Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z lufą? chyba


Recommended Posts

Problem powoduje chyba lufa.

Nie wiem którą lufę wybrać, zależy mi na taniej zwiększającej celność lufie nad stokową.

co mam 

m16 cyma

taka gumka https://gunfire.com/pl/products/gumka-hop-up-g-g-1152197775.html

komora - stock dołożona przez serwisanta podkładka by się nie rozregulowywała 

lufa - stock 500mm, chyba 6.07

lipo 11.1 - nowy nabytek

mosfet i silnik zmienione 

dysza - nie wiem niebieska dopasowana przez seriws

fps 410

kulki 0.25g specna arms core

Problemem jest to że kulki raz lecą prosto a raz na kilka strzałów lecą jakby hop up był na maksa w góre i potem znowu normalnie. Nie wiem o co chodzi ale jedyne co nie było ruszane to lufa - bo problem jest cały czas, serwis nie znalazł problemu.

https://www.militaria.pl/specna_arms/lufa_precyzyjna_6,02_-_509_mm_spe-08-023712_g_p107213.xml

 

https://www.militaria.pl/madbull/lufa_precyzyjna_madbull_6,03x509_mm_do_replik_typu_m16_i_aug_mdb-08-003114_g_p132373.xml

 

https://www.militaria.pl/pps_airsoft/stalowa_lufa_precyzyjna_6,03_-_500mm_pps-08-007150_g_p32553.xml

 

Jeżeli problem powoduje coś innego to i tak chciałbym zmienić lufe na lepszą bez przepłacania.

Link to post
Share on other sites

Zacząłbym od zmiany kulek, specna arms core są prawie na tym samym poziomie co żółte kuleczki dołączane do odpustowych pistoletów. Najlepiej kulki G&G, BLS ale nawet zwykłe Rocketsy będą o niebo lepsze od tych, które masz aktualnie.

Dodatkowo sprawdziłbym czy lufa jest czysta, czy gumka nie jest lekko uszkodzona (moim zdaniem zielone gumki g&g bardzo straciły na jakości) oraz czy jest faktycznie szczelność układu a nie że powietrze ucieka gdzieś bokiem.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, MIchu1884 napisał:

Problem powoduje chyba lufa.

 

1 godzinę temu, MIchu1884 napisał:

kulki 0.25g specna arms core

Raczej problem może być z kulkami.

1 godzinę temu, MIchu1884 napisał:

serwis nie znalazł problemu.

Serwis nie znalazł bo pewnie używał lepszych kulek.
Kub BLS lub G&G 0.30 lub 0.28

Lufa może być PPS, choć jak już wymieniasz lufę to lepiej dołożyć chociaż do Steel Bulla.

Link to post
Share on other sites

Poniżej poziomu Rockets-ów bym nie schodził. Ale też ta paczka g&g za 50zł przecież nie pójdzie Ci na jedną strzelankę, no chyba że masz baaaardzo ciężki palec na spuście.

Lepsze kulki -> celniejsze strzały -> mniej strzałów aby poprawić -> oszczędność kulek

Link to post
Share on other sites

Kupiłem kulki G&G przetestowałem ze stockową lufą brak poprawy, zamontowałem nową lufe tego pps'a przetestowałem i celność jest 10 razy lepsza ALE pojawił się problem z chyba magazynkiem i hop upem trzeba idealnie wpasować magazynek, bo inaczej kulki lecą jakby nie miały hop upa - lecą w dół, podkleiłem go taśmą wtedy jest lepiej ale dalej trzeba go dziwnie dopychać. Sprawdzone na 3 różnych magach

Link to post
Share on other sites

Może komora hu się przesuwa w zależności od docisku magazynka? Jakiś luz na komorze? Może teflonfix jakiś, usztywnienie precki w komorze by pomogło? Ewentualnie zobacz czy jak wciskasz maga w przewodzie lufy zewnętrznej precka pracuje. Miałem tak kiedyś z G3 CA, że lufa zewnętrzna pracowała, a była trochę dłuższa niż w klasycznym G3 i montaż niestety nie był dopasowany. Kiedy kulka uderzała o przewód lufy zewnętrznej raz miałem Uber-hopka na hu ustawionym na zero a raz kulki leciały w na 20m w zależności od tego jak ustawiła się lufa zewnętrzna. Wsadź pusty mag do gniazda i patrz do lufy co się dzieje z lufą wewnętrzną . Jak pracuje to owiń lufę wewnętrzną taśmą teflonową albo szkotem, żeby nie pracowała względem lufy zewnętrznej. Lufa wewnętrzna będzie się centrowała i kulka nie będzie dostawała dodatkowego podkręcenia od uderzeń o przewód lufy zewnętrznej. 

 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...