Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z powtarzalnością strzałów


Recommended Posts

Witajcie!

Nastał czas, że muszę spytać się o poradę. Mam emke EA, która strzelała świetnie. Jednak nastał smutny czas, że musiałem zmienić szkielet GB, ponieważ stockowy postanowił umrzeć. Mój wybór padł na szkielet ultimate. Do tego dołożyłem głowicę cylindra ultimate, głowice tłoka modify. Ogólnie powstały problemy za długiej dyszy, ponieważ zostałem przy stockowej komorze EA. Na początku zapakowałem dyszę ultimate ale okazała się za długa, także wróciłem do stoskowej. Jednak dalej kulki nie chciały wejść do komory, więc stockową dyszę leciutko spiłowałem. Było wszystko super. Magazynki Battlemax EMAG ładowane po 100 kulek i wszystko hulało. Podczas gry wróciłem na respa. Załadowałem magazynki i zaczęły się jaja...Pierwsze strzały to zasięg typu siusianie. Nagle jakieś satelity i przy jakiś 50 kulkach w magu wszystko wraca do normy. Używam 0,32 BLS. Macie jakieś porady co mogło się skaszanić? Przez 1500 kulek wszystko działało tip top i nagle kaszana. Dysza siedzi sztywno. Czyżby dysza przez lekkie spiłowanie nagle zaczęła odwalać?

Jakieś pomysły?

Może ktoś zna dobry setup do GB ultimate jeśli chodzi o komorę i dyszę.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Może dysza Ci się przekrecila w osi? 

Jak dla mnie piłowanie dyszy to głupota. 

Nikt Ci też jednego sprawdzonego setu nie poda. Szkielety Ultimate są wybredne i nie wiem czy wiesz, ale także pękają. Albo serwis albo testuj stos części.

Spróbowałbym też wymienić komorę. Sprawdziłbym oś bo od wibracji często szkielet może zacząć uciekać jeśli nie był w żaden sposób usztywniony. Poruszaj dyszą czy się kołysze gdy jest wysunięty. 

Link to post
Share on other sites

Dysza się nie kołysze.

Domyślam się, że też pękają bo nie ma rzeczy niezniszczalnych :). Aktualnie jeden serwisant podał mi jeszcze jeden motyw ze sprężynką popychacza. Bo gdy miałem problemy z podawaniem kul to dałem krótszą sprężynkę popychacza i istnieje możliwość, że zdechła.

Oś jest ok.

Link to post
Share on other sites

Jeśli sprężynka popychacza jest za długa, miękka, to mamy na dzień dobry syndrom MidCapa. Plucie kulek na kilka metrów przy full załadowanym magu. Kulki napierają na dyszę i ta się podnosi lub nawet dochodzi do spowolnienia jej pracy na miękkiej sprężynce.
Sprężynkę należy skracać 1-2 zwoje i testować czy problem zniknie na max naładowanym magazynku.
Taką sytuacja ma miejsce w szkieletach Retro split, gdzie przez konstrukcje pin zahaczający sprężynkę popychacza jest bliżej i trzeba sprężynkę skracać.

Edited by Rogaś
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...