Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

porównanie M16A1 TM z M15A4 CA


Recommended Posts

Powiem Ci tylko, zebys zapomnial o przedniej raczce przeladowania w M15 jako zalecie. Bo mi sie rozpadla po dwoch dniach... innym tez dosc szybko z tego co slyszalem. A o reszcie nie moge powiedziec bo po tych dwoch dniach dalem guna do serwisu i czekam az wroci.

Link to post
Share on other sites

co tydzien mam do czynienia z obydwoma, i ja stawiam na TM. Dużo lżej się przeładowywuje, zasięg i celnośc jest naprawdę OK. M15stki przyjezdżają dwie, jednemu na drugiej strzelance złamał się chwyt pistoletowy "ot tak" a drugiemu wczoraj (na trzeciej strzelance) połamała się rączka przednia - oczywiscie ta od przeładowywania. wogóle to M15 jest jakies dziwne... obydwu znosi na lewo gdzieś tak na 20-25 metrze, co sprawia ze trudno trafić w cokolwiek na większej odległości, a ogólny zasięg jest naprawdę duży (jedyny plus? )

Link to post
Share on other sites

Jestem w posiadaniu M15A4 CA. Mój karabinek ma 3 miesiące i nic mi sie w nim nie popsulo. Zawsze przeładowuje rączką pod forgripem. Miałem przyjemność zobaczyć M16 Marui w akcji i muszę powiedzieć że wcale nie wypada lepiej jeśli chodzi o celność. Z zasięgiem jest porównywalnie ale jednak CA wygrywa :D . Pozatym W M15 są regulowane przyżądy celownicze :) mała rzecz a cieszy.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja bym stawiał na m15CA - ma kilka wad fabrycznych (urywająca się rączka pistoletowa - można skleić, i urywający sie naciąg przedni - koszt wymiany 35zł, ale możliwe że też da się skleić), ale wali mocno i celnie - nie porównywałem z m16a1, ale z XM177 no i wypadło że CA mocniejsze - przypuszczam ze tak będzie też w przypadku M16a1 (tak, przypuszczam, nie bijcie).

Czy to M16 ma naciąg przedni? Chyba tak, ale jeśli nie ma to nie ma w ogóle nad czym się zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

prawda, M15 jest mocniej strzela, nawet dalej..... ale obydwa egzemplarze które widziałem znosiły kulkę na lewo, żeby tylko w jednym, ale to działo się w obydwu. nie widziałem jeszcze złej repliki TM. a sadzę że celnością wcale nie wypada gorzej, zresztą ja nie widziałem sprawnej w 100% M15stki, to mogę nie wiedzieć......

Link to post
Share on other sites

Robson -> nie zauważyłem żeby u mojego kumpla znosiło kulki

akm -> jak pisałem porównywałem z XM177 a nie z M16 (z opisów róznych wynika że maja dosć podobną moc) - tak czy siak różnica była zauważalna (może nie ogromna bo to springi).

 

Jeśli mogę ci coś doradzić to jeśli strzelasz się w lesie to raczej małe znaczenie ma to co weźmiesz (aczkolwiek przy CA musisz się liczyć z w/w wadami fabrycznymi) - natomiast przy CQB już widać że lepiej manewruje się m4 (nawet w takim "otwartym" CQB jak to na ktorym my gramy).

Link to post
Share on other sites
Czy to znaczy, że M16 nie ma regulowanych przyżądów celowniczych?

w M16 regulacja polega na przestawieniu z dużego oczka na małe. W M15 masz możliwość regulacji oczka w poziomie, szczerbinkę też można regulować

A tak z ciekawosci... Czy któryś model rozkłada sie jak prawdziwą M-ke?  

(M4A1 CG tak właśnie sie rozkłada)

Nie wiem jak w M16 ale M15 nie rozkłada się w ten sposób. Ale jeśli zastanawiasz się nad CB to stanowczo odradzam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...