Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Posiadam replikę cyma 045. Póki co wymieniłam gumkę na maple leaf 70 (niebieska) plus lufa precyzyjna 6.02 maple leaf oraz oczywiście zrobiony teflon fix. Co polecilibyście dalej przy niej zrobić? Zależy mi głównie na dobrym zasięgu.

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Mosfet i kable to pierwsza modyfikacja jaką zawsze robię. Bardzo to poprawia kulturę pracy repliki, a w przypadku V3 nawet nie trzeba otwierać GB.
Jak już masz lufę i gumkę to kolejnym krokiem byłby właśnie mosfet.
Mosfet można kupić za 50 zł, jak i za 300 zł, ale w CM045 najpierw by się przydało wymienić dyszę, głowicę cylindra, tłok i zrobić jakiś przegląd zerowy (poprawienie podkładkowania, smarowania).

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć, pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Cm 045 w wersji stockowej użytkowałem jako moją główną replikę przez 6 lat. Jedyne zmiany to gumka zielona g&g, wtyczki na deansy i bateria na 11V :D Po wystrzeleniu 55k kulek, jakieś dwa miesiące temu posypała się prowadnica sprężyny, a dokładniej łożysko którego drobne fragmenty zablokowały gb. Przy okazji wymiany prowadnicy wyczyściłem cały gb, wymieniłem oring na tłoku, głowicę tłoka i dyszę na shs. Podkładkowania ani okablowania nie ruszałem - skoro przemieliło tyle kulek i kultura pracy była ładna, to po co ruszać? 

Po złożeniu osiągi nieco się poprawiły, jednak pojawiło się również kilka dziwnych problemów. 
1. Nie mogę już ładować do moich przezroczystych mid-capów tyle kulek co wcześniej - wszystko powyżej liczby kulek w magazynku +- 70, w trakcie strzałów jest przez replikę wypluwane tak, jakby miała jakieś 150fpsów. Gdy liczba kulek w magazynku zmniejszy się, replika zaczyna strzelać normalnie. Może coś nie tak z dyszą? Albo za słabo przykręcona komora hopup się podnosi i rozszczelnia przy dużej sile napięcia sprężyny w magu?
2. Przy zmianie single > auto następuje zablokowanie spustu. Trzeba wrzucić wtedy safe i następnie po zmianie na auto mam ogień automatyczny. Tutaj domyślam się że coś mogłem źle złożyć z selektorem, mimo że skupiałem się na tym, żeby złożyć tak jak było.

3. Przy wspomnianym naprawo-tuningu nie ruszałem komory hop up. Wyczyściłem jedynie lufę oraz jakimś prymitywnym sposobem, z użyciem izolki spróbowałem zwiększyć opór  suwadła regulacji hop upa. Po złożeniu repliki okazało się, że opór był na tyle duży, że gdy już udało się go pokonać, suwadło regulkacji "z rozpędu" podkręcało hop upa "na maxa". Pożyczałem w tym czasie replikę innym osobom, więc mogło się im pewnie zdarzyć postrzelać na maksymalnie podkręconym hop upie. Czy myślicie że mogło go to uszkodzić? Wydaje mi się że to trochę przesadzona teoria, ale po 3 strzelankach od naprawo-tuningu, nagle fpsy przy małym/normalnym podkręceniu hop upa spadły na tyle, że zasięg skuteczny wynosi ok 20m i widać że kulka leci powoli. Natomiast po mocniejszym podkręceniu hop upa widać że replika odzyskuje fpsy, kulka leci szybko i oczywiście jest bardzo mocno podkręcana. Jaki może być powód? Właśnie wyjąłem gumkę z komory i nie dostrzegam na niej uszkodzeń. Jest tylko trochę zdeformowana od dystansera, nie wiem na ile to normalne.

 

Ciekawy jestem co na ten temat sądzicie.

Przy grzebaniu w hop upie pojawił mi się pomysł przerobienia go na flat-hop. Nie ukrywam że nie mam w tym temacie doświadczenia. Robił ktoś może flat hopa w ak cymy?

 Czy wystarczy tylko wykastrować gumkę z wypustek i wymienić dystanser na "dystanser Flat Hop OMEGA Maple Leaf" ?

 

Pozdrawiam

Edit: Problemy 1 i 2 były od samego naprawo-tuningu. Problem 3 pojawił się na ostatniej strzelance.

 

Edited by mati-pie
Link to post
Share on other sites

Problem 1 to prawdopodobnie tak zwany midcap syndrome - dysza jest prawdopodobnie luźna na głowicy cylindra i kulki napierając na nią podnoszą ją do góry (znajdziesz dużo info na ten temat na internecie). Co do flathopa - ja osobiście kupowałem gumki przystosowane do niego, zamiast ciąć starą

Edited by NoWay
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...