Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najbardziej CICHA replika


Recommended Posts

Dzień dobry witam wszystkich.

Chciałbym kupić moją pierwszą replikę i zastanawiam się jaka będzie najbardziej cicha, chciałbym strzelać samemu nie jestem zainteresowany pracą zespołową (chyba że będzie to wymagane i zaznaczone przed zabawą). Interesuje mnie podkradanie sie, coś Ala sniper ale z karabinem szturmowym. 
 

Sprzęt może być używany na początek mogę wydać od 1500zł do 2000zł. 
 

Ogólnie nie interesuje się bronią ale z tego co pamiętam to za nastolatka podobał mi się M4A1. Nie wiem jak nazywa się taki podobny model wizualnie ale który ma szynę montażową z przodu a nie tylko uchwyt na jedną dłoń. Oczywiście nie chodzi o wygląd w tej sytuacji bo zależy mi jednak na tym żeby była ona cicha. 

Wiadomo że zależy mi też na odległości i sile. Oczywiście jak się wkręcę no to będę mógł jeszcze dokładać do sprzętu jakieś kwoty co miesiąc. 
 

Szukałem nawet na amerykańskich stronach informacji na ten temat jak chodzi o ciche AEG ktoś tam podał jakiś model nie pamiętam już teraz jaka była jego nazwa. W Polsce był chyba nie niedostępny a kosztował 2000 zł nowy ze sklepu. Gdzieś na youtubie jest film.
 

Słyszałem że sprzęt wygłusza się w środku i że ludzie robią jeszcze własne tłumiki które też wyciszają. wiem też żeby dobrze wyciszyć body musi być trochę miejsca w środku. I rozumiem że to tuning ma wpływ na to czy replika jest cicho ale chyba przecież sprzęt potrafi też różnić się od siebie od nowości (?).

Dziękuje  za wszelką pomoc i wiedzę.

 

Jeżeli ktoś obeznany w temacie będzie chciał mi ją przekazać również w szybszy sposób np. przez whatsappa  to podam w wiadomości prywatnej swój numer telefonu. 
 

jeszcze raz dziękuję Kamil.

Link to post
Share on other sites

Niestety ale zwykłego AEG-a nie uda się w pełni wyciszyć, ponieważ sama praca mechanizmu generuje główny dźwięk repliki. W takim wypadku aby mieć ultra cichą replikę to trzeba zainteresować się wersją na HPa. Jeżeli będziesz miał replikę złożoną oraz dostrojoną przez osobę która się na tym zna, to wtedy faktycznie będzie niesłyszalna.

Tańsza wersja, akurat to z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, dobrze złożona replika sprężynowa. Jeden z moich 4-taktów jest wręcz niesłyszalny przy wystrzale, nie stosowałem żadnego tłumika ani nic. Wadą jest konieczność przeładowania po każdym strzale.

Link to post
Share on other sites

Cichy AEG to trudna sprawa. Jedyna opcja to short stroke albo DSG. Wtedy krótszy cykl powoduje mniejszą głośność/większą kulturę pracy. 
Od strony strzelca nadal jest dość głośno (praca silnika + GB), ale od strony lufy jest w miarę cicho. Na tyle oczywiście ile AEG ma szansę być cichy. 
Na pewno nie masz szans pozostać ukrytym po kilku strzałach. Dodatkowo Short Stroke czy DSG z reguły obniża moc repliki, jako że najczęściej stosuje się je do buildów CQB.
Tak jak napisał Elco - chcesz mieć cichy szturm to musisz iść w HPA.

Link to post
Share on other sites

Świetnie, że mają zakładkę. Szkoda, że w tej zakładce nie ma ani jednej dostępnej repliki :). A co do replik z HPairsoft- weź popytaj o jakąkolwiek opinię ale kogoś, kto tam kupił replikę. Znajdź jednego zadowolonego- kto dostał sprawną replikę za jaką zapłacił. Nie chodzi mi o internetowe opowieści co ktoś słyszał. Chodzi mi TYLKO o opinie ludzi którzy realnie tam kupili replikę. Ile razy i przez ile miesięcy wracały w koło na poprawki. A jak juz poczytasz to błagam, nie doradzaj nikomu HPairsoft. 

Link to post
Share on other sites
47 minut temu, omonon napisał:

Świetnie, że mają zakładkę. Szkoda, że w tej zakładce nie ma ani jednej dostępnej repliki :).

Ok, nie zwróciłem uwagi na to.

 

47 minut temu, omonon napisał:

A co do replik z HPairsoft- weź popytaj o jakąkolwiek opinię ale kogoś, kto tam kupił replikę. Znajdź jednego zadowolonego- kto dostał sprawną replikę za jaką zapłacił. Nie chodzi mi o internetowe opowieści co ktoś słyszał. Chodzi mi TYLKO o opinie ludzi którzy realnie tam kupili replikę. Ile razy i przez ile miesięcy wracały w koło na poprawki. A jak juz poczytasz to błagam, nie doradzaj nikomu HPairsoft. 

Jak już pisałem to takie repliki składa się na zamówienie. Wszyscy moi znajomi mają robione przez swoich znajomych serwisantów. Skoro tak ucierpiałeś przez nich to pretensje miej do nich nie do mnie. Ja tam do nich nic nie mam, wrzuciłem pierwszy link który spotkałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...