Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bzdura na kółkach, tak to mogło by być w prawdziwej broni ale też nie zawsze ( patrz glock - Tworzywo ).

Poza tym, tutaj ( w tłumikach ) masz taką samą konstrukcję zmienny jest tylko materiał.

Nie wiem czego wszyscy się tego aluminium czepiają. Ja robie tłumiki płomienia na zamówienie tylko z Alu i wszystko gra. Myślę, że opinia że Al pochodzi od folii aluminiowej :P

Aha, żeby tłumik z AL był tak samo ciężki musiał by mieć 2.5x większą objętość. Pamiętając jednak, że własności mechaniczne(wytrzymałościowe) nie są liniowe więc porównanie ciężarów nic tu nie wnosi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Taki misz-masz. AKS robiony dla kolegi. W zasadzie był to remont kapitalny. Ma założone okładki od AKMa - co ciekawe, że z litego, prawie czarnego drewna i kolbę od AKMSa. Dorobione również odłamane skrzydłka osłony muszki. Oto zdjęcia :

56717851re5.th.jpg10qm4.th.jpg11dt7.th.jpg

12vm5.th.jpg13fz3.th.jpg14tv6.th.jpg

Niebawem korpus będzie wymieniony na matalowy. Zatrzask kolby dorobiony ze stali - 6 godzin piłowania pilnikiem :) .

Link to post
Share on other sites

Fiedotow: ta kolba jest tak tylko położona, czy w rozłożonym połozeniu jest trochę pochylona w dół?

A tak w ogóle ta kolba kiedyś była moja:P

Wierzę, że kałaszek będzie ładny, ale i tak mój aks będzie ładniejszy(zostalo mi jeszcze tylko zamontować kolbę). Jakoś w sierpniu wrzucę foty:)

Ues: ta kolba od aks'a jest srockowa czy od ostrego?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Rudy102 - obmacasz u Szamana :).

Oto Panowie finał prac nad AK 47 CM028 kolegi Krzysztofa. Całość prac objęła (już pisałem poprzednio ) wymianę korpusu i frontu z ABSowego na aluminiowi King Armsa, oryginalne, sklejkowe (na razie mam nadzieję) łoże z nakładką, wycior oryginalny, wymiana GBoxa na DBoyiwski, zamianę chwytu pistoletowego na drewniany chyba z GF, wymianę baterii na Fire Foxa 9,6/1400, wymianę rygla zatrzasku pokrywy komory zamkowej (wyrób Krzysztofa) i wymianę kolby na drewnianą. Jak widać mało Cymy w Cymie zostało :D . W opracowaniu inne, stalowe mocowanie kolby.

p1070728ti3.th.jpgp1070730zz1.th.jpgp1070731ds8.th.jpgp1070732qz3.th.jpg

p1070733hh0.th.jpgp1070734aw0.th.jpgp1070735on7.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak, akm cymy.

Ale GB Dboy'a, do tego precka i gumka silikonowa Guardera.

Drewna przerabiane z VFC, bo oryginalne łoże trochę nie chciało się przypasować ;) a nie miałem już ochoty na dłuższe dłubanie.

BTW, w rzeczywistości tak się nie świecą, lampa błyskowa trochę przekłamuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...