Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

Fe! Ohyda ;-) zbrodnia na kałaszu ;) a tu jeszcze gorsza zbrodnia: KLIKJak chcesz montować lunetkę, to zamontuj montaż boczny i lunetkę od SVD. Trzeba wydać 7 baniek... ale mrauuu, wygląda bosko;)

Barbus; nie każdy musi być tradycjonalistą, jak Ty... ;-)

 

 

bez metal body nawet bym nie planował takiego zakupu :)

Racja. Zbyt duże ryzyko pęknięcia plastikowego body.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ostatnio wpadłem na pomysł 'wizualny'propo baterii w ładownicy na kolbie. Gdyby tak batki nie wkładać bezpośrednio do łodownicy, tylko zepsuć prawdziwy magazynek i wsadzać ją od dołu, a na górze umieścić parę zdekowanych naboi. Maga trzymać nabojami do przodu oczywiście.

 

Niestety chyba tylko mini pasują czyli ok 1500mAh.

Link to post
Share on other sites

mozna by taka baterie zamontowac na stale w magazynku od prawdziwego AK, sama baterie moznaby zrobic z akumulatorkow takich jak do aparatu cyfrowego. Mielibysmy batke 9,6/10,8 3000 mah z magazynkiem od prawdziwego oraz nabojami deko w cenie ponizej 100 zl za calosc, dawno dawno temu w temacie ak 47 cymy(tak ten 50-stronny) ktos to robil.

 

dawno bym to zrobil ale nie podobaja mi sie laczone magi, ladownice oraz wszystko co jest "na zewnatrz" guna

Link to post
Share on other sites

w takim magu mozesz pomiescic z 14,4 V nie wiem po co komu tyle...

 

do mojej kolby bez problemu powinien wejsc pakiet 9,6 1800 mah ni-mh kan taki jak do puszki AN/PEQ2(chyba tak to się nazywa ?) sprawdzalem wymiary dlugosc jest taka sama jak stokowa 8,4, do sprawdzenia szerokosci zrobilem probny pakiet ze zwyklych paluszkow(one nie sa takie same, ale maja taka sama dlugosc 4,7 cm) i weszlo z wielkim luzem

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1908 - owa bateria starczy ona na m120 nawet wiec zaplecze do tuningu jest

 

teraz tylko czekam na wyjazd do poznania, mimo 0,5h przymierzania mierzenia wszystkiego wole przymierzyc w realu...

Link to post
Share on other sites

ale to jest mini

 

porzadne ogniwa large potrafia dzialac cuda, jesli chodzi o intellecty to troche sie rozczarowalem gdy w naszej ekipie siadaly na -10 C, bateria cymowa strzelala jak glupia a intellecty siadaly, dlatego jesli jest mozliwosc wsadzenia larga to nie omieszkam tego zrobic

Link to post
Share on other sites

Najlepsze i najszybsze drążenie wychodzi przy życiu wiertła do drewna firmy SARIUS

średnica tegoż = 24 mm

długość 230 mm

jest zwężane tak że podchodzi do każdej wiertarki.

 

Nie należy przykładać dużej siły i obrotów żeby nie pozbyć się kolby bo w przedniej części, tam gdzie jest taliowana może się naszym oczom ukazać wiertło z prawej bądź lewej strony. Zależy na która nam zbierze więcej.

 

Drobne poprawki po wierceniu robi się płaskim grubym pilnikiem do drewna i dłutkiem.

 

Czas około 45 min do 1 h.

Wynik:

http://img252.imageshack.us/img252/944/dscn6923jx9.jpg

http://img127.imageshack.us/img127/9844/dscn6924uw0.jpg

http://img75.imageshack.us/img75/4388/dscn6925xo4.jpg

http://img127.imageshack.us/img127/7904/dscn6926wr3.jpg

 

Drobne rozpęknięcia, które niewprawionym mogą się przytrafić, najlepiej zakleić DISTALEM RAPID z dużą domieszką pyłu drzewnego i / lub bakielitowego. Następnie drobnym pilnikiem do metalu wyszlifować, przetrzeć papierem ściernym w kolejności gruby tj 500 i drobny tj 800 i zagotowac w oleju przekładniowym/silnikowym. Najlepszy taki po 60 000 km.

 

Po takiej przeróbce do środka wchodzi większość batek i zakrywa się je stopką bez problemu. Nawet jest miejsce na wtyczkę.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

po zobaczeniu fotek akmł'a uesa postanowilem sie troche dowartosciowac i wrzucic fotki mojego ak 47, postarzylem go troche no i zmienilem jeszcze kilka bajerow

fotki

0e4fcbe50a385d23.jpg

 

9483d039ed062d2b.jpg

 

chcialbym cos zrobic z drewnem ale nie wiem co ;/ tak troche je przyciemnic postarzyc itp. , narazie drewna sa zalakierowane wiec musialbym to zeszlifowac zeby zaczac robic cokolwiek

Link to post
Share on other sites

chcialbym cos zrobic z drewnem ale nie wiem co ;/ tak troche je przyciemnic postarzyc itp. , narazie drewna sa zalakierowane wiec musialbym to zeszlifowac zeby zaczac robic cokolwiek

 

1. po pierwsze primo. Kolbe masz z drzewna orzecha a łoże i nakładkę sklejkowe.

Proponuje wymianę - twoja kolba drzewniana za moją starą od AKMa (AK) sklejkową, przygotowaną pod baterię large.

2. Po drugie primo - po kiego grzyba malować sklejką bezbarwnym?

3. Po trzecie primo zdrap ten lakier i zagotuj drewna w przepalonym oleju samochodowym.

4. Zdejm dwójnóg i tłumik płomienia - uzyskasz AK a nie AKTantalBete.

Link to post
Share on other sites

kolba jest tak polaczona z korpusem ze wolalbym jej nie rozdzielac :) no i ma kilka pozaklejanych dziór watpie zebys ją chciał ;p

wpadlem na pomysl zeby zrobic drewna tak jak ues w swoim vfc aks 74 ? jezli to nie jest dobry pomysl to przemysle ta wymiane bo chyba efekt na wszystkim sklejkowym by wyszedl ladniejszy..

przemysle przemysle (coraz bardziej sklaniam sie ku tej opcji wymiany kolb) i napisze ci czy sie zdecydowalem no i jakie sa twoje warunki ?

Edited by SwideR
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że ten zestaw:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...-646A_srch_ak47

z "stock adaptor" jest do wersji z składaną kolbą?

 

Czy wersja z stock adaptor będzie pasować też do wersji z kolbą stałą?

 

 

Nom do składanej... ale takiej(moim zdaniem) niezbyt ciekawej -->KLIK

 

Czy będzie pasować? cholera wie. Zależy co masz pod stock adaptorem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...