Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie AK do 10k? Czyli powrót do ASG po 9 latach.


Recommended Posts

Cześć,

Nie wiem czy WMAsg dalej żyje, tak jak żyło na początku dekady, ale mam nadzieje że ktoś jeszcze tu zagląda i ktoś mi podpowie co zrobić w mojej sytuacji. Generalnie zaznajomiłem się z regulaminami i istniejącymi już tematami, niestety nie znalazłem żadnej odpowiedzi.

Poszukuję repliki AKM lub Beryla (lub jeśli to nie możliwe to po prostu coś z rodziny AK) o bardzo solidnej konstrukcji. Przez cały czas pauzy od ASG miałem kontakt z bronią palną i chciałbym znaleźć coś maksymalnie podobnego po względem wytrzymałości do oryginału (wiem że to prawie nie możliwe). W międzyczasie pojawiło się coś takiego jak BERYL ASG, ale widzę, że odszedł on już do lamusa. Jakieś sztuki są w WSO/AWL. Sklep Militarny.com (który sprzedawał te repliki od ARES feat. Fabryka Broni Radom) już nie istnieje z tego co widzę. Kiedyś (zgodnie z moją pamięcią) TaiwanGun miał customy AKMów na częściach robionych przez 11Works (czyli firmy która frezowała/wytłaczała części dla FB Radom), po cenak około 3000zł, ale to już też niedostępne. Iżmasz kiedyś też planował wypuścić swoje repliki ASG (miał być tak wytrzymałem, że możnaby z nich robić schody do podsadzenia kogoś na murek). Nic z tych rzeczy nie odnajduję w internetach. Replika rodziny AK GBB też nic się nie pojawiło. 

Proszę o pomoc. Być może po prostu szukam w złych miejscach, bo niestety z zapisanych sklepów internetowych ASG już połowa nie istnieje, a nowe nie są mi znane.

Pytanie bonus. Czy ktokolwiek zrobił coś w kierunku nie skracania magazynków do AK? Czy w dalszym ciągu wchodzą one płycej niż w ostrym odpowiedniku.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Beryla już raczej nie kupisz, natomiast z rodziny AK z czystym sumieniem mogę ci polecić wyroby firmy E&L, LCT które są dostępne na gunfire, tymi replikami możesz drzwi wyważać, nie do złamania, sama stal, zero znalu. Poza tym mają wymienne części z palnymi odpowiednikami.

Możesz jeszcze poczytać o replikach Arcturus które są na tawangun, miałem jedną w ręku i robi bardzo pozytywne wrażenie, ale nie sprawdzałem ile w niej znalu. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...