Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika


Recommended Posts

Co znaczy na zamówienie? Wyczarować się nie da, jeśli nie masz oryginalnego szkieletu, lub jakiegokolwiek zbliżonego wyglądem body, to możesz zapomnieć. Ewentualnie druk 3d od podstaw, jeśli zadowala cię ozdoba na stojaku, Kompozyty nie mają odpowiedniej wytrzymałości, by replika służyła bezawaryjnie.

Link to post
Share on other sites

Być może jakiś wariat może się tego podejmie, ale to nie są tanie rzeczy. Rok temu miałem w rękach replikę wyrzeźbioną z kolby m1 grand i bebechów jakiejś snajperki, gdzie za samą robotę typek zapłacił parę tysięcy, ale wiedział na co się porywa.

Tak czy owak licz siły i środki na zamiary, a ludzi, którzy zechcą się tego podjąć może być jak na lekarstwo.

Link to post
Share on other sites

Szkieletu i zamka raczej nie da się kupić bez zezwolenia. Są to istotne części broni. Chyba, że dorwiesz jakieś egzemplaż pozbawiony cech bojowych ( "deko" czy jakoś tak). Kolejna sprawa to dobór magazynków asg do tej konstrukcji ,które da się dopasować do gniazda ostrej, wycięcie w zamku miejsca na bbu, przerobienie lufy zewnętrznej żeby wsadzić komorę hu z lufą. Zrobienie systemu zbijaka dopasowanego do współpracy z magazynkami asg.

Ja narazie kombinuje, żeby przerobić berettę gbb na pm-63. Kupiłem kilka części, przerobiłem trochę zamek ale będę go robił na nowo ( zamek) jak znajdę chwilę. Można kupić od ostrej pazur zaczepu zamka, spust, foregrip, kolbę, okłdziny chwytu i kilka innych drobnych części bez problemu, ja tak zrobiłem.

W berettce trzeba przerobić mechanizm zbijaka, żeby działal jako samoczynny ( fullauto) , przy czym musi być aktywowany w ostatniej fazie powrotu zamka , żeby to jakoś działalo. Za zmianę trybu semi/ fullauto odpowiedzialny jest spust i pazur.

Można zrobić coś podobnego do raka z m9 w powiiedzmy 80-90%. Przy czym chwyt pistoletowy w m9 jest pod kątem a w raku jest prosty, tego nie przeskoczysz.  Trzeba wybebeszyć i przerobić mechanizm spustowy. Spust działa jako zwalniacz zamka (za pomocą pazura) a mechanizm spustowy musi działać jak wyżej napisałem. Trzeba ciąć dolne body i dużo grzebać w replice. Chyba łatwiej by było przerobić aep i nie bawić się z mechaniką systemu gbb. Nawet jak mi się uda ukończyć projekt raka gbb to będzie to raczej replika bardziej do pokazania niż na czynne użytkowanie na strzelaniu. Aczkolwiek chciałbym, żeby miała funkcjonalność jak ostra.

Btw kiedyś Tanaka zrobiła pm-63 rak , ale ciężko powiedzieć co to za system . Strzela i z otwartego i zamkniętego zamka, nadaje się do użytkowania raczej tylko pod hpa, takie dziwne coś. Ciężko dostać, drogie , plastikowe, jedynie wygląda jak rak.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...