Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well M4 Metal Gearbox - ki diabeł?


Recommended Posts

tylko M4 ma nie tak doskonałe body.
I, co ważniejsze, do M4 nie pasują magazynki od CA/TM/Stara. Tylko hi-capy od CG i ich własne well'owskie magazynki (których niestety w sprzedaży "luzem" nie ma - sam importer pofatygował się ze sprawdzeniem, czy działają te od modeli "fantastik samplastik" i udzielił odpowiedzi negatywnej) - stąd być może niższa cena.

 

Tyle, że nie wiesz, czy za tydzień, albo miesiąc sięnic nie spieprzy??  

Czy działa bez "zaciachów" to będzie można powiedzieć za kilka(naście) tysięcy kulek co najmniej...

Racja. Z kolei StaticZero u Arniego twierdził, że na sprężynie 130% silnik czasem nie dawał rady. Może po pewnym czasie, jak się wszystko "dotrze", takie rzeczy się zdarzają.
Link to post
Share on other sites
  • Replies 454
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi się wydaje, że niższa cena tej M4 wynika z tego, że jest gorzej odwzorowana niż MP5. MP5 jak dla mnie jest bardzo dobrze odwzorowana (wygląda prwie identycznie jak TM tylko brak oznaczen)w przeciwieństwie do M4, ktora bardziej przypomina te tanie repliki. Body wygląda tak plastikowo jak w tych tanich i do tego jeszcze ta odczepiana kolba oraz właśnie opisany wyżej brak kompatybilności magazynków z TM, CA czy innych firm.

 

Z kolei StaticZero u Arniego twierdził, że na sprężynie 130% silnik czasem nie dawał rady. Może po pewnym czasie, jak się wszystko "dotrze", takie rzeczy się zdarzają.

Chyba Czoper pisał, że ten silnik jest troche słabszy on TM i żeby uniknąć zacinania się trzeba dać poprostu baterię o większym napięciu i wszystko powinno być dobrze.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

mam nadzieje ze mam w nim zle wyregulowany hop up (nie bardzo wiem jak go poprawnie ustawic) bo moja sprezyna DE strzela dalej niz ten WELL :/

gun jest dosc delikatny i mysle ze jakby np spadl na podloge/beton/asfalt to najprawdopodobniej sie polamie.

Link to post
Share on other sites

zasięg i skupienie identyczne jak u MP5A4 Well/UTG

 

wiem, mamy z bratem oba ;)

 

na początku przeraziłem się widząc kulki spadające na 10 metrze, ale wystarczyło odkręcić HU (był na max nakręcony na ściąganie kulek w ziemię 8O ) i zasięg ok :)

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Panie Panowie :>

 

zasięg ma identyczny ze SPRINGIEM MP5A3 TM !

 

mierzone

 

ile to metrów nie wiem, wystarczy poszukać info o springu

 

a co do recki ... ja mam mp5, brat m4... w sobote pierwsze testy w terenie, w niedzielę też, wiec w niedziele wieczorem postaram się coś skubnąć :)

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

tak sprezyna daje wiecej FPS, bateria zwieksza szybkostrzelnosc, gdyz podaje wieksze napiecie na bardziej obciazony silnik.

dokladnie sie tez na tym nie znam ale inne elementy to raczej juz zwiekszaja wytrzymalosc bebechow ( oczywiscie oprocz tloka, cylinda glowic, dyszy itp bo to rowniez zwieksza FPS - posrednio )

Link to post
Share on other sites

Witam

Dostałem właśnie m4 i moge powiedzieć że jest to solidnie wykonany karabin napisy są wytłoczone, kolba nie ma luzów.

O osiągach napisze wiecczorem bo jestem na etapie ładowania(mógłby mi ktoś powiedziec ile ładuje sie taka bateria)??

Link to post
Share on other sites

Więc nareszcie coś napisze o tej m4:D

Zasięg trudno powiedzieć bo strzelam tymi kulkami 0.15 od nich a strasznie je znosi, po ustawieniu Hop-upu spokojnie będzie 30 metrów.

Bateria starczyła mi na jakieś 4-5 magazynków.

Jakieś pytania jeszcze??

Link to post
Share on other sites

dzisiaj strzelałem z tego "M4". wygląda ładnie, czarny mat naprawdę nieźle wygląda. kolba wygląda jak LE, ale ma tylko 3 pozycje (przy 6 w orginale). strzela dość mocno i daleko, ale gdy hop siup był ustawiony na minimum to podrywało kulki 0,20 do góry. właściciel mówił, że podczas testów pod domem leciał około 30m w poziomie, a potem różne żeczy się działy. jest straaaaaaaaasznie lekki, bateria szybko padła ale nie była uformowana.

 

aha, magi od TM, CA itd nie pasują, tutaj magazynek wchodzi jescze płyciej niż w tamtych replikach. dostep do hop up jest oidentyczny jak w replice TM (odciągnięcie wajchy z tyłu body).

Link to post
Share on other sites
moze mi ktos powiedziec jak w tym modelu dobrac sie do gb?? wyjmuje zawleczke umieszczona przy selektorze ale cos jeszcze trzyma.

 

Zapewne przysisk zwalniający maga musisz wyjąc tak jak wprzypadku CA czy innych firm.

W przypadku stałej kolby należy ją także odkręcić, nie wiem jak u Ciebie z tym jest.

A.. i chwyt pistoletowy należy odkręcać, gdyż w innych markach jest przykrecany do GB, nie wiem jak tutaj ... W srodku chwytu znajdziesz silnik.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...