Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć,
interesuje mnie replika Walthera P99 od WE. Sprzęt jest od dłuższego czasu na rynku jednak na wmasg i w ogólnym internecie do tej pory brakuje o nim szczegółowych opinii. Jedyne co znalazłem to jeden temat na angielskim forum założony w zeszłym tygodniu oraz pełno youtube'owych unboxingów.
Czy ktoś posiada to cacko i jest w stanie wypowiedzieć się na temat jego użytkowania, trwałości, dostępności części itp.?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Hej

lekko odgrzewam kotleta, ale może się przyda potomnym, bo replika jest nadal dostępna u krakmanów.

Mam 2 sztuki, jako treningowe, katuje je od 2 miesięcy, mają po kilka tysięcy strzałów.

Sama w sobie replika jest lekko śmieszna, sprawia wrażenie zabawkowej, zwłaszcza po doświadczeniach z p99 umarexa, glockiem 18c we i metalowymi kurkowcami. 2 dodatkowe nakładki chwytu pozwalają dostosować replikę do dłoni. Mam dosyć sporą łapę, a wygodnie trzyma mi się we p99 tylko z najcieńszą nakładką.

Korpus bardzo plasticzany, nawet zamek, choć metalowy, sprawia wrażenie kompozytowego. Choć na szczęście nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Wewnętrzne elementy metalowe, dosyć toporne i muszą sie lekko wytrzeć by płynnie pracować. Póki co nic się nie posypało.

Blow back taki sobie, z racji lekkości konstrukcji, raczej słaby. Replika strzela powtarzalnie, napełnienie maga ggazem od guardera daje jakieś 40 strzałów w temp. pokojowej.

Działa rzecz charakterystyczna dla p99, czyli wskaźnik naciągniętej iglicy i zwalniacz iglicy. Natomiast antystres na spuście, który ma miejsce w ostrym, w replice nie hula - w sensie po długiej drodze spustu przy 1 strzale, powinien być reset i krótki spust. W replice język wraca na pozycję początkową, czyli dłuuuugi spust.

4 Magi się trzymają, ciekł co prawda 1 zawór górny i 2 dolne, ale wystarczyło je rozkręcić i dobrze przesmarować. Uszczelki się zeschły od długiego składowania bez gazu.

Ogólnie replika dosyć fajna, choć gdyby nie to że potrzebna była taka a nie inna na cele treningowe, to był brał coś glockowego.

Wkurza mnie natomiast fakt, że nie mogę jakoś dobrać kabur do repliki. Lubię serpy, ich kopie i ich pochodne, używam je do glocków, beretty i 1911. Zarówno na płetwie jak i na udzie. Do we px001 kupiłem takie kabury :

https://www.militaria.pl/cytac/kabura_cytac_r-defender_g3_do_pistoletow_walther_p99_cy-p99g3_p129484.xml

okazały się za ciasne i to w zasadzie w każdym miejscu - na spuście, na korpusie i dokoła zamka. Albo replika ma wszystkie wymiary przesadzone o 2mm, albo coś pokopane z kaburą. Muszę zmechacić jakiegoś mundurowego pieseła i zobaczyć czy jego służbowe p99 pasuje do tych kabur.

 

Ma ktoś może we px001 z pasującą kaburą?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...