Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STAR M249


Recommended Posts

Hartke z tego co mi wiadomo to z włókien jest tylko GB. Co do body to chyba ABS, ale mogę się mylić.

Cybul to samo mogę powiedzieć o metalowym body :) Po mniej niż roku używania CAM15 (i to niezbyt intensywnego) pękło mi body. Zaś np. dwuletni Sig 552 nie ma żadnych uszczerbków w body.

Wracają zaś do tematu M249 to oferta Stara wydaje się dobrą alternatywą dla mniej zamożnych. Chyba, że ta cena to tylko chwilowa promocja mająca na celu sprzedaż większej liczby modeli i pokazanie użytkownikom, że „plastykowy” GB jest OK i działa :)

Link to post
Share on other sites
heheh :) najlepiej, aby bylo dobre i tanie

 

ale ZAWSZE jest tak, DOBRE lub TANIE :)

nieprawda. tanie wino jest dobre i tanie :twisted:

Sorka za OT nie mogłem się powstrzymać.

Wcale nie uważam, że ABS jest do kitu czy gorszy od np Classikowego metalu. Metal daje to niepowtarzalne wrażenie real steel. Co kto lubi. :P

Link to post
Share on other sites

Ładne kompendium. All the ins and outs.

 

Model prezentuje się ładnie ale tylko z wierzchu. Szkielet gearboxa z przezroczystego plastiku jest dla mnie nie do przyjęcia. Trąci chińszczyzną. A te metalowe części to tylko detale nie mające wpływu na ostateczną trwałość. Ogólnie 3,3 kg wagi może chyba sporo powiedzieć o plastikowości tak dużej repliki (modele z CA ważą 2x więcej). Zdecydowanie popieram to co pisze Cybul, dołożyć i kupić CA. Bo niby co to za oszczędność kupić tanio coś, co i tak szybko się rozleci.

Link to post
Share on other sites

Jak ja kocham te wnioski ze zdjęć i "przekonań".

 

Gearbox z przeźroczystego plastiku? Nie ładnie tak ogólnikami operować czyż nie?

 

Generalnie jakiś czas temu:

CA zawodne - CA jest be

metal body wcale nie takie wytrzymałe, widzieliśmy pęknięte - metal body nie takie cacy

 

itd. itp.

 

A może by tak z pół roku poczekać i dopiero tworzyć forumowe teorie?

Link to post
Share on other sites

A ja kocham kiedy ktoś się czepia, jak nie ma o co.

 

Po pierwsze:

Gearbox z przeźroczystego plastiku? Nie ładnie tak ogólnikami operować czyż nie?

Nie napisałem "gearbox" tylko "szkielet gearboxa", a to jest zasadnicza różnica. Najpierw naucz się czytać, potem komentuj.

 

Po drugie:

Generalnie jakiś czas temu:  

CA zawodne - CA jest be  

metal body wcale nie takie wytrzymałe, widzieliśmy pęknięte - metal body nie takie cacy

Daleki jestem od stwierdzenia, że metal jest niezniszczalny. Prawdopodobieństwo pęknięcia plastiku jest jednak dużo większe.

 

Po trzecie:

To co tu piszę jest WYŁĄCZNIE MOIM ZDANIEM. Nie musisz się z nim wcale zgadzać.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co Inferno ma przeciwko przezroczystemu szkieletowi?

 

Jesli sie okaze wystarczajaco wytrzymaly (a podobno w wersji czerwonej ma wytrzymywac upgrejdy do 400fps!), to widze same zalety nowego rozwiazania! "Przezroczystosc" na pewno ulatwi rozpoznanie wszelkich mozliwych usterek, mozna przeciez obejrzec prace mechanizmow "na zywo"! Bez rozbierania mozna bedzie sprawdzic np czy zebatki sa nasmarowane itp.

 

Poza tym przypuszczam, ze szkielety produkowane z tworzywa, nawet jesli te tworzywa sa same w sobie dosc kosztowne, to i tak beda tansze w produkcji i obrobce niz dotychczas stosowane odlewy znalowe.

 

Jak mam sie bawic w wrozke, to byc moze za 2 lata bedziemy mieli szkielety z tworzywa we wszystkich nowych aegach?

 

Jak napisal Wukasz, czas i doswiadczenie uzytkownikow zweryfikuje czy "pancerny plastik" jest lepszy od "szajs metalu", poki co trzeba sie cieszyc z nowych modeli na rynku i nowych rozwiazan technicznych!

Link to post
Share on other sites

Inferno a jakie miałeś doświadczenia z poliweglanowymi szkieletami GB? Podziel się chętnie posłucham.

Nie ma co oceniać giwery po fotkach i jednej recenzji. Pożyjemy zobaczy jak wypadnie w "boju".

Poza tym z dokładaniem i kupowaniem CA to bym się nie zgodził. Wcale nie chodzi mi tu o jakąs wyższośc Stara itd. tylko, że ceny tych modeli są niejako wzięte z d**y. Bo ja szczerze nie wiem co takiego wspaniałego ma w sobie M249 z CA, że kosztuje aż 3 kafle?( I proszę nie pisać, że mnie nie stać i narzekam blablabla itd.) No, ale to raczej temat na osobną rozmowę :)

Link to post
Share on other sites
Bo ja szczerze nie wiem co takiego wspaniałego ma w sobie M249 z CA, że kosztuje aż 3 kafle?

 

Kwestia postawiona bezsensownie. Na tej samej zasadzie możesz pytać, co takiego wspaniałego jest w samochodach, że za nowe trzeba płacić od 30 tysięcy złotych wzwyż.

Tak na podstawie wielu czynników skalkulowano cenę - i widocznie zrobiono to dobrze, bo nie słychać żeby CA miało zamiar wyprzedawać za pół ceny zalegające w magazynach Minimi, których nikt nie chce kupić...

Przedtem Minimi i M60 robiło tylko TOP. Kosztowało to (kosztuje) powyżej 5 tys. zł. Miało/ma szajsowne flaki, w których wymianę ludzie pakowali kolejne cięzkie pieniądze. A jednak znajdowali się amatorzy tych zabawek.

 

Tak samo można się zastanawiać co za świry kupują za 1200$ elektryki Systemy. Albo dlaczego ludzie kupując "zwykłego" AEGa za 1200zł pakują w niego kolejne 2 tysiące (albo czasem i lepiej).

 

Bo mogą? Bo lubią? :)

 

To jest hobby. Pytanie "co takiego w tym fajnego" jest po prostu nie na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Ritter źle się trochę wyraziłem. Chodziło mi poniekąd o to o czym ty mówisz. Mianowicie CA, TOP serwują ludziom AEGi za wysoką cenę wiedząc, że maniacy i tak kupią. Właśnie w tym momencie wydaje mi się trochę bezsensowna teza wysunięta przez Hargina, że tanie to do d**y. Tak właściwie to STAR jest tańszy, ale czy gorszy? Może ktoś powiedzieć waga nie ta, wygląd też nie bardzo. Jednego można być pewnym znajdą się ludzie, którzy go kupią i będą zadowoleni (lub nie :) ) to się okaże.

Link to post
Share on other sites

Pytanie w takim razie brzmi - czy na pewno 3 tysiące za ważącego prawie 9kg, wykonanego z metalu elektryka to dużo?

 

Pomyśl jaki musiał być proces wprowadzenia tego do produkcji. Projektowanie, testowanie. Ile specjalistycznych maszyn, form do odlewów itd. jest potrzebnych do produkowania takiej "zabawki".

Skoro "zwyczajne" M15 czy inny karabinek jakiejkolwiek firmy rzadko schodzi z ceną poniżej 1 tysiąca (wyłącznie w promocjach)... Ile osób musi być przy tym zatrudnionych.

I weź jeszcze pod uwagę, że te 3 tys. to nie jest cena producenta, tylko sklepu końcowego. Po drodze masz zarobek hurtownika z HK, transport, cło i marżę sklepu w Polsce. Takie życie.

Te 3 tys. za Minimi CA to jest dla mnie najzupełniej realistyczna cena, biorąc pod uwagę ogólne ceny w ASG. To po prostu nie jest odpustowa zabawka.

 

Tak właściwie to STAR jest tańszy, ale czy gorszy?

 

Tego nikt z tego forum nie wie, więc nie ma co gdybać. Zapewne nie ma jeszcze w Polsce osoby, która miałaby jakiekolwiek podstawy do takich porównań.

 

Ze swojej strony a propos Minimi od STARa powiem tylko - kaem, który waży mniej niż mój AUG w konfiguracji, z którą biegam? Dla mnie trochę bez sensu.

Tak, jestem zwolnnikiem "urealniania" wagi replik.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że plastiki kiedyś nas zaleją 8)

 

Dobra, ta dyskusja nie prowadzi do niczego. Nie lubię plastików, ale to jest moje zdanie i możecie się z tym zgadzać lub nie. Metal nawet jak nie przewyższa plastiku wytrzymałością to lepiej wygląda. Obicia na plastiku wyglądają szajsko. Za to wytarcia lakieru czy oksydy na krawędziach metalowych elementów wyglądają bardzo klimatycznie.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie poliwęglanowy(lub „plastikowy” jak to jego przeciwnicy zwykli nazywać) szkielet GB widać na pierwszy rzut oka. Proponuje wykuć go z kamienia lub wystrugać z drewna :wink:

 

Plastikowe body to inna(i stosunkowo prosta) sprawa – płacisz mniej i masz plastik, płacisz więcej i masz metalowe CA.Temat tak stary jak istnienie TM i CA czy ICS.

Niewiadomą jest za to GB. Popieram Pikace’a i imho szykuje się rewolucja. Jak będzie, czas pokaże. Ja już szykuje miejsce na półce z bajkami dla książki „O szajsmetalu wytrzymalszym od tworzywa”

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...