 

G36 JG

Kolega ma na sprzedaż Rk-02 boyi za 400 zł, używany tylko na ogródku.

Wiem, że jest wiele innych ale, nie orientuje sie co byłoby najlepsze, może coś innego od cymy lub jg? Albo jakaś inna firma? 

Widziałem wiele tematów podobnych, ale nigdzie nie mogłem znaleźć zadowalającej mnie odpowiedzi. Więc liczę na waszą pomoc.

 

Edited by anaasz966
Link to post
Share on other sites

Najbardziej żywotne pewnie będą stalowe kałachy, ale nie patrz na żywotność, pierwszą replikę albo zmienisz po roku, albo wymienisz jakieś części albo zmienisz hobby. Bierz to co Ci się najbardziej podoba z wyglądu. Będziesz z tym biegał i raczej powinno Ci się podobać to co widzisz ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem tę giete od specny w rękach i trzymało się fajnie. Jak gietę ;) Ale mi giety nie podchodzą, więc odłożyłem. Poza tym z założenia trzymam sie z daleka od elektrycznych blow back-ów. W elektrykach jest już wystarczająca ilość rzeczy, które mogą walnąć, żebym brał coś z dodatkowym bajerem do popsucia. Ale ta ja ;)

Jest z abs-u jak chyba wszystkie giety, ale jak Ci upadnie cokolwiek, to i tak coś może odpaść :) Bebechy ma jak specna. Jedni hejtują, inni nie. Ja mam specne UPGRADED, moj serwisant otwarł GB, podoszczelniał, wymienił tylko dyszę i mówi że jest strzykawka :) 

Podsumowując, jak Ci sie podoba, bierz i tak będziesz wymieniał wszystko w środku :)

Edited by ThomX
Link to post
Share on other sites

Dobra to ostatecznie pytanie zostały mi trzy repliki i to te:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-specna-arms-sa-b01-1152200030.html 

 

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-g12-ebb-tan-1152220969.html

oraz 

http://www.gun-center.pl/pl/p/Karabinek-AK-74-RK-02-full-metal-BOYI-/27 Ale używany od kolegi za 400 zł.

I co z tego będzie najlepszym wyborem albo co byście wy wybrali?

Link to post
Share on other sites

Jako nowicjusz już strzelający, bez większej wiedzy technicznej, a zakochany wizualnie w Kałaszkach, mający specne sa-b05 i zaczynający biegać od giety z ebb (aresa) napiszę Ci tak:

Kałach jest fajny, ale będziesz miał go tylko do lasu. Dobra baza pod tuning, ale jest długi, więc w cqb będzie przeszkadzał. Poza tym ma pewnie koło 400-420fps, a bez rozbebeszania go sprężyny nie zmienisz. Do optyki musisz dokupić szynę montażową. Ale jest najtańszy i będzie chyba najtrwalszy. 

Emki rozbiera się dość łatwo, a system wymiany sprężyny robi z tej repliki dość uniwersalną na początek. Ma lufę 350, czyli pośrednią pomiędzy 455 w kałachu a 247 w giecie, więc będziesz miał replikę do wszystkiego z małym nakładem czasu i pracy.

Giet nie znam, tylko raz z tym biegałem, i do cqb i do lasu bardzo składna, ergonomiczna. Nie ufam ebb, stąd moje uprzedzenie. Jeżeli też łatwo w tym wymienić sprężynę, to na pewno będzie najwygodniejsza. Ale ma najkrótszą lufę, więc do lasu najgorzej, choćbyś nie wiem jaką preckę tam wsadził, oba pozostałe (też z preckami) będą zawsze celniejsze. Najlepsza z tej trójki do cqb. I najlżejsza. A to czuć po kilku godzinach. Moja specna z optyką waży 3,5kg. Ja do ułomków nie należę. A czuję ją :)

Więc nie opisując bebechów, bo się nie znam masz podsumowanie: 

boyi-najcięższy, chyba najbardziej pancerny, możliwe, że najlepiej wykonany (zewnętrznie boyie podobno są troche lepsze od cymy, chociaż podobno mają troche gorsze bebechy), najmniej ergonomiczny, ale to kałach ;) najlepszy do lasu

specna b01- najbardziej uniwersalna. Będzie do wszystkiego. Chyba wybrałbym

specna g12-najlżejsza, najbardziej ergonomiczna, idealna do cqb, do lasu najgorsza bo najkrótsza lufa. Najbardziej obwieszalna gadżetami ;) (kałach musi mieć przejściówki, w b01 jedna szyna ris pod chwytem, z przodu bez rzeźby w bebechach nic nie zamontujesz bo tam idzie batka)

Mam nadzieję że pomogłem :)

Edited by ThomX
Link to post
Share on other sites

Aż tak podobno nie. Też różnie tu ludzie piszą, spotkałem się tu i w rozmowach z dwoma kompletnie skrajnymi punktami widzenia. Ale wydaje mi się, że jednak precki tej samej jakości o długości 455-350-247 zawsze różnicę w skupieniu na dalsze odległości będą miały. Weź pod uwagę, że nawet weterani znający się na rzeczy w DMR-ki krótkich luf nie wsadzają. Ja stąd wnioski uniwersalne  wyciągałem :) Ale mam wrażenie, że rozumiem skąd pytanie. Chyba podoba Ci się najbardziej gieta a szukasz czegoś uniwersalnego, a ja Ci tu ją ograniczyłem tylko do cqb :) To ją bierz. I "bedzieś pan ziadowolony" :D

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę idealnej jakości lufy to długość nie ma znaczenia jeśli chodzi o celność/skupienie. Czy masz 300mm czy 600mm celność będzie porównywalna o ile dobrze poskładasz replikę.

Do DMR wkłada się dłuższe lufy ze względu na fps i ciężkie kulki, które trudniej rozpędzić. Do DMR optymalna długość to 500-550mm, więcej nie ma sensu. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że dłuższa lufa to większy problem przy produkcji i więcej niedoskonałości. Cena także jest wyższa.

Krótsze lufy często dają lepszy efekt niż np. wkładanie 650mm do SR25. Wolę włożyć 500-550mm, dopasować perfekcyjnie dawkę i dobrać odpowiednie kulki niż cackać się z brakiem celności spowodowanym przez niedoskonałości na tak długim odcinku. Często nawet lufy stockowe lub pół-precki dają baaardzo dobry efekt o ile są krótkie.

Łatwo można to porównać do szyn po których jeździ pociąg/tramwaj. Na odcinku 10m nie zobaczymy jak są one krzywe. Ale jeśli zerkniemy dalej i pod odpowiednim kątem na odległości np. 100 czy 500m widać jak szyny są pofalowane/krzywe. Tak samo jest z lufami. Im dłuższa lufa tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie trzymać jednakowej średnicy na całej długości. Kupując krótszy odcinek mamy po prostu większe prawdopodobieństwo jednakowego wymiaru. Oczywiście nie mówię, że nie może nam się trafić idealna 650tka, ale ogólnie ciężko.

Znalezione obrazy dla zapytania pofalowane tory

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Oooo...czyli sprawę długości lufy mamy załatwioną :) I w sumie to również odpowiedź na pytanie z mojego postu o 2 komplety luf :) 

No to moje pseudo porady można wywalić do kosza i jakbym miał ich jednak zupełnie nie zmarnować, to napiszę autorowi pytania, że jak Cię jakoś super do kałacha nie ciągnie, to na pierwszą replikę ja wybrałbym tę, w której łatwiej wymienić sprężynę. Nie wiem jak się wymienia w giecie, ta emka ma E&C, czyli GB trzeba wyjąć z body żeby odkręcić prowadnice. A czepiam się tej wymiany bo mam u siebie i wiem że na początek niby się przydaje, bo na cqb możesz wejść, a jak masz TYLKO las, to pyk i te 400-420fps zawsze lepiej się przebija przez liście i gałązki :)

Chyba że planujesz milsimy w klimatach wietnamu, to z gietą nie wejdziesz ich jeszcze wtedy nie było ;)

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Towarzyszu @anaasz966

Jako aesgej o rocznym stażu, stwierdzę że nie ma co się bać ebb w giecie specny - ja mam bojca (to - tak samo jak specna - kopia systemu aresa) z którejśtam ręki i przez ostatnie 10tys kulek na sprężynie M120 blowback nie zepsuł ani repliki, ani nic innego (a dźwięk niepowtarzalny). A na dodatek Specna ma ponoć (info od serwisanta) lepiej wykonany szkielet GB niż bojec.

Gieta w wersji C (lufa 247mm) nadaje się do lasu jak najbardziej - to w końcu szturmówka, nie DMR. Przyznaję, ja swoją przerobiłem na "długie" G36, ale to głównie ze względu na wzrost - mam 193cm i miałem wrażenie że z "C" wyglądam kuriozalnie. Ale to raczej takie moje widzimisię. 

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie że tu nie bardzo chodzi o psucie ( choć komplikowanie mechanizmu temu sprzyja) ale o bezsens tego rozwiązania. Rzeczony "blowback" raczej klekocze tylko (jak i wszystkie znane mi systemy ebb) ani nie brzmiąc ani nie generując drgań podobnych do odrzutu amunicji mocniejszej niż 22short.
Acz jak kto lubi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...