Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

No dobra. Konkurs: Ile jest Cymy w Cymie? Oto kolejna odsłoda AK 47 CM028 Sierżanta Krzysia. Jak do tej pory wymieniono: Komorę zamkową, podstawę szczerbinki z przyległościami na K.A. alu, GBox na DBoyi-owski, bateria pod maską na 9,6, chwyt plastic-fantastic na drewno od PRK przy wzmocnieniu wnętrza (pytać Sierżanta, jak to zrobił) i przebejcowaniu na dąb, wymiana kolby na pełną drewnianą od prawdziwka (dziewicza), wymiana łoża początkowo na sklejkowe, obecnie na pełne drewniane. Brak jeszcze nakładki rury gazowej (sklejka), ale będzie. Acha - jeszcze zatrzask pokrywy od podstaw stalowy.

p1010213ww0.th.jpgp1010214mb8.th.jpgp1010215pb4.th.jpgp1010216ji4.th.jpg

p1010217za1.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, ma ktoś może do sprzedania łożę i nakładkę rury gazowej od AKM?(tak dodałem ofertę do komisu).

Resztę części to kupię na razie pokrywę komory zamkowej od ak74, rurę gazową i zamek;

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=764

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=753

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=574

Wiem, że to wcale nie będzie wyglądac jak akms, ale od czegoś trzeba zacząc.

Większy problem będzie z rękojeścią.

Kolbę mam zamiar zostawic.

PS; a te części co podałem w linkach to bez problemu pasują do CM.028-s, którego posiadam?

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521909...towy-do-AK.html

Znalazłem jeszcze tą rękojeśc chyba powinna pasowac, tylko na razie jej niema.

Edited by kamik
Link to post
Share on other sites

Chwyt na pewno nie będzie pasował. Chwyt jest przystosowany do szkieletu akm/ak-74, nie do ak-47.

Pokrywa i rura gazowa powinny pasować, co do zamka to chyba też powinien, ale pewności nie mam.

Łoże i nakładkę z rurą mam do sprzedania, ciemne i używane.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Tego nie kupuj. To jest zwykłe suwadełko od AK, tylko pomalowane farbą. Lepiej za te pieniądze kup dobrą farbę hammerite i sam to pomaluj. Po za tym taka farba przyda Ci się jeszcze.

 

Niestety przewód skośny AKM nie będzie pasował na lufę AK TM/Cyma/itd. Ma w innym miejscu otwór na śrubę. Ewentualnie można wywiercić nowy otwór na lufie i nagwintować.

 

Wiem, że to wcale nie będzie wyglądac jak akms, ale od czegoś trzeba zacząc.
Dlatego na początek proponuję załatwienie sobie komory zamkowej AKM/AK-74

 

Warto się zastanowić czy nie lepiej kupić gotowego AKM i go przerobić, bo z AKS prawie wszystko idzie do wymiany.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam -wymienić trzeba prawie wszystko

W moim AKM z oryginału CM028 jest jedynie lufa zewnętrzna, kolanko, GB i śrubki.

 

Użyłem części od:

- prawdziwka (szczerbinka, drewna, suwadło, rura gazowa, dwójnóg od AKML i inne). Nadal leżą w kącie podstawa muszki i kolanko gazowe- ale po prostu nie chce mi się już p...szyć z robieniem nowej lufy zew.

 

-oraz części kałachów CYMY (031), VFC, BOYS ;)

 

Wpakowałem w to niewiarygodne pieniądze za które mógłbym kupić spokojnie z dwa AKM'y cymy. O robocie nie wspomne.

NIe jestem zresztą jedynym który takie rzeczy tutaj robił- gra niewarta świeczki.

 

Co do suwadła to Zachar ma racje- po cholere kupować pomalowane jak sam możesz to zrobic.

Kolanko od AKM'a możesz po porstu przykleić cjanopanem- ani drgnie. Z konsekwencjami jakie to niesie.

 

A tak między nami- części od prawdziwka są generalnie tańsze od części do ASG

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

W AKM Cymy też przerabiałem suwadło. Usunąłem część farby i przykleiłem Poxipolem (dokładnie: spoiwo plastyczne; przezroczysty) odpowiednio wycięty kawałek blachy aluminiowej, a później zabawa z pilnikiem i malowanie 8)

Tak wyglądało suwadło po przyklejeniu blaszki.

suwadloflaszbd8.th.jpg

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolejna nudna przeróbka CM 028 (jaka cyma???) na AKM :wink:

 

Od prawdziwka

-drewno

-selektor ognia

-SUWADŁO

-wycior

-rura gazowa

-muszka trytowa

-osłabiacz podrzutu

-zatrzask magazynka

-dwójnóg od AKML

-szczerbinka

-magazynek od prawdziwka z bebechami hicap

 

Od różnych AK (Cyma, VFC, BOYI):

-lufa zew, body, pokrywa komory zamkowej, rękojeść, podstawa muszki, osłona spustu

 

Od oryginalnej cymy 028:

GB, przednie body , śrubki :wink:

 

Kosztowało majątek, dłubania było od cholery, zostało części dosyć żeby następną replike zrobić

 

Trzeba jeszcze podłubać, zmienić śrubki, tu i ówdzie machnąć farbą, coś podszlifować i będzie gut.

 

1.

dscf3414xs2.th.jpgthpix.gif

2. zdjęcie bez lampy błyskowej

dscf3411zh0.th.jpgthpix.gif

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Może to nie nowość, ale chciałbym przedstawić powstawanie konwersji AKSa 47 CM 042S na jeszcze bardziej realny AKS.

Chodzi o zastosowanie oryginalnych elementów. O rurze gazowej już pisałem przy omawianiu budowy RPK (Ues też). Jeszcze się nie zdecydowałem (a właściwie Jabo ze Szkoły Kadetów, czy rura gazowa ma być oryginalna. Na razie przygotowuję kolbę. Kolba od AKSa (nie AKMSa) nie jest częstym towarem na aukcjach, więc zdobycie kompletnej kolby i ramion było dla mnie niejako sukcesem. Na zdjęciach przedstawiam różnice międzi oryginałem a kopią oraz częściowo zakres prac wykonanych.

85261314cs5.th.jpgthpix.gif

Od góry:

kompletna kolba z Cymy

jej ramoina z doskonale widocznym częstym uszkodzeniem

oryginalne ramiona przed przróbkami

lewe ramię, w którym trzeba zaspawać otwory

46101176we5.th.jpgthpix.gifpo lewej oryginał, po prawej kopia. 62258587ix1.th.jpgthpix.gif jeszcze raz oryginał.

Zwróćcie, o Szlachetni, swoją uwagę na długość i zakończenie góry. Ma ona kształt kłów. Przeznaczone była do walki wręcz. Testowaliśmu na główkach kapusty - makabra. A to bok kopii - prawda, że pokojowy? 34619049zp7.th.jpgthpix.gif

Ciekawym jest nacięcie pod zatrzask stopki w położeniu pod chwytem. Nie istnieje w naszym, może w chińskiej wersji... 12426498cq4.th.jpgthpix.gif

I jeszcze od wewnątrz...

Po zaspawaniu otworków trzeba powiększuć średnicę otworu osi obrotu i wypiłować prostokątne wcięcia na rygiel... Ale to już inna historia (R.E Haward - Saga Conana)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...