Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt M1991A1 HPA [CG] i Colt M1911A1 [CG]


Recommended Posts

Jestem fanem 45-ki i interesują mnie opinie na temat w/w modeli.

Który model ma lepsze osiągi? Czy ktoś mógłby wkleic zdjecie m1991 [wydaje mi sie że te na military jest za bardzo naświetlone :wink: ]

Sory jeśli o tym juz bylo, ale interesują mnie konkrety.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

tez mialem ten dylemat ,wybor padl na HPA bo jest ciezsza ,lepiej lezy w dloni ,nie smierdzi plastikiem jak tansza wersja ,jest solidniejsza ,ma lepszy zasieg ,zawsze ktos drze ryja jak w palec dostanie:) no i mankament...nie ma do tej wersji magazynków dodatkowych(bynajmniej ja nie znalazlem) a standardowy miesci 12 (na sile 13).Pistolet ma blokade niekontrolowanego wystrzalu i ciezko go wlozyc do jakiejkolwiek tanszej kabury:)

 

tu masz zdjecia mojej M1991A1

pa050004a6af.th.jpg

pa050005a7wa.th.jpg

pa040063a1uk.th.jpg.

Ja wybralem HPA CG i jestem z niego bardzo zadowolony,a ten zwykly CG ktorego macalem w sklepie myslalem ze mi sie w rekach rozpadnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Z moim Coltem z HPA mam problem. A mianowicie kulką 0.12 nie umię trafić kosza na śmieci z 20m! Leci prosto, a chwilę później skręca w górę jakby przyciągał ją magnes! Myślę, że to wina za mocnego HU. Nie wiem co robić. Dla porównania mój kumpel ma Berette z HPA. Jego modelem na tych samych kulkach umię trafić w taki kosz z 25-30m. Jayhawk jakich kulek do niego używasz i czy zauważyłeś podobny problem?

Link to post
Share on other sites

Z hop up'em jest wszystko wporządku to wina za lekkich kulek. Miałem podobny problem do opisywanego co prawda nie z Colt'em, ale to właśnie była wina za lekkich kulek, które hop up za mocno podkręcał i tak po około 15-20m podrywało je do góry. Spróbuj użyć kulek o masie 0,2 lub 0,23 tak jak napisał Sebas u mnie to pomogło i na dodatek wzrosła celność.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
Można zamek zablokować w tylnim położeniu

Nie można. Chociaż jeżeli ktoś potrzyma... to w tylnej pozycji zamek zostanie :D

 

A jaki ten colt ma zasięg i jaka celnosć jest (chodzi mi to do ilu metrów celnie strzela) i czy jest trwały??

Colt jest bardzo trwały- ,,zaliczał" podłogę i glebę pare razy i nic mu nie jest 8) Ja w moim modelu używam kulek 0,23 bo hop up jest naprawde przepotężny. A celność i zasięg bardzo przyzwoite- 20 metrów- kartka A4= no problem.

 

Edit: Tak poza tym to Delta Elite jest znacznie ładniejszy.

Link to post
Share on other sites

z 20m to w puszkę po ... dobrym napoju 8)

hpa i ten zwykły są jednakowo trwałe; różnią się tym, że hpa ma metalowa lufę zewnętrzną (i mosiężną wewnętrzną); reszta - abs to identyko (przynajmniej u mnie - ja mam tego z dawniejszych czasów, kiedy hpa jeszcze nie było); a moc obbydwu jest taka sama; różnica w zasięgu bierze się z hopapapa a nie z mocy sprężyny (rozbierzcie obydwa i porównajcie sprężynę - tyle samo zwojów, ta sama grubość drutu, jeno jednaq jest żółta ("golden" :mrgreen: ), a druga - w kolorze stali; Zasięg HPA w zasadzie nie różni się w poszczególnych modelach; Jak mi szlag trafił SW1911 - tak, że nic nie dało sie z nim zrobić (kupiłem se drugiego, bo SW 1911 to "lektura obowiązkowa" :mrgreen: ) - wziąłem od niego lufę wewnętrzną (z hopemhłopem) i wstawiłem do mojego starego colta 1991 - Wali jak wszystkie HPA, tyle że lot kulki jest bardziej -odrobinę- paraboliczny;

ja też bardzo lubię tzw. 45tki, ale wolę SW1911 i Colta NM;

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmm, mam taki sam problem, ale obawiam się, że to niemożliwe (obawiam się, nie jestem pewien). Zamek jest "jednością", nie ma żadnych śrubek itp. Być może istnieje jakaś metoda siłowa(choć takiej bym nie zaryzykował), albo jest na to inny zakonspirowany sposób :D . Byłbym wdzięczny, gdyby jakiś doświadczony posiadacz tego modelu poradził nam coś w tej sprawie 8)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Sorki, że ogrzewam ale mam problem.

 

Wyciągając tą broń z kabury wypadł mi magazynek. Niestety nie od razu to zauważyłem i magazynka nie znalazłem. Jeżeli ktoś może to prosiłbym o wrzucenie zdjęć i wymiarów magazynka. Zamierzam zrobić własny bo uwielbiam tą broń i nie chcę żeby leżała bez użytecznie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...