Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siema, jestem tu nowy i mam pytanie. Planuje zakup jakiegos pistoletu na green gas z blow backiem do rekreacyjnego strzelania. Budżet to 300-400 zł wstepny wybór padł na takie:

R28 (TG-1) - DARK EARTH/BROWN [ARMY ARMAMENT]

Colt M1911 A1 Gen. 2 - WE

posiadał ktoś, jakieś opinie? Ewentualnie jakieś inne proozycje, jak to wyglada z awaryjnością?

Link to post
Share on other sites

Miałem/mam kilka 1911 od AA i od WE.

Lepiej wykonane i mniej awaryjne są te od WE.

Colty od AA mają słabsze zaworki w magazynkach i układ cylinderek-głowica tłoka, co sprawie, ze szybko tracą szczelność. Również spasowanie zamka z ramą jest gorsze w AA.

Ale dla kogoś, kto ma jako taki zmysł techniczny i potrafi używać podstawowych narzędzi, te bolączki są dosyć proste do poprawienia.

Polecam filmiki od kracken1911 na YT o poprawianiu 1911.

Lepsze opinie mają Hi Capy od AA, ale żadnej nie miałem dłużej w rękach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Szukaj czegoś, co jest w miarę popularne i dłużej na rynku, wtedy będzie można do tego kupić części oraz magazynki i kabury. Ważne to jest, bo jak kupisz nietypową klamkę, to jak coś chrupnie albo maga zgubisz, to qpa - kolega ma świetne usp od ksc w systemie seven, strzelało pięknie, ale maga zgubił i chyba 4 rok szuka pasującego.

Jeśli znajdziesz coś do czego pasują magi ggaz oraz co2, to spraw sobie obydwa typy - co2 daje lepszą frajdę i lepiej działa w temp. 5-10 stopni.

Mi od lat służą glocki od we i kjw, kilkanaście egzemplarzy: 17, 18c, 21 i 35, zawiodłem się za to na tych od army.

Coltów też miałem i mam kilka, fajne są ale w porównaniu do beretty 92 czy glocka, zawsze za mało kulek w magu mają i za dużo gazu żrą. Pewnym rozwiązaniem są hi capy, ale tu waga potrafi być upierdliwa.

Mam też cz75 babunię w wersji shadow, uzależnioną od co2 (na gg ino popierduje), świetna waga, ergonomia i wykonanie, ale części do tego ani magów nie ma.

Link to post
Share on other sites

Ja bym szukał używki (300-350zl) kp06 kjw albo jak by była gdzieś w promocji na sklepie to potrafi kosztować około 420zl. Wg info z wielu źródeł ma stalowe elementy spustu więc ciężko będzie to zajechać. Poza tym to hi-Capa... I jest przystosowana do greengazu i co2.

Generalnie Hi-capa to podobno najlepsza konstrukcja pistoletów asg jak do tej pory, a ta wersja od kjw pieszczotliwie jest nazywana w angielskich internetach jako metalowe Tokyo marui. 

2 opcja to m9 Vertec kjw ( z wąskim chwytem i szyna pod lufą, wersja full metal) o dziwo tańsza od wersji klasycznej bez szyny, cenowo jak hi Capa kjw kp06 , czyli około 420zł . Podobnie jak hi-capa kjw przystosowana też do co2. Jako jedna z niewielu berett przyjmuje gumki hu od vsr ( hfc też jest kompatybilne z tymi gumkami ale ma gorsze bebechy). Przynajmniej część bebechów spustu w m9 kjw to też stalowe części. Raczej dobra konstrukcja, dużo dostępnych części na rynku gdyby coś padło... 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...