Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie repliki są ok - stan na rok 2019


Recommended Posts

Cześć, po 3 latach epizodycznych wizyt na strzelankach postanowiłem wrócić do środowiska, z tym że nie sam a z kilkoma kolegami, którzy są zainteresowani rozpoczęciem zabawy. Budżety są różne, ale powiedzmy, że raczej będą to ramki pieniężne 400-800 zł za replikę.  O ile 3-7 lat temu siedziałem ostro w temacie i wiedziałem o każdej nowince, to przez ostatnie 3 lata nie mam pojęcia co sie działo na rynku - jakie firmy się pojawiły i są warte uwagi, a co zeszło na psy. Ma ktoś może link do jakiegoś poradnika jak te z 2012 http://ww.airsoftmap.pl/pl/articles/show/220585?conv=True . 

Ewentualnie proszę o napisanie jakie firmy i jakie modele są obecnie uznawane za coś pokroju "cyma 28" 5 lat temu. Wymagania kolegów, to: replika M4, AR, Kałach. Teren las, jakieś 400-450 fps i względna bezawaryjność, żeby to w lesie dało troche funu. Mile widziane komentarze typu : do 500  warto x,y,z firmy A, do 800 warto a,b,c firmy x itd :) 

Dzięki bardzo za odpowiedź, może pomożecie w zaoszczędzeniu  zawodu kupna repliki, która zamiast zachęcić to zniechęci.

Temat zakładam tutaj, bo w "Jak zacząć?" ciągle wyskakuje mi błąd, nie mogę nic tam zrobić i ogólnie całe forum mi się cholernie tnie. 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.04.2019 o 20:00, jarni5 napisał:

 

Ewentualnie proszę o napisanie jakie firmy i jakie modele są obecnie uznawane za coś pokroju "cyma 28" 5 lat temu. Wymagania kolegów, to: replika M4, AR, Kałach. Teren las, jakieś 400-450 fps i względna bezawaryjność, żeby to w lesie dało troche funu. Mile widziane komentarze typu : do 500  warto x,y,z firmy A, do 800 warto a,b,c firmy x itd :) 

Dzięki bardzo za odpowiedź, może pomożecie w zaoszczędzeniu  zawodu kupna repliki, która zamiast zachęcić to zniechęci.

Pozdrawiam

Do 500 jak i 800 widzę to tak 

Z tego co widzę po świeżakach i tym co przynoszą na siepy  to Cyma 0,40 0,45 0,48 + modele cm 077 prosto z pudełka wypadają najlepiej.

450/430fps w stoku  na kulkach 0.28/0.30 zasięg dochodzi nawet do 65metrów bardzo fajne bazy do zrobienia pod limit (450fps) szturmówki . 

Co do wytrzymałości na kilkanaście sztuk w drużynie  gdzie wszystkie mają przebiegi po dziesiątki tysiecy BB  awari nie zaliczył nikt . 

Z seri m4 to  Specna zostaje zasięgowo słabiej wypada prosto z pudełka  jak Ak   , jest zdecydowanie do dopieszczenia . Na kilka stokowych specn w drużynie brak awari 

Jak masz 1k z seri Ak to E&L (380/400fps) z pudełka osiągi ciut słabsze jak cyma ale małym kosztem idzie zrobić 500fps i elegancki zasięg . 

 

Omijał bym m4 G&G z seri Combat Machine ze względu na kiepskie szkieletyi bebechy  . Na początku fajna zabawka ale jak pierdyknie to zniechęci ;] 

Specna z seri Core z plastikowym korupusem to żadna baza do tuningu nie warto lepiej dołożyć do fullmetala. 

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, jarni5 napisał:

Myśleliśmy o CM 048 właśnie. Ile stock wyciąga? Dużo trzeba tam grzebać, żeby przyzwoitą szybkostrzelność i ok 450 fps zrobić? Z tego co piszą, to GB raczej mocne. 

Przyzwoita szybkostrzelność hmm wstawił bym tam silnik  tornado za 120zł (nówke na promocji ) i baterie 11.1 i jest elegancko .

Stok już potrafi wypluć 450fps

Wczoraj kupiłem kolejną używaną cymkę i wypluła 445fps a sprzęcik stokowy . No tak praktycznie to trzymać to w stoku ze zmienionym silnikiem i 7.4V / 11.1  i użytkować aż coś padnie .  Jeżeli gumka będzie bardzo mizernie kręcić to zmienić . 

Hopek sam lubi się rozregulować podkładka pod śrube dźwigienki problem rozwiązuje . 

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Driver2503 napisał:

Przyzwoita szybkostrzelność hmm wstawił bym tam silnik  tornado za 120zł (nówke na promocji ) i baterie 11.1 i jest elegancko .

Na wydajnym lipo 11,1V zmieli albo tłok albo zębatki. Silnik w stocku wystarcza pod typowy build, są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

w/w Cymy to bardzo dobre repliki i bazy do tuningu. Są względnie tanie, dostać je można nawet <500zł. Jeśli do dyspozycji mamy 400-800zł to reszta na podstawowe dopieszczenie czyli tłok z metalowymi zębami, kable, mosfet, doszczelnienie, może wymiana głowicy cylindra i dyszy, a nawet samego cylindra bo cylindry są względnie tanie. Cyma ma nawet tłok FMR wraz z głowicą 

https://www.taiwangun.com/tloki-2/kompletny-tlok-z-15-stalowymi-zebami-cyma

Bierzesz takie coś i masz spokój, że nie zmieli Ci zębów. Pomyśleć można nawet nad lepszymi zębatkami np. Big Dragon lub lepsze czarne SHS. Za BD trzeba dać okolice 60-70zł, za SHS 100-120zł. Łożyska w Cymie z miejsca do kosza.

Do tego wydajne, dobrej jakości lipo 7,4V i wsio. 

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, wallop napisał:

  1 -> Na wydajnym lipo 11,1V zmieli albo tłok albo zębatki.

.2 ->  Łożyska w Cymie z miejsca do kosza.

3 ->  w/w Cymy to bardzo dobre repliki i bazy do tuningu tłok z metalowymi zębami, kable, mosfet, doszczelnienie, może wymiana głowicy cylindra i dyszy 

 

1-> Bzdura.Chyba że przebieg bedzię astronomiczny nigdy nie spotkałem się by poniżej 30k przebiegu komuś na 11.1 zmieliło zęby 
2-> Bzdura 

3-> Prawda 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witajcie, dolacze sie do rozmowy i na tym watku. A jakie dwa modele wybralibyscie dla siebie  jako przypominajacy najbardziej karabinek szturmowy (NIE AK!) ktrory był by najbardziej niezawodny? Szukam czegos dobrego, z duza predkoscia wylotowa. Wybczacie moj laizm, dopiero zaczynam przygode.

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.04.2019 o 16:02, Driver2503 napisał:

1-> Bzdura.Chyba że przebieg bedzię astronomiczny nigdy nie spotkałem się by poniżej 30k przebiegu komuś na 11.1 zmieliło zęby

Wpada do mnie sporo NOWYCH replik ze zjechanymi zebatkami czy tłokami. Nawet na lipo 7,4V. I to nie chińczyki. Ostatnio VFC SPR i Krytac.

W dniu 14.04.2019 o 16:02, Driver2503 napisał:

2-> Bzdura

Łożyska w Cymach to zwykłe ślizgi. Pomijając często źle wywiercone otwory na łożyska, same łożyska mają dość spory luz w tych otworach jak i na ośkach zębatek. Kolejno pomijając kiepskie, chińskie zębatki, nawet na prostych, dobrej jakości zębach nie da się tego poprawnie spodkładkować bez wymiany co najmniej łozysk. Komplet nowych łożysk to koszt 20-30-40zł, groszowa sprawa o wiele poprawia to kulturę pracy i zmniejsza opory.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Tak czytam opinie na forum dot. Replik do 800zl to ciężki wybór jest bo ceny widzę poszły w górę. W granicach 400zl g36c JG, Cyma 028, mp5 Galaxy. Później długo długo nic i dopiero widzę repliki od EA za niecały 1000zl... a po środku tego przedziału jest coś do polecenia na dzień dzisiejszy ?

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich. Nie mogłem ostatnio założyć tematu w dobrym dziale, a i naszło mnie parę przemyśleń, także miałbym kilka pytań. Będę super wdzięczny za jasne i uzasadnione informacje, bo już trochę świra dostaję od możliwości :)

Zamierzam kupić pierwszą replikę i trochę już o tym poczytałem. Na pewno chcę M4 dobrze wykonaną zewnętrzne oraz potencjalnie otwartą na ciekawy tuning w przyszłości, aczkolwiek chciałbym się nią trochę pobawić przedtem :) Mierzę raczej w strzelanki i może okazjonalnie w CQB.

Interesujące mnie modele:

1. Specna Arms SA-B12 KeyMod 8https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-b12-keymod-8-saec-tm-system-half-tan-1152207267.html
Odnośnie Specny to różne opinie widziałem i to nawet skrajnie przeciwne więc sam nie wiem. Za to dużo sklepów je reklamuje. To chiński producent zdaje się ale nie wiem jak z jakością i awaryjnością tego modelu. Tu po raz pierwszy zobaczyłem ten system szybkiej wymiany sprężyny i pomyślałem że pod las/CQB będzie w sam raz. Tylko ponoć kiepsko je smarują i od razu lepiej gumkę zmienić na zieloną.

2. E&L ELAR MARK 18 MOD1https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-elar-mark-18-mod1-platinum-version-1152209800.html
Tutaj opis wskazuje na całkiem niezłe wnętrze: silnik, kable, zębatki, tłok więc powinna całkiem sporo wytrzymać. No i jest w promocji :) Podobno E&L robiło świetne AK. Ktoś wie czy jakość przekłada się również na M-ki? Dla mnie ona wygląda obłędnie. Fajny agresywny przód, nie za krótka i nie za długa. Może ktoś o niej coś więcej powiedzieć?

3. G&G CM16 SRLhttps://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-cm16-srl-1152207750.html
4. G&G GC18 MOD1https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-gc18-mod1-czarna-1152217471.html
5. G&G GC16 Warthog 9https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-gc16-warthog-9-1152208359.html#tabs_58676
Z tego co się orientowałem, to G&G jest niezłą firmą ale na forum w ogólnym poradniku o M-kach G&G napisano, że działają świetnie, póki się w nich nie grzebie. Nie wiem czy to info nadal jest aktualne, bo post z 2013 :)
Odnośnie tych modeli, to nic nie jest napisane o rodzaju silnika i nie wiem czy pociągną mocniejsze sprężyny...też nie ma info o systemie szybkiej wymiany, możecie podpowiedzieć, czy da się ją wymienić bez utraty gwarancji?
I drugie istotne pytanie, to czy mając ETU mogę od razu pójść w LiPo 11.1?
Te ostatnie w kwotach ok 1400zł już są dla mnie nieco drogie ale myślę, że jakiś kod rabatowy uda mi się dorwać :)

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Link to post
Share on other sites

Specna z serii B to przeżytek. E&L jest bardzo źle spasowana. CM16 to plastik. 

Wybrałbym albo GC16 albo GC18, ale wypada tutaj zrobić mały tuning bo w stocku jest kilka części, które lubią paść głównie mówię tu o głowicy tłoka i tłoku. Do wymiany warto zaliczyć także głowicę cylindra oraz dyszę w celu uzyskania lepszej szczelności. 

 

Godzinę temu, Criner napisał:

Z tego co się orientowałem, to G&G jest niezłą firmą ale na forum w ogólnym poradniku o M-kach G&G napisano, że działają świetnie, póki się w nich nie grzebie. Nie wiem czy to info nadal jest aktualne, bo post z 2013 :)

Zależy kto grzebie :) 

 

Godzinę temu, Criner napisał:

I drugie istotne pytanie, to czy mając ETU mogę od razu pójść w LiPo 11.1?

ETU radzi sobie bez problemu z lipo 11,1V, ale gorzej z tłokiem ponieważ posiada on plastikowe żeby co przy większych obrotach zębatek zostaną one zjedzone. 

 

Godzinę temu, Criner napisał:

Odnośnie tych modeli, to nic nie jest napisane o rodzaju silnika i nie wiem czy pociągną mocniejsze sprężyny...

Każda z tych replik jest już dość dobrze znana i została opisana. W E&L siedzi dobry silnik i zebatki, natomiast cała reszta... Kupa.

W Specnie... Silnik jest dość słaby, zebatki chińskie, pneumatyka chińska, wszystko chińskie. Nie warto. 

W GC16 i GC18 siedzi dobry silnik IFRIT 25k oraz dobre zębatki. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo za odpowiedź.

W takim razie Specnę sobie faktycznie odpuszczę.

Szkoda też E&L, bo w ten model przypadł mi do gustu :)

Godzinę temu, wallop napisał:

ETU radzi sobie bez problemu z lipo 11,1V, ale gorzej z tłokiem ponieważ posiada on plastikowe żeby co przy większych obrotach zębatek zostaną one zjedzone. 

W takim razie może na razie postawię na LiPo 7.4V i najwyżej jak przestanie mi odpowiadać, to zabiorę się wcześniej za ten tłok.

 

Godzinę temu, wallop napisał:

Wybrałbym albo GC16 albo GC18, ale wypada tutaj zrobić mały tuning bo w stocku jest kilka części, które lubią paść głównie mówię tu o głowicy tłoka i tłoku. Do wymiany warto zaliczyć także głowicę cylindra oraz dyszę w celu uzyskania lepszej szczelności. 

Brzmi jak niezły plan na przyszły upgrade, dzięki za radę. Z tego co kiedyś patrzyłem, to nie są specjalnie drogie te części, aczkolwiek czy możesz polecić jakieś konkretne modele/firmy na które warto będzie postawić przy wyborze tych komponentów?

Natomiast jeszcze w kwestii GC16/GC18, to jak to wygląda wymiana sprężyny? Jest jakiś prosty system czy trzeba rozkręcać gearbox?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Musisz rozkręcić gearbox aby wymienić sprężynę. 

Co do części... wszystko zależy od Twojego budżetu. Można tanio, można średnio tanio, można średnio drogo jak i drogo. Zależy co chcesz też konkretnie uzyskać i czy robisz to sam czy u kogoś.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

To praktycznie te same repliki. 

Keymod jest tak samo funkcjonalny, a lżejszy. Pod "oczka" w keymodzie montujeesz dedykowane panele ris i na taki panel dowolne akcesoria. 

Pomyśl o usztywnieniu lufy zewnętrznej na jej końcu ponieważ repliki G&G mają bardzo duży luz w tym miejscu. Ja przestrzeń pomiędzy lufą, a szyną wypełniam krążkiem wydrukowanym na drukarce 3D dopasowanym pod konkretne szyny.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Cześć. Mam takie pytanie. Potrzebuję kupić replikę elektryczną pistoletu z blow backiem. Cena nie ma znaczenia, znaczenie ma tylko wierność odwzorowania.
Na tapecie mam:
https://www.specshop.pl/product-pol-5672-Tokyo-Marui-Replika-elektryczna-pistoletu-USP-AEP.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-beretta-92fs-1152199654.html

Czy jesteście w stanie jeszcze coś doradzić?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Barkas napisał:

Potrzebuję kupić replikę elektryczną pistoletu z blow backiem

Do czego potrzebny jest Ci taki pistolet? Nie jest to dobra konstrukcja. Łącząca idealnie wady elektrycznych i gazowych pistoletów, pomijając ich zalety ;)

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

O ile kojarzę to chyba nie ma sensownego AEPa z tym bajerem.

Z tych dwu wskazanych jedynie wyrób Tokio Marui  da się sensownie pobawić bo to zasilane bateriami AAA cudo od Umareksa to niestety straszne padło jest.

Unikaj wszytkich elektrycznych pistoletów zasilanych batkami AAA.

A co jeszcze, cymy serii cm1xx ( czyli oparte na gearboxie cymoglocka0 czyli elektryczny glock 17, colt 1911, usp,  oraz podobne innych firm. Czemu? Wszystkie te AEPy można albo używać na fabrycznych akumulatorkach albo niedużym pieniądzem stunować o mosfet i dostosować do zasilania z małych akumulatorów LiPo. Mają solidne metalowe gerboxy ( w przeciwieństwie do umarexowego plastiku). No i są do nich dostępne akcesoria ( magazynki znaczy).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...