Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na poczatek .


Recommended Posts

Witam . Przepraszam ze tutaj zakladam temat ale nie moge w sekcji " Jak zaczac". Chce zaczac przygode z ASG. I chcialem was prosi o porade w kwesti dobory repliki. MYsle nad graniem w stylu wsparcia. nie wiem czy da sie tym typem grac w CQB i na otwartym terenie. Ponizej podaje przyklady replik ktore mi sie podobaja wizualnie . Prosze o porade czy nadadza sie ona do obu typow rozgrywek . I czy do czego sie nadadza .

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-srt-26-1152213284.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-cm618-tan-1152218587.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-rra-sa-c10-core-tm-full-tan-1152221429.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-g12v-ebb-tan-1152220979.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-rra-sa-c10-core-tm-full-tan-1152221429.html

Dzieki za pomoc i wyrozumialosc .Pozdrawiam.

 

Edited by Dorian87
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wiesz, to raczej wygląda na długą szturmówkę albo (w przypadku C10 i tego G36c) na subkarabinek.

Co do CQB, da się grać wszystkim. Po prostu długie wiosło jest cholernie niewygodne w ciasnym terenie (choć w gęstych krzakach to wydaje się być ciut mniej dokuczliwe, niż w drzwiach, oknach i ciasnych korytarzach) - ale widziałem już i faceta ganiającego w CQB z czterotaktową snajperką. Wygodnie mu nie było, ale chciał, to biegał.

Z reguły jest to raczej rozróżnienie oparte na mocy replik w danym lokalnym środowisku. 

Tak, da się złożyć replikę pod limity CQB, i grać nią w "terenie otwartym". Praktykowalem, nawet mam takie coś na sprzedaż. Z racji mniejszej mocy niż typowy "limit do lasu" takie repliki mają często nieco krótszy zasięg skuteczny, a i kulki z nich latają krzynę wolniej, ale - da sięgrać. 

Replika złożona "pod las" to zwykle moc sporo większa, niż dopuszczalna w CQB (choć jak mówię, są różne środowiska i różne limity), więc zazwyczaj w CQB nią nie pograsz - a jak pograsz, to Cię towarzystwo wyniesie na kopach za łamanie ustalonych reguł. Są więc trzy zasadnicze podejścia do tematu:

  1. Mam (przynajmniej) dwie główne repliki, jedną pod CQB, drugą pod las. Zabieram ze sobą odpowiednią do terenu, w jakim jadę grać.
  2. Mam replikę długą "do lasu", i pistolet (rzadko strzelbę albo pistolet maszynowy) "na bliski dystans" (który służy mi też do CQB).
  3. Mam replikę uniwersalną złożoną tak, żeby spełniała wymogi CQB, i godzę się z tym, że w otwartym terenie może mnie to ograniczać.

Inne opcje to:

  1. Nie jeżdżę na CQB (bo nie lubię / w mojej okolicy i tak nie ma gdzie),
  2. Mam replikę, którą mogę szybko i łatwo przystosować do wymogów rozgrywki (z reguły modele z szybką wymianą sprężyny).
Link to post
Share on other sites

Ze wszystkich, które podałeś najlepsze (i dla Ciebie i chyba wogule) jest gieta od specny. Nie rozpisując się-po prostu tak jest :) Przede wszystkim masz system szybkiej wymiany sprężyny, co daje Ci możliwość dostosowania mocy do miejsca w które jedziesz grać. Poza tym ta gieta będzie najlepiej wykonana z tych, które podałeś i najbardziej uniwersalna. Str nie znam, ale po cenie sądząc- odradzam, cyma robi świetne kałachy ale już m4 nie bardzo a co do maleństwa od specny- jak już to nie bierz Core, tylko dołuż do Edge specny - sa-e10. Tylko, że to typowa repka pod CQB. Także z tych podanych: G36 Specna Arms

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam, przepraszam ze pisze tutaj lecz nie moge zalożyc nowego tematu. Nazywam sie Marcin świeżak w ASG jestem z Wroclawia chcialbym sie dowiedzieć jaka replike kupić na początek ?? W moim przypadku pieniążki nie graja roli, myslalem nawet nad dwiema jedna do budynków druga do lasu i terenu??moze jestem w bledzie?? Kazda opinia bedzie dla mnie cenna mam pare replik na oku uzywek po jakis przerobkach na olx pytanie czy warto?? Ogolnie jestem po Zetce i uwielbiam wojsko takie niespelnione marzenia wczesniej nie mialem opcji zabawy ze wzgledu na prace jaka wykonywalem, obecnie na codzien w domu i sporo czasu a jeszcze wiecej checi. Z wielka checia nawiaze znajomosc z kims z wroclawia jakims teamem osoba ktora wprowadzi mnie w swiat asg pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Weź coś co Ci się podoba, King Arms, G&G, Krytac, ICS, Evolution Airsoft... 

Z każdej repliki "1 klasy" będziesz zadowolony z czasem wejdzie tuning, bądź od razu serwis zerowy, wymiana lufy i hopka. 

Ostatnio dorwalem King Arms Black Rain, korpus alu 6061, wykonanie zewnętrzne kosmiczne, ciekawe oznaczenia.

Na dzień dobry mozna pokusic sie o wymiane dyszy na uszczelniona, tloka na pełną stalowa szczękę, gumki i lufy. W 400ziko sie zamkniesz.

Oczywiście sa repliki lepiej dopieszczone w stocku, ale KA BRO, jest naprawdę ladna, a skoro kasa nie gra roli to konkretny serwis bedzie wiedział co zrobic :)

Odradzam używek jako pierwszej repliki, no chyba, ze pewniaka, ale wiekszosc replik np. na OLX jest nie warta swojej ceny.

Może też zainteresuje Cie HPA :)

Link to post
Share on other sites

Cos co mi sie podoba hmmm podoba mi sie m4 mk18 Daniel Defense ogolnie podoba mi sie malowanie itp nie wiem jak to dziala w praktyce, jest jedna wlasnie replika tego typu na olx pytanie czy warta 2650zl?? A pyranie za sto pkt czy warto ciagnac repliki z USA bo mam dostep z pierwszej reki to takowych nowek??jak pozniej.z.csesciami.itp

Link to post
Share on other sites

MK18 DD to raczej wygląd. Do repliki każdego producenta można założyć taki front, pomalować też można każdą replikę.

Wartość używanych replik to jak z używanymi samochodami, warta jest tyle ile ktoś jest gotów za nią zapłacić.

A co ściągania zza granicy to sobie policz ile faktycznie będzie Cię to kosztować i bądź świadom że może być ciężko z gwarancją.

 

Link to post
Share on other sites

A to akurat noe wiedzialem ze na kazda replike mozna.wystylizowac na DD dziekuje cenna rada

Od paru lat wyleczylem sie z uzywanych samochodow wiec chyba tez uzywane repliki odpadaja skoro to podobne

Co do transportu z USA chodzi wlasnie o to ze mam dana replike jaka bede chcial za free nie placac za nia jak i za przesylke, jedyne co bede musial.zaplacic w razie "w" to clo i akcyza ktora wychodzi grosze

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam chce kupić pierwszą replike prawdopodobnie cyme seri ak ale nie wiem na jaki model się zdecydować. Zależy mi na długiej lufie i chciał bym mieć lub ewentualnie zamontować później teleskopową nie składaną na bok kolbę. Raczej cyma bo napewno będe sam przy niej dużo grzebał i chociaż jeszcze się nie znam na tym to myśle że se poradze. Prosił bym  o pomoc w wyborze modelu prawdopodobnie seri Cm04x i podpowiedź co zmienić aby uzyskać stabilne 450fps i jak największy zasięg napewno założe do tego lunete. Podoba mi się model cm040l ale przesadzono moim zdaniem z przednimi szynami. Czy do modelu cm040c można założyć kolbę teleskopową, ewentualnie posiadam tokarkę czy jest szansa dorobienia mocowania dla takiej kolby. Pytam ponieważ model 040l jest dużo droższy a przednie długie szyny i tak nie są mi potrzebne. 

Link to post
Share on other sites

Z cymy seri X40/45/48 będziesz bardzo zadowolony

W Cymach wystarczy Lufe na Precke 6.02/6.01 i już będą okolice 450fps bo w stoku mają zazwyczaj 420-440 

Można również zrobić przegląd zerowy podkładkowanie/uszczelnienie  bo z tym cymy miewają problemy  po przeglądzie  te repliki śmigają na bateriach 11.1/ 20c bez problemu . 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć,

Podłączyłem się pod temat ponieważ jestem całkowitym nowicjuszem jeśli chodzi o ASG i chciałem zacząć swoja przygodę w tym temacie. Nie owijając w bawełnę, mój budżet na cały zestaw czyli bron, mundur akcesoria itp. to kolo 2K. Czytając formy zauważyłem ze za taka kwotę można zacząć zabawę. Czy możecie mi pomóc w doborze mojej pierwszej repliki? chciałbym kopic dobra replikę M4 lub może M16. Jeśli mogę prosić Was jako specjalistów na co zwracać uwagę przy wyborze broni to będę wdzięczny za każda wskazówkę. Czytałem kilka artykułów dla początkujących, ale im więcej czytam to mam większy mętlik w głowie. Myślałem przeznaczyć jakieś 1K, możne trochę więcej, na bron. 

Pozdrawiam 

MN

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...