Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No tak kupisz montaż picatinny + kolimator + płytke montażową i co tam jeszcze trzeba....i ile to wyniesie? nie lepiej oryginalny jakiś kolimator rosyjski albo lunetke PSO? (POSP 2.5-5x24 powinien byc idealny)ma montaz, w niektórych sklepach na wschodzie dają płytke gratis...cena nie wiele przekroczy w/w zestaw, a wyglądać będzie lepiej.

Swoją drogą to na stareńkim poczciwym AK żaden montaż nie wygląda dobrze...a na nowszych AKM'ach i AK-74 tylko oryginalne na szyne boczną. Taka moja prywatna opinia.

Link to post
Share on other sites

Z innej beczki:

Wiem ze przeginam juz z oryginalnymi czesciami, ale czy jest szansa zeby podstawa szczerbinki od oryginalu pasowala do repliki ( po przerobkach rzecz jasna)?

http://www.allegro.pl/item165274413_akm_po...i_z_ryglem.html

Nigdy nie mialem czegos takiego w garsci i nie wiem czego sie spodziewac.

Aha- no i zeby nie trzeba bylo ciezkiego sprzetu uzywac...

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Sam sie zastanawiam- to bylo luzne pytanie rzucone w odmęty forum.

Na razie czekam na metal body z HK.

Koncze tez pilowanie suwadla- powiem szczerze- czasami mam juz tego serdecznie dosyc.

 

ps. a potem jeszcze upgrade wewnetrzny hahaha

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/p...ock/k_stock.htm

 

Znalazlem te strone o ogniwach wlozonych do kolby. Troche ciezko bedzie wlozyc ogniwa do kolby od AK. No chyba ze uzyc paluszkow i w ogole samemu zrobic kolbe,

Zastanawialem sie ostatnio nad uzyciem tego:

http://works11.com/?product_id=21065&category_id=500

zeby móc uzyc wieszej baterii.

Pozwoliloby to nawet uniknac glebokiego wiercenia kolby.

Wziawszy pod uwage ze mam kolbe od GN- mam ulatwiona sprawe.

 

A tak na marginesie- wkurzylem sie- dopoki nie skonczy prerabiac kalacha na czesci od prawdziwka- przestaje udzielac sie na forum.

Pokaze sie dopiero jak skoncze.

Pozdrawiam ( i do zobaczenia za jakies 5 miesiecy haha).

Link to post
Share on other sites

mam pytanie orientacyjne.

 

Mam do dyspozycji sprawną duzą masywną tokarke.Chcialbym wytloczyc tlumik do AK

 

tlumik.jpg

 

ale nie posiadam zadnego na wzór dlatego tez mam pytanie Czy ktos posiada konkretne wymiary takiego tłumika oraz czy jezeli wytłocze cieńszy znacznie pogorszy sie tłumienie?

 

rozumiem tez ze skoro mam ak47 cymy to bede musial wymienić caly przód ?

Edited by vegosan
Link to post
Share on other sites

mam pytanie orientacyjne.

 

Mam do dyspozycji sprawną duzą masywną tokarke.Chcialbym wytloczyc tlumik do AK

 

tlumik.jpg

 

ale nie posiadam zadnego na wzór dlatego tez mam pytanie Czy ktos posiada konkretne wymiary takiego tłumika oraz czy jezeli wytłocze cieńszy znacznie pogorszy sie tłumienie?

 

rozumiem tez ze skoro mam ak47 cymy to bede musial wymienić caly przód ?

 

witam towarzysza!

 

mysle ze nic nie trzeba bedzie wymieniac :) , trzeba tylko wykonac go w taki sposob zeby byl zkrecany z dwoch polowek a co za tym idzie pusty w srodku , i takie cos napewno nie zlamie gwintu , i bedzie dobrze tlumilo (jak to na tlumik do aeg-a mozliwe) jesli do srodka dasz gabke, depron lub poprosu styropian :)

 

pozdrawaim :)

Link to post
Share on other sites

Hola Panowla ;)

 

zapytanko mam.. dolecialy do mnie drewienka od prawdziwka, razem z chwytem bakielitowym.. i teraz pytanie.. jak wy montujec ie ten chwyt skoro on taki maly jest? jak go od srodka pilujecie?

dajcie jakas wskazówke bo nie wiem ja sie do niego zabrac :)

 

pozdrawiam serdecznie : )

Link to post
Share on other sites

Widziałem już różne wersje chwytu bakelitowego; o różnym stopniu "wypełnienia" w środku. Można wyszlifować środek za pomocą końcówki ciernej zakładanej na wiertarkę. Takie końcówki w kształcie walca itp można dostać w castoramie, ale drogi gadżet.

Widziałem efekt takiego szlifowania - chwyt pasował; ale robota trudna i precyzyjna; z tego co wiem wykonawcy pękł wcześniej przy próbach jeden chwyt albo nawet dwa.

 

Jest też różnica w kształcie górnej części chwytu zależnie od wersji AK.

Nie znam się na tym dobrze więc może ktoś z piszących w tematach o ostrej broni Ci pomoże.

Link to post
Share on other sites

Ja go robiłem do swojej 74.

Jak masz jeden (tak jak miałem ja) to musisz pierw:

1. Przeciąc brzeszczotem idelanie przez srodek, jest nawet taka mała linia.

2. Dwie półówki wyruchac od srodka, ja to zrobiłem takimi czerwonymi kamieniami na wiertarke, dałem za komplet takich chyba 6zł, niczym innym nie da sie tego gówna zjechać, pilniki itp wszysko wymiękło. Możesz dać tez na frezarke

3. Nastepnie najtrudniejszy moment. Przykładasz połówki do gearboxa i patrzysz jaka jest szpara. Od tego momentu masz 2 opcje. Kupujesz nastepny chwyt i wycinasz taką spare i kleisz bądź tak jak ja - żywica epoksydowa + włukno szklane. Jeśli wybierzesz żywice to masz 2 opcje, albo od srodka, albo od zewnątrz. Ja wybrałem od zewnątrz. Wycinasz długi pasek włukna szklanego, szerszy na wyczucie od naszej szpary. Nastepnie starasz sie to przykleic żywicą epoksydowa z słuszną dawką utwardzacza oraz, UWAGA z "piaskiem" który zostanie ci po piłowaniu wnetrza chwytu. Sypiesz tego do zywicy tak zeby nie była ona za gęsta, ale gęsta i tak będzie, zrobi sie zajebiscie brązowa. Nakładasz żywice na włukno które już spoczywa na chwycie. Gdy juz wyschnie nalewasz w szpare od wewnątrz chwytu (jak spojrzysz to będziesz wiedział jaka szpara :P) Samej żywicy z utwardzaczem zeby wzmocnić chwyt. Gdy juz całkowicie wyschnie już żywica jedziasz ją papierem sciernym (ja waliłem wodnym 1000) aby uzyskac gładziutką i cieńką powierzchnie "szwu". Oczyszczasz cały chwyt papierem wodnym, i lakierujesz bezbarwnym :) Druga opcja na którą wpadłem po zrobieniu pierwszej :-F Jest one jednak trudniejesza. Szpare zaklejamy włuknem i żywicą od WEWNĄTRZ. Starasz sie jaknajdokladniej pokryc od srodka samą żywicą z utwardzaczem bez dodatku "mąki" ;) warstwe włukna. Szpare którą widać od zewnątrz zaklejasz żywicą z dodatkiem naszej "mączki". Tylko nie za duzo jej bo będzie za ciemna, tym sposobem bedzie mniej widać ten szew między dwoma połówkami.

 

Pozdrawiam, men3L. :)) PS. dostawałem szału gdy go robiłem, co chwile cos nie wypalało :P

Link to post
Share on other sites

kazde okladziny inne niz drewniane lub "imitacje drewien" na ak 47 beda wygladac kiepsko moim zdaniem, natomiast montujac plastiki od 74 zrobisz nierealistycznego potwora. Ale widzac niektore wybryki to tak polowa nie zauwazy takiego szczegółu jak inne plastki... :D:D

Link to post
Share on other sites

A ja już zakończyłem tuning swego AK 8) Właśnie dziś dotarł do mnie bagnet. Oczywiście tylko jako ozdoba,nie do użycia :lol: Ale czego nie robi się dla wyglądu.Dodatkowo,żeby wszystkie graty nie walały się jak dotychczas,wymyśliłem taką dekorację pokoju.Wszystko pod ręką i przy okazji ciekawie :-P Tylko AK 74M wymaga dopicowania (nieeoryginalna kolba)

kopiacianaau5.jpg

Link to post
Share on other sites

Może wiocha a może nie , natomiast mam pytanie czy ktoś stosował patent z link'u poniżej, mianowicie :

Chwytu przedniego dolnego z dwoma bocznymi szynami RIS oraz jedną dolną

-Osłony lufy z szyną RIS

-Wzmocnionego chwytu silnikowego

 

Generalnie lubię AK ale jakby nie patrzył to brakuje mi możliwości montażu lunety, czasami przydatnej.

 

http://www.specshop.pl/images/GP-AK-Handguard-2-468S.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...